4 : 0 (2 : 0)

Datum: 24. února 1907, Praha

Sestava: Jeník - Fiering, Veselý - Benda, Kotouč, Jirkovský - Široký, Bělka, Malý, Jahn, Vaněk

Branky: 2. Malý 1:0, 42. Malý 2:0, 53. Malý 3:0, 85. Bělka 4:0

Průběh: Hosté splnili svůj slib, že se vynasnaží, aby porážku svou učinili co nejmenší. Sesílivši své, tělesně velmi zdatné a technicky dobře vycvičené mužstvo, bratry Engly, kteří hrají v poslední době za vídeňskou Cricketu, dovedli zápas učiniti velmi zajímavým, maříce houževnatě útoky červenobílých a neopomíjejíce žádné příležitosti je opláceti. Silný vítr byl hře velmi na závadu, tím spíše, že žádné z mužstev nedovedlo této nepříznivé okolnosti čeliti jedině správnou přízemní hrou. Terrain naopak byl výborný svou pružností. Návštěva 1850 osob. Soudce pan Šmucr (S. Č. S.). Slavia hraje v prvé polovici proti větru, dobývá po řadě útoků a množství schytaných i vedle střelených ran prvého úspěchu v rohu v 18. minutě. Po 2 min. Bělka obratně a rychle projde obranou, střelí, Malý doráží na samé brankové čáře v síť - 1. branka. Obrana D. S. B. maří úsilí domácích, zejména pěknou hrou hlavovou. V 35. min. získávají červenobílí roh, v 42. min. vstřeluje Malý druhý míč, který opět Bělka krásně připravil - 2. branka. Polovice 2:0. Ačkoli v druhé polovici má Slavi vítr za spojence, zklame naděje svých přátel na větší score. Zásluhu na tom má vytrvalost, s níž hosté vydrželi tempo, a vinu neurovnaná hra, z níž Slavia nedovedla vybřednouti. V 6. min. připojuje S. K. S. třetí a hned čtvrtý roh, v 8. min. Malý zachycuje tělem dobře zcentrovaný míč Úzkého a proskočiv mezi backy, vstřelí nezadržitelně po třetí. 18. min. 5. roh S. K. S. Domácí si připraví několik výborných chancí, kteří ochromeni nerozhodností před branou nedovedou využitkovati; několik shluků rovněž míjí sťastně pro »bratry ve sportu«. V 28. min. 6. roh S. K. S., jenž záhy oplacen jediným hostí, a v 40. min. dobývá Bělka rozvážně podle vyběhnuvšího brankáře poslaným míčem 4. branky.

Datum: 3. března 1907, Praha

Sestava: Jeník, Krummer, Veselý, Benda, Kotouč, Jirkovský, Malý, Bělka, Starý, Jahn, Vaněk

Branky: 1. Jenny 1:0, 5. Jenny 2:0, 13. Jahn (Jenny ?) 3:0, 29. Vaněk 4:0, 49. Nerg 4:1, 69. Jahn 5:1, 77. Bělka 6:1, 78. Jenny 7:1

Průběh: Slavia ukázala toliko v prvé polovivi, kdy hrála proti větru, hru aspoň uspokojivou a zřetelnou převahu; v druhé půli naopak lepší dojem činili hosté, kteří jednoduchou a rychlou kombinací přenášeli často míč k české bráně. Že nedobyli více úspěchů, má příčinu v nejistotě jejich u brány a nevalném umění střeleckém. U Slavie nepříjemně bil do očí pomalý start na míč, dlouhé vyčkávání s podáním i střelou, což umožňovalo hostům soustředění sil nebo vběhnutí do rány. Slavia hrála vyhraný zápas a hrála jej vlažně, bez ctižádosti ukázati pěknou hru nebo aspoň docíliti vysokého score. Místo obšírného popisu stojí tato prostá analysa zápasu. 1. min. 1. branka (Jenny). 4. min. roh Mannheimu. 5. min. 2. branka (solo Jennyho). 8. min. 2. roh Mannheimu. 13. min. 3. branka S. K. S. (nejasno, zda střelou Jahnovou nebo Jennyho). 15. min. 2 rohy S. K. S. 20. min. útok hostí (pravého křídla Skota Jacka Nivena). 29. min. 4. branka S. K. S. (Vaněk). 37. min. 3. roh S. K. S. (ze shotu Jirkovského). 42. min. brankář Slavie v činnosti. Polovice 4:0. 4. min. 3. roh Mannheimu. 6. min. 1. goal Mannheimu (Nerg). 12. min. 4. roh Mannheimu. 22. min. scrumage u brány hostí. 24. min. 5. branka S. K. S. (Jahn). 32. min. 6. branka S. K. S. (Bělka). 33. min. 7. branka S. K. S. (Jenny). 34. min. roh S. K. S. Soudce p. MUC Freja (S. Č. S.).

