190619071908

Slavia - Slavia B
9 : 1

Datum: 17. 02. 1907, Praha

Utkání: přátelské
Slavia - Deutsche Sportbrüder
4 : 0 (2 : 0)

Datum: 24. února 1907, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: Jeník - Fiering, Veselý - Benda, Kotouč, Jirkovský - Široký, Bělka, Malý, Jahn, Vaněk

Branky: 2. Malý 1:0, 42. Malý 2:0, 53. Malý 3:0, 85. Bělka 4:0

Průběh: Hosté splnili svůj slib, že se vynasnaží, aby porážku svou učinili co nejmenší. Sesílivši své, tělesně velmi zdatné a technicky dobře vycvičené mužstvo, bratry Engly, kteří hrají v poslední době za vídeňskou Cricketu, dovedli zápas učiniti velmi zajímavým, maříce houževnatě útoky červenobílých a neopomíjejíce žádné příležitosti je opláceti. Silný vítr byl hře velmi na závadu, tím spíše, že žádné z mužstev nedovedlo této nepříznivé okolnosti čeliti jedině správnou přízemní hrou. Terrain naopak byl výborný svou pružností. Návštěva 1850 osob. Soudce pan Šmucr (S. Č. S.). Slavia hraje v prvé polovici proti větru, dobývá po řadě útoků a množství schytaných i vedle střelených ran prvého úspěchu v rohu v 18. minutě. Po 2 min. Bělka obratně a rychle projde obranou, střelí, Malý doráží na samé brankové čáře v síť - 1. branka. Obrana D. S. B. maří úsilí domácích, zejména pěknou hrou hlavovou. V 35. min. získávají červenobílí roh, v 42. min. vstřeluje Malý druhý míč, který opět Bělka krásně připravil - 2. branka. Polovice 2:0. Ačkoli v druhé polovici má Slavi vítr za spojence, zklame naděje svých přátel na větší score. Zásluhu na tom má vytrvalost, s níž hosté vydrželi tempo, a vinu neurovnaná hra, z níž Slavia nedovedla vybřednouti. V 6. min. připojuje S. K. S. třetí a hned čtvrtý roh, v 8. min. Malý zachycuje tělem dobře zcentrovaný míč Úzkého a proskočiv mezi backy, vstřelí nezadržitelně po třetí. 18. min. 5. roh S. K. S. Domácí si připraví několik výborných chancí, kteří ochromeni nerozhodností před branou nedovedou využitkovati; několik shluků rovněž míjí sťastně pro »bratry ve sportu«. V 28. min. 6. roh S. K. S., jenž záhy oplacen jediným hostí, a v 40. min. dobývá Bělka rozvážně podle vyběhnuvšího brankáře poslaným míčem 4. branky.

Rozhodčí: Šmucr

Diváci: 1.850

Trenér: ?
(Národní listy, 25. února 1907)Slavia - Mannheimer FC
7 : 1 (4 : 0)

Datum: 3. března 1907, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: Jeník, Krummer, Veselý, Benda, Kotouč, Jirkovský, Malý, Bělka, Starý, Jahn, Vaněk

Branky: 1. Jenny 1:0, 5. Jenny 2:0, 13. Jahn (Jenny ?) 3:0, 29. Vaněk 4:0, 49. Nerg 4:1, 69. Jahn 5:1, 77. Bělka 6:1, 78. Jenny 7:1

Průběh: Slavia ukázala toliko v prvé polovivi, kdy hrála proti větru, hru aspoň uspokojivou a zřetelnou převahu; v druhé půli naopak lepší dojem činili hosté, kteří jednoduchou a rychlou kombinací přenášeli často míč k české bráně. Že nedobyli více úspěchů, má příčinu v nejistotě jejich u brány a nevalném umění střeleckém. U Slavie nepříjemně bil do očí pomalý start na míč, dlouhé vyčkávání s podáním i střelou, což umožňovalo hostům soustředění sil nebo vběhnutí do rány. Slavia hrála vyhraný zápas a hrála jej vlažně, bez ctižádosti ukázati pěknou hru nebo aspoň docíliti vysokého score. Místo obšírného popisu stojí tato prostá analysa zápasu. 1. min. 1. branka (Jenny). 4. min. roh Mannheimu. 5. min. 2. branka (solo Jennyho). 8. min. 2. roh Mannheimu. 13. min. 3. branka S. K. S. (nejasno, zda střelou Jahnovou nebo Jennyho). 15. min. 2 rohy S. K. S. 20. min. útok hostí (pravého křídla Skota Jacka Nivena). 29. min. 4. branka S. K. S. (Vaněk). 37. min. 3. roh S. K. S. (ze shotu Jirkovského). 42. min. brankář Slavie v činnosti. Polovice 4:0. 4. min. 3. roh Mannheimu. 6. min. 1. goal Mannheimu (Nerg). 12. min. 4. roh Mannheimu. 22. min. scrumage u brány hostí. 24. min. 5. branka S. K. S. (Jahn). 32. min. 6. branka S. K. S. (Bělka). 33. min. 7. branka S. K. S. (Jenny). 34. min. roh S. K. S. Soudce p. MUC Freja (S. Č. S.).

Rozhodčí: MUC Freja

Diváci: ?

Trenér: ?
(Národní listy, 2. března 1907 // Národní listy, 4. března 1907)Slavia - Hanauer FC 1893
14 : 2 (7 : 2)

Datum: 10. března 1907, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: Jeník - Bělka, Malý, Pulchert, Jirkovský

Branky: 2. Pulchert 1:0, 6. Malý 2:0, 8. Bělka 3:0, 16. ? 3:1, 21. Pulchert 4:1, 26. ? 4:2, 35. Bělka 5:2, 42. Pulchert 6:2, ?. Bělka 7:2, 60. Bělka 8:2, 63. Bělka 9:2, 67. Bělka 10:2, 69. Bělka 11:2, 70. Bělka 12:2, 81. Bělka 13:2, 89. Pulchert 14:2

Průběh: Zasněžené, místy rozblácené hřiště. Hra obou stran tím zřejmě trpěla. Hostům se nepodařilo napraviti dojem, který od podzimní návštěvy zde zanechali; dlužno však přiznati, že ho také nezhoršili. Odešli s porážkou těžší než v září; příčinou toho jest přímo trapná nemohoucnost před brankou, která divně kontrastuje s pěknou hrou v poli. Chceme-li však býti spravedlivi, nemůžeme neviděti, že hosty deprimoval i způsob soudcování páně Hrdličkova, s nímž hosté vším právem mohli býti (a také byli, jak v halftimu prozradili svou žádostí u předsedy Slavie, aby soudce byl vyměněn) nespokojeni. U Slavie dosud marně čekáme na návrat formy velkých dní; zdá se, jakoby něco hlodalo na tomto mužstvu a ubíralo mu sil k dalšímu vývoji, jinak věru nepochopitelným nám zůstává zjev, že mužstvo po měsíční práci, v níž odehrálo tři zápasy, nepřekonalo dosud počáteční nehotovost. V oznámeném sestavení mužstva nastala změna ve středu útoku, kde za ochuravělého Starého hrál Pulchert.
  Od šedého pozadí podnormální výkonnosti mužstva se živě odrážel Malý jako výborný technik, vytrvalý běhoun i bystrý taktik; jemu po bok se řadil Bělka jako hráč neochabující energie a kuráže a výborný střelec. V záloze poměrně nejlepší výkon podal Jirkovský. Hra obrany celkem dobrá. Ve 2. min. scoruje Pulchert z podání Malého; ve 4. min. roh SKS. V 6. min. Malý střílí 2. branku, v 8. min. Bělka třetí, v 16. min. hosté dobývají prvého úspěchu; jeden z útočníků hostí poraniv se, vyměněn náhradníkem. 21. min. čtvrtá branka (Pulchert), 25. min. roh Hanavských. 26. min. 2. goal hostí (vysoká rána ze zálohy). 31. a 33. min. rohy SKS. 35. min. Bělka vrací míč od tyče odražený. 5. branka. 38. min. roh hostí. 42. min. Pulchert vstřeluje míč slabě brankářem odražený. 6. branka. Hanavští dobývají 2 rohů, ale dostávají ještě 7. branku (Bělka). Polovice 7:2. 5. min. roh hostí; v 12. min. Jeník vyráží míč na roh. V 15. min. Bělka umisťuje výborně míč Pulchertem přihraný. - 8. branka. V 18. min. putuje do brány míč střelený Pulchertem a zkorigovaný Bělkou. - 9. branka; týž hráč proměňuje v 22. min. centrum Malého v 10. branku. V 24. min. Bělka korunuje sve solo mistrnou střelou z těžké posice. - 11. branka, po minutě naplňuje tucet úspěchů, dostav míč pěkně připravený Malým. Obrana Slavie stržena v boj. 30. min. roh SKS., 35. min. nový. 36. min. prudký výpad Bělkův přivádí míč po třinácté ve styk se sítí nepřátelskou. Útoky hostí dojdou nepatrné odměny rohem. Ve 44. min. zakončuje Pulchert score 14. brankou.