Rozhodčí: MUC Freja

Diváci: ?

Trenér: ?
(Národní listy, 2. března 1907 // Národní listy, 4. března 1907)

Slavia - Hanauer FC 1893
14 : 2 (7 : 2)

Datum: 10. března 1907, Praha

Sestava: Jeník - Bělka, Malý, Pulchert, Jirkovský

Branky: 2. Pulchert 1:0, 6. Malý 2:0, 8. Bělka 3:0, 16. ? 3:1, 21. Pulchert 4:1, 26. ? 4:2, 35. Bělka 5:2, 42. Pulchert 6:2, ?. Bělka 7:2, 60. Bělka 8:2, 63. Bělka 9:2, 67. Bělka 10:2, 69. Bělka 11:2, 70. Bělka 12:2, 81. Bělka 13:2, 89. Pulchert 14:2

Průběh: Zasněžené, místy rozblácené hřiště. Hra obou stran tím zřejmě trpěla. Hostům se nepodařilo napraviti dojem, který od podzimní návštěvy zde zanechali; dlužno však přiznati, že ho také nezhoršili. Odešli s porážkou těžší než v září; příčinou toho jest přímo trapná nemohoucnost před brankou, která divně kontrastuje s pěknou hrou v poli. Chceme-li však býti spravedlivi, nemůžeme neviděti, že hosty deprimoval i způsob soudcování páně Hrdličkova, s nímž hosté vším právem mohli býti (a také byli, jak v halftimu prozradili svou žádostí u předsedy Slavie, aby soudce byl vyměněn) nespokojeni. U Slavie dosud marně čekáme na návrat formy velkých dní; zdá se, jakoby něco hlodalo na tomto mužstvu a ubíralo mu sil k dalšímu vývoji, jinak věru nepochopitelným nám zůstává zjev, že mužstvo po měsíční práci, v níž odehrálo tři zápasy, nepřekonalo dosud počáteční nehotovost. V oznámeném sestavení mužstva nastala změna ve středu útoku, kde za ochuravělého Starého hrál Pulchert.
  Od šedého pozadí podnormální výkonnosti mužstva se živě odrážel Malý jako výborný technik, vytrvalý běhoun i bystrý taktik; jemu po bok se řadil Bělka jako hráč neochabující energie a kuráže a výborný střelec. V záloze poměrně nejlepší výkon podal Jirkovský. Hra obrany celkem dobrá. Ve 2. min. scoruje Pulchert z podání Malého; ve 4. min. roh SKS. V 6. min. Malý střílí 2. branku, v 8. min. Bělka třetí, v 16. min. hosté dobývají prvého úspěchu; jeden z útočníků hostí poraniv se, vyměněn náhradníkem. 21. min. čtvrtá branka (Pulchert), 25. min. roh Hanavských. 26. min. 2. goal hostí (vysoká rána ze zálohy). 31. a 33. min. rohy SKS. 35. min. Bělka vrací míč od tyče odražený. 5. branka. 38. min. roh hostí. 42. min. Pulchert vstřeluje míč slabě brankářem odražený. 6. branka. Hanavští dobývají 2 rohů, ale dostávají ještě 7. branku (Bělka). Polovice 7:2. 5. min. roh hostí; v 12. min. Jeník vyráží míč na roh. V 15. min. Bělka umisťuje výborně míč Pulchertem přihraný. - 8. branka. V 18. min. putuje do brány míč střelený Pulchertem a zkorigovaný Bělkou. - 9. branka; týž hráč proměňuje v 22. min. centrum Malého v 10. branku. V 24. min. Bělka korunuje sve solo mistrnou střelou z těžké posice. - 11. branka, po minutě naplňuje tucet úspěchů, dostav míč pěkně připravený Malým. Obrana Slavie stržena v boj. 30. min. roh SKS., 35. min. nový. 36. min. prudký výpad Bělkův přivádí míč po třinácté ve styk se sítí nepřátelskou. Útoky hostí dojdou nepatrné odměny rohem. Ve 44. min. zakončuje Pulchert score 14. brankou.