Rozhodčí: František Hrdlička

Diváci: ?

Trenér: ?
(Národní listy, 11. března 1907)Slavia - Berliner Ballspielclub
5 : 0 (1 : 0)

Datum: 17. března 1907, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: Jeník - Fiering, Veselý - Jirkovský, Kotouč, Krumer - Úzký, Bělka, Jenny, Jahn, Vaněk

Branky: 44. Kotouč 1:0, 71. Jenny 2:0, 77. Bělka 3:0, 83. Bělka 4:0, 85. Jenny 5:0

Průběh: Slavia nastoupila opět v novém sestavení, odlišním od oznámeného: Jeník; Fiering, Veselý; Jirkovský, Kotouč, Krumer; Úzký, Bělka, Jenny, Jahn a Vaněk. V prvé půli hrála Slavia ve slabé formě posledních zápasů, kterou nemohla překonati obětavě a dobře hrající obranu hostí, ač převaha červenobílých byla patrna. V druhém čase se konečně Slavia našla; kombinace se vrátila do jejich řad, které se pěkně doplňovaly a zastupovaly. Pěkně hráli zejmena Jenny a Bělka; záloha, v níž čtvrtého muže hrál neúnavný Veselý, celá podala v druhé půli pěknou, ucelenou hru, výborně si tu vedl na novém místě Krumer. O hostech nelze užíti než stereotypního: dobrá práce v poli, naprostý nedostatek střeleckého umění. Ohromnou práci konala obrana, brankář brilantní. Chtějíce stručně charakterisovati zápas, můžeme říci, že Slavia svého soupeře »utahovala« prudkým tempem. První půle byla vyplněna ofensivou Slavie, která až na několik rohů zůstala bezúspěšnou. Teprve krásný prudký shot Kotoučův z volného kopu v 44. min. dal Slavii vedení, s nímž měnila branku. V druhé půli nabídli hosté stupňované tempo, která Slavia ochotně přijala. Rychle a dobře kombinujíc a pěkně střílejíc, hrála Slavia nejlepší svou hru této sezony, kterou vyčerpávala od minuty k minutě síly soupeřovy, jenž přes statečný odpor musil povoliti množství rohů, od 26. min. čtyřikrát vstup míči do své sítě. V 26. min. Jenny konečně překonal umění a bdělost brankářovu - 2. branka. V 32. min. Bělka, obdržev míč připravený Jennym, dobývá 3. branky. V 38. min. zachycuje Jahn centrum Širokého hlavou a Bělka vstřeluje po čtvrté. V 40. min. proměňuje Jenny centrum Vaňkovo v 5. branku. Soudce p. MUC Karel Freja (S. Č. S.) výborně ovládal korrektně oběma mužstvy vedený boj.

Rozhodčí: MUC Karel Freja

Diváci: ?

Trenér: ?

Poznámky:

K nedělnímu zápasu Slavia - Berl. Ballspielclub

  Hosté nastoupí v tomto sestavení: Worpitzki (brankář); Labjon a Möller (obhájci); Egeling, Paprotzki a Teutloff (záložníci); Heutschel, Schutte, Schellewald, Tänzer, Noack (útočníci). Z nich Worpitzki, Möller, Paprotzki a Teutloff několikrát okusili slávy mezinárodní; z ostatních Egelign, Noack a Tänzer jsou výborní se všemi přívlastky prvotřídnosti. - V mužstvu Slavie se pravděpodobně objeví Košek a Baumruk, jenž složiv úspěšně druhou státnici, může zase holdovati kopané.
(Národní listy, 14. března 1907 // Národní listy, 18. března 1907)Magyar Testgyakorlo Köre - Slavia
1 : 0 (0 : 0)

Datum: 24. března 1907, Budapešť

Utkání: přátelské

Sestava: Soustružník - E. Benda, Nový - Maizl, Kotouč, Jirkovský - Úzký, Bělka, Jenny, Košek, Milda

Branky: ?. ? 1:0

Průběh: »Pester Lloyd« nazývá Slavii famosními Čechy. »Hra jejich stála sice na vysoké úrovni, naše mužstva jsou však sotva horší a pražská vítězství Slavie jest, podle nyní rozhodnutých pešťských her soudíc, připsati na vrub tamějším poměrům a nikoli převahy Čechů.« O brance, kterou M. T. K. zvítězil, podotýká list: »Branka se nezdála býti úplně správná, než byla soudcem uznána.«

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?
(Národní listy, 28. března 1907)Magyar Testgyakorlo Köre - Slavia
2 : 0 (1 : 0)

Datum: 25. března 1907, Budapešť

Utkání: přátelské

Sestava: Benda, Maizl, Kotouč, Bělka, Starý

Branky: ?

Průběh: Slavia prohrála, ač hrála lépe než včera. U Maďarů byl nejlepším mužem Borbas, u Slavie vynikli E. Benda, Kotouč a Maizl, Bělka a Starý zmařili 3 »jisté« chance. Kotouč 20 minut před koncem odstoupil.

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?

Poznámky: Budapešťský tisk: „Hra měla stejný ráz jako předešlého dne, Slavia neukázala nic ze své převahy.”
(Národní listy, 28. března 1907 // Národní listy, 29. března 1907)

Magyar Atletikai Club - Slavia
2 : 0

Datum: 25. 03. 1907, Budapešť

Utkání: přátelské
Slavia - Civil Service FC
4 : 2 (2 : 2)

Datum: 31. března 1907, Praha, hř. Slavie

Utkání: přátelské

Sestava: Jeník, Veselý, Krumer, E. Benda, Maizl, Milda, Baumruk, Bělka, Jenny, Košek, Malý

Branky: 5. Baumruk 1:0, 9. ? 1:1, 30. ? 1:2, 34. Bělka 1:1, 62. Košek 3:2, 81. Košek 4:2

Průběh: Slavia hrála v tomto sestavení: Jeník, Veselý, Krumer, E. Benda, Maizl, Milda, Baumruk, Bělka, Jenny, Košek, Malý. Košek postavený na křídlo, které mu nesvědčí, záhy vyměnil své místo s všestranějším Malým. Civil Service v sestavení, které jsme oznámili už v neděli. Slavia má výkop, z něhož chutě útočí; volný kop jí přisouzený vede k rohu v 2. min. Útok hostí končí autem. V 5. min. přejímá Baumruk míč Koškem centrovaný, klička a Baumrukův
Jedna z prvních a samozřejmě nepříliš
zdařilých momentek. Brankář Slavie
Jeník (vpravo) má takřka stejný dres jako
útočící Angličan a řeší situaci
rázným odkopem.
míč se třepe v síti - 1. branka. V 6. min. 2. roh S. K. S. (ze střely Malého), v 9. min. pěkný útok Baumruk-Košek-Jenny končí shotem Baumrukovým, jenž vrácen obránci. Ještě v téže minutě vehementní útok levého boku C. S. připravuje míč střednímu útočníku, jenž krásnou ranou k pravé tyči vyrovná. Střídavé útoky. 12. min. 1. roh C. S. F. C. Zoufalý boj o každou píď půdy; v 17. min. Jeník odráží ránu levého křídla hostí. 23. min. 3. roh S. K. S., v příští minutě levá spojka hostí míjí českou bránu. 30. min. Jeník vybíhá proti míči, jenž nepřítelem vrácen na bránu, kterou ochraňuje šťastně Milda; druhý shot chytá, ale slabě odráží zatím se vrátivší Jeník, jenž nad to padá a musí viděti míč pravou spojkou střelený ve své síti - 2. goal C. S. F. C. Hosté v edou, ale Slavia nepozbývá mysli, už v 31. min. dobývá 4. rohu, odráží a opětuje útok Angličanů, v 34. min. Jenny podává hlavou Bělkovi, jenž přes srážku s backem dovede vyrovnati 2:2.
   Boj víří od brány k bráně, jichž obrany pracují s hrdinským sebezapřením a obětavostí. Polovice 2:2. Slavia stupňuje tempo, ohrožuje opět a opět nepřátelskou bránu; v 4. min. získá 5. roh. V 7. min. Jeník dvakrát šťastně zasahuje v boj; pak dochází řada na jeho protějšek. Historie se dvakrát opakuje. V 17. min. Košek na vlastní pěst pronikne a obešed backa - vstřeluje po třetí. V 19. min. 6. a 7. roh S. K. S. V 20. min. roh Civil S. F. C. Angličané střelují z dálky na českou bránu; v 23. min. zakročuje za upadnuvšího Jeníka Veselý. 24. min. 8. roh S. K. S., 26. min. 9. roh S. K. S. 28. min. Jeník chytá dlouhou ránu ze zálohy. Obě strany povolují, hra vázne ve středu. V 35. min. Slavia zbavena pěkné chance tím, že Jenny poražen. 36. min. po pěkné kombinaci Bělky s Jennym Košek pěkně umístěnou ranou dobude 4. úspěchu. 40. min. 10. roh S. K. S., 43. min. 11. roh S. K. S. Ostře vedený zápas dobře řídil p. M. Horáček.