Datum: 17. března 1907, Praha

Sestava: Jeník - Fiering, Veselý - Jirkovský, Kotouč, Krumer - Úzký, Bělka, Jenny, Jahn, Vaněk

Branky: 44. Kotouč 1:0, 71. Jenny 2:0, 77. Bělka 3:0, 83. Bělka 4:0, 85. Jenny 5:0

Průběh: Slavia nastoupila opět v novém sestavení, odlišním od oznámeného: Jeník; Fiering, Veselý; Jirkovský, Kotouč, Krumer; Úzký, Bělka, Jenny, Jahn a Vaněk. V prvé půli hrála Slavia ve slabé formě posledních zápasů, kterou nemohla překonati obětavě a dobře hrající obranu hostí, ač převaha červenobílých byla patrna. V druhém čase se konečně Slavia našla; kombinace se vrátila do jejich řad, které se pěkně doplňovaly a zastupovaly. Pěkně hráli zejmena Jenny a Bělka; záloha, v níž čtvrtého muže hrál neúnavný Veselý, celá podala v druhé půli pěknou, ucelenou hru, výborně si tu vedl na novém místě Krumer. O hostech nelze užíti než stereotypního: dobrá práce v poli, naprostý nedostatek střeleckého umění. Ohromnou práci konala obrana, brankář brilantní. Chtějíce stručně charakterisovati zápas, můžeme říci, že Slavia svého soupeře »utahovala« prudkým tempem. První půle byla vyplněna ofensivou Slavie, která až na několik rohů zůstala bezúspěšnou. Teprve krásný prudký shot Kotoučův z volného kopu v 44. min. dal Slavii vedení, s nímž měnila branku. V druhé půli nabídli hosté stupňované tempo, která Slavia ochotně přijala. Rychle a dobře kombinujíc a pěkně střílejíc, hrála Slavia nejlepší svou hru této sezony, kterou vyčerpávala od minuty k minutě síly soupeřovy, jenž přes statečný odpor musil povoliti množství rohů, od 26. min. čtyřikrát vstup míči do své sítě. V 26. min. Jenny konečně překonal umění a bdělost brankářovu - 2. branka. V 32. min. Bělka, obdržev míč připravený Jennym, dobývá 3. branky. V 38. min. zachycuje Jahn centrum Širokého hlavou a Bělka vstřeluje po čtvrté. V 40. min. proměňuje Jenny centrum Vaňkovo v 5. branku. Soudce p. MUC Karel Freja (S. Č. S.) výborně ovládal korrektně oběma mužstvy vedený boj.

Rozhodčí: MUC Karel Freja

Diváci: ?

Trenér: ?

Poznámky:

K nedělnímu zápasu Slavia - Berl. Ballspielclub

Hosté nastoupí v tomto sestavení: Worpitzki (brankář); Labjon a Möller (obhájci); Egeling, Paprotzki a Teutloff (záložníci); Heutschel, Schutte, Schellewald, Tänzer, Noack (útočníci). Z nich Worpitzki, Möller, Paprotzki a Teutloff několikrát okusili slávy mezinárodní; z ostatních Egelign, Noack a Tänzer jsou výborní se všemi přívlastky prvotřídnosti. - V mužstvu Slavie se pravděpodobně objeví Košek a Baumruk, jenž složiv úspěšně druhou státnici, může zase holdovati kopané.
(Národní listy, 14. března 1907 // Národní listy, 18. března 1907)

Magyar Testgyakorlo Köre - Slavia
1 : 0 (0 : 0)

Datum: 24. března 1907, Budapešť

Sestava: Soustružník - E. Benda, Nový - Maizl, Kotouč, Jirkovský - Úzký, Bělka, Jenny, Košek, Milda

Branky: ?. ? 1:0

Průběh: »Pester Lloyd« nazývá Slavii famosními Čechy. »Hra jejich stála sice na vysoké úrovni, naše mužstva jsou však sotva horší a pražská vítězství Slavie jest, podle nyní rozhodnutých pešťských her soudíc, připsati na vrub tamějším poměrům a nikoli převahy Čechů.« O brance, kterou M. T. K. zvítězil, podotýká list: »Branka se nezdála býti úplně správná, než byla soudcem uznána.«

Branky: ?