Rozhodčí: M. Horáček

Diváci: 5.200

Trenér: ?

Poznámky: poznamky
(Národní listy, 2. dubna 1907 // Národní listy, 3. dubna 1907)

Slavia - Civil Service FC
6 : 4

Datum: 01. 04. 1907, Praha

Utkání: přátelské

Diváci: 3.800


Slavia - Oxford University
2 : 2

Datum: 04. 04. 1907, Praha

Utkání: přátelské
Slavia - Oxford University
0 : 0

Datum: 6. dubna 1907, Praha, Letná, hř. Slavie

Utkání: přátelské

Sestava: Em. Benda, Jirkovský, Nový, Bělka, Pulchert

Průběh: Výsledek prvého zápasu potrvzen. Potvrzen heroickým soubojem dvou mužstev, jež nadšení, oddanost k barvám jejich klubů hnalo až k nejzažšímu napjetí energie. Po 90 minut vířil zoufalý boj, po 90 minut sledoval útok na útok, po 90 minut tříštilo se všechno výbojné úsilí o skálopevnost té i oné obrany. V prvních 45 minutách byly obě půle jevištěm boje, Oxford měl nevelkou, avšak přece pozorovatelnou převahu, měně bystře taktiku, zkoušeje proniknouti českou obranu brzy křídelní hrou, brzy proraziti středem. Obrana česká výborně podporovaná Em. Bendou a překrásně hrajícím Jirkovským dovedla včas otupiti všechny útoky. Útok Slavie maje ve středu výborného taktika v Starém a zásoben dobrými míči od Jirkovského i Eman. Bendy nejen hojně ohrožoval anglickou obranu, nýbrž vynutil i dvou rohů. Ta i ona strana si připravila, avšak pro obětavý odpor nepřítelův nedovedla využitkovati krásných chancí. V druhé půli Slavie rychleji se rozehrála, útoky v poli nabývaly urovnanosti, útočný řetězec její pěkně rozvinutý nutil Angličany rozdělovati úsilí po celé šíři hřiště, čímž obranná schopnost valně trpěla, záloze pak podpora vlastního útoku znemožněna. S každým metrem blíže k nepřátelské bráně rostla vehemence útoků Slavie, v brankovém území oxfordském to byl divý, vše sirbující a prorážející příboj, jenž jen proto mnohdy se převalil neškodně, že universitáni s krásnou statečností vystavovati těla svá za terč míčům Slavie. Co chvíli zapadne míč do zmítajícího se chumáče těl, rozčilení obecenstva roste od minuty k minutě, každá minuta, každá vteřina může býti osudná Oxfordu. Ale míče jsu odráženy nebo jdou do outu. Slavie se musí spokojiti s rohem v 15. min. Češi, povzbuzováni obecestvem, s neochabující energií tisknou soupeře k jeho bráně. Ale štěstí nebylo tentokrát s červenobílými barvami. V 20. min. Jirkovský udeřen do nohy, nestačí na nadlidskou práci, které tento zápas vyžadoval a kterou statečný jinoch dosud konal. Oxford se uvolňuje, snadno odráží útoky Čechů a když v 23. min. Jirkovský nucen odstoupiti a Bělka zařaděn do zálohy, čímž útok český pozbyl nebezpečnosti, může Oxford se vrátiti do ofensivy.
   Slavia vydržuje všechny útoky až do 26. min., kdy se Jirkovský opět vrací, aby s krajním sebezapřením podporoval, seč seslabená schopnost jeho stačila. Ale Oxford se už rozehrál a Slavie více není s to, nabýti zdrcující převahy dřívější. Angličané získají roh v 27. min., jenž jest jeho prvým a posledním úspěchem. Slavia hrála ve všech řadách výborně, ač útok seslaben Pulchertem (za Baumruka). Nový správně ponechán na svém místě. Včerejší zápas byl veden oběma stranami vzorně fair, za celou hru byl dán soudcem p. Joe Grussem, jenž byl podporován výborně p. Šmucrem jako pomezním soudcem, jeden jediný volný kop pro tvrdost ve hře. Dva tři jiné byly dány za offside nebo ruku.