Průběh: Slavia prohrála, ač hrála lépe než včera. U Maďarů byl nejlepším mužem Borbas, u Slavie vynikli E. Benda, Kotouč a Maizl, Bělka a Starý zmařili 3 »jisté« chance. Kotouč 20 minut před koncem odstoupil.

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?

Poznámky: Budapešťský tisk: „Hra měla stejný ráz jako předešlého dne, Slavia neukázala nic ze své převahy.”
(Národní listy, 28. března 1907 // Národní listy, 29. března 1907)

Magyar Atletikai Club - Slavia
2 : 0

Datum: 25. 03. 1907, Budapešť

Slavia - Civil Service FC
4 : 2 (2 : 2)

Datum: 31. března 1907, Praha, hř. Slavie

Sestava: Jeník, Veselý, Krumer, E. Benda, Maizl, Milda, Baumruk, Bělka, Jenny, Košek, Malý

Branky: 5. Baumruk 1:0, 9. ? 1:1, 30. ? 1:2, 34. Bělka 1:1, 62. Košek 3:2, 81. Košek 4:2

Průběh: Slavia hrála v tomto sestavení: Jeník, Veselý, Krumer, E. Benda, Maizl, Milda, Baumruk, Bělka, Jenny, Košek, Malý. Košek postavený na křídlo, které mu nesvědčí, záhy vyměnil své místo s všestranějším Malým. Civil Service v sestavení, které jsme oznámili už v neděli. Slavia má výkop, z něhož chutě útočí; volný kop jí přisouzený vede k rohu v 2. min. Útok hostí končí autem. V 5. min. přejímá Baumruk míč Koškem centrovaný, klička a Baumrukův
Jedna z prvních a samozřejmě nepříliš
zdařilých momentek. Brankář Slavie
Jeník (vpravo) má takřka stejný dres jako
útočící Angličan a řeší situaci
rázným odkopem.
míč se třepe v síti - 1. branka. V 6. min. 2. roh S. K. S. (ze střely Malého), v 9. min. pěkný útok Baumruk-Košek-Jenny končí shotem Baumrukovým, jenž vrácen obránci. Ještě v téže minutě vehementní útok levého boku C. S. připravuje míč střednímu útočníku, jenž krásnou ranou k pravé tyči vyrovná. Střídavé útoky. 12. min. 1. roh C. S. F. C. Zoufalý boj o každou píď půdy; v 17. min. Jeník odráží ránu levého křídla hostí. 23. min. 3. roh S. K. S., v příští minutě levá spojka hostí míjí českou bránu. 30. min. Jeník vybíhá proti míči, jenž nepřítelem vrácen na bránu, kterou ochraňuje šťastně Milda; druhý shot chytá, ale slabě odráží zatím se vrátivší Jeník, jenž nad to padá a musí viděti míč pravou spojkou střelený ve své síti - 2. goal C. S. F. C. Hosté v edou, ale Slavia nepozbývá mysli, už v 31. min. dobývá 4. rohu, odráží a opětuje útok Angličanů, v 34. min. Jenny podává hlavou Bělkovi, jenž přes srážku s backem dovede vyrovnati 2:2.
   Boj víří od brány k bráně, jichž obrany pracují s hrdinským sebezapřením a obětavostí. Polovice 2:2. Slavia stupňuje tempo, ohrožuje opět a opět nepřátelskou bránu; v 4. min. získá 5. roh. V 7. min. Jeník dvakrát šťastně zasahuje v boj; pak dochází řada na jeho protějšek. Historie se dvakrát opakuje. V 17. min. Košek na vlastní pěst pronikne a obešed backa - vstřeluje po třetí. V 19. min. 6. a 7. roh S. K. S. V 20. min. roh Civil S. F. C. Angličané střelují z dálky na českou bránu; v 23. min. zakročuje za upadnuvšího Jeníka Veselý. 24. min. 8. roh S. K. S., 26. min. 9. roh S. K. S. 28. min. Jeník chytá dlouhou ránu ze zálohy. Obě strany povolují, hra vázne ve středu. V 35. min. Slavia zbavena pěkné chynce tím, že Jenny poražen. 36. min. po pěkné kombinaci Bělky s Jennym Košek pěkně umístěnou ranou dobude 4. úspěchu. 40. min. 10. roh S. K. S., 43. min. 11. roh S. K. S. Ostře vedený zápas dobře řídil p. M. Horáček.

Rozhodčí: M. Horáček

Diváci: 5.200

Trenér: ?

Poznámky: poznamky
(Národní listy, 2. dubna 1907 // Národní listy, 3. dubna 1907)

Datum: 07. 04. 1907, Praha

Poznámky: Slavia hrála v kombinované sestavě s mužstvem B.

Datum: 04. 05. 1907, Praha

Sestava: Pulchert - Krummer, Boček - Benda, Kotouč, Macoun - Lomoz, Jahn, Renner, Košek, Vosátko

Diváci: 4.500

Poznámky: Donedávna jsem zde měl uveden výsledek 4:7 a poznámku, že se uvádí i výsledek 5:7. Vzhledem k tomu, že se mi do rukou dostal Halftime právě z roku 1907, beru v něm uváděný výsledek 5:7 jako správný.

2 : 4

Datum: 16. 05. 1907, Praha

Poznámky: Ve Sportu ze dne 12. května 1926 se uvádí několik hráčů, kteří se dvojzápasu s Arsenalem účastnili: Macoun, Benda, Krumr, Veselý, Košek a Bělka. Pravděpodobně nastoupili v obou utkáních, ale není to jisté.

Datum: 28. 09. 1907, Praha

Sestava: Pulchert - Krummer, Em. Benda - J. Benda, Kotouč, Jirkovský - Mozol, Starý, Bělka, Košek, Jahn

Datum: 13. 10. 1907, Praha, Letná, hřiště Slavie

Sestava: Pulchert - Krummer, Kolář - Benda, Jirkovský, Kotouč, Lomoz, Bělka, Starý, Košek, Jahn

Branky: Bělka 1:0, Hradecký 1:1, Hradecký 1:2, 89. Bělka 2:2

Průběh: V tomto utkání Sparta nastoupila v rudých dresech, bílých trenýrkách a černých stulpnách. Dresy přivezl předseda JUDr. Petřík z Londýna, měly to být napodobeniny dresu Arsenalu, nikdo už asi nezjistí, proč byly rudé (wine), když Arsenal hrál vždy v červených (red). Ačkoliv se všichni těšili na jasné a vysoké vítězství Slavie, opak byl pravdou. Sice už ve 4. minutě vyloučil rozhodčí Freja ÄŚulíka ze Sparty za faul na brankáře Pulcherta a brzy nato vedla Slavia 1:0. Když pak Hradecký vyrovnal a přidal další gól, schylovalo se k senzaci. Sparta se stáhla do obrany, devět jejích hráčů pobíhalo a bránilo před Titlovou brankou a nedovolilo žádnému z velkolepých slavistických útočníků vyrovnat. Naaštěstí však Bělka minutu před koncem zachránil čest Slavie.

Diváků: 4.100

Trenér: J. W. Madden

Poznámky: První derby pro trenéra Maddena i Bělku, první regulérní gól derby vstřelil Bělka.

9 : 1 (2 : 1)

Datum: 24. 11. 1907, Praha, hřiště Slavie na Letné

Sestava: Hejda - Krummer, R. Veselý - Benda, Jirkovský, Kotouč - Lomoz, Bělka, Malý, Košek, Macoun

Branky: Bělka 5, Košek 2, Macoun, Kotouč

Průběh: Hrálo se na zasněženém hřišti. Ještě v poločase se zdálo, že stejně jako minulé utkání těchto dvou soupeřů skončí i toto remízou. Jenže po přestávce vybuchla sopka vzdoru, řítila se lavina msty, vzplanul žár kruté odvety a Slavia na prach rozmetala Spartu.

Rozhodčí: Herites

Diváci: 3.000

Poznámky: Rekordní vítězství Slavie všech dob. V jejím dresu hrál budoucí slavný malíř Vilda Macoun. Bělka, který v tomto zápase též nastoupil, hrál v příštích pěti derby za rivala - pražskou Spartu.

Datum: 1907

Poznámky: Nevím, o jaké mužstvo Pardubic se jednalo. Pravděpodobně to ale byl SK Pardubice, protože o jiném mužstvu z Pardubic z té doby jsem nikde nenašel žádnou zmínku.

Dne 17. února sehrála Slavia se svým béčkem patrně dvojzápas, když druhý zápas skončil 9:6. Narazil jsem ale i na informaci, že v utkání dostala Reserva náskok 5:0. Tuto informaci ale zatím nemohu potvrdit.