Rozhodčí: Joe Gruss

Diváci: ?

Trenér: ?
(Národní listy, 7. dubna 1907)

Slavia - SK Rapid Wien
5 : 2

Datum: 07. 04. 1907, Praha

Utkání: přátelské

Poznámky: Slavia hrála v kombinované sestavě s mužstvem B.


Slavia - Hallescher FC Wacker
7 : 2

Datum: 14. 04. 1907, Praha

Utkání: přátelské
First Vienna FC - Slavia
2 : 2 (1 : 1)

Datum: 21. dubna 1907, Rakousko-Uhersko, Wien

Utkání: přátelské

Sestava: Gordon - Boček, Kolář - Vopálecký, Jirkovský, Herbinger - Presler st., Zátka, Barta, Malý, A. Vosátka

Branky: 13. Vopálecký 0:1, 40. ? 1:1, 71. Presler 1:2,

Průběh: Výsledek, který jest krásným úspěchem mladé Slavie. Nynější mužstvo Slavie dokázalo už druhým zápasem, že chápe v plném dosahu své břímě representace červenobílých barev. Ukázalo znovu, že láska ke klubu, ušlechtilý zápal a mravní síla jsou i ve sportu činitelem znamenité váhy. To, že jedenáctka Slavie má dostatečný morálný fond, z něhož dovede nahražovati dočasné minus tělesné zdatnosti, technické vyspělosti a nedostatek matchové ostřílenosti, jest nejbezpečnější zárukou jeho schopnosti k dalšímu vývoji. Okolnost, že jeho úspěchy jsou z valné části výsledkem jeho obětavosti, nadšení a mohutné vůle, získává mu sympatií pozorovatele a úcty soupeřovy. My, kteří na tomto místě neustáváme hlásiti a zdůrazňovati mravní význam sportu, neváháme vysloviti upřímné uznání a dík lidem, jejichž úspěchy na mravní síle jsou založeny.
   First Vienna nastoupila kompletní. Obrana její prohlášena vídeňskými listy opět a opět za nejlepší na kontinentě. Slavia hrála takto: V bráně Gordon, jenž - přes churavost - se rozhodl jeti do Vídně; v obraně Boček a Kolář; v záloze Vopálecký, Jirkovský a Herbinger; v útoku Presler starší, Zátka, Barta, Malý a Vosátka A. Mužstva se ukázala asi rovnocennými, u Slavie lehká převaha. Zápas řídil bezvadně pan Meisler. O průběhu zápasu nás došla tato telefonická zpráva:
   First Vienna má výkop, SKS jest hned u její branky a Presler střílí do tyče. V 7. minutě zakročuje brankář Slavie, v 8. minutě volný kop pro SKS. V 13. minutě pálí Vopálecký z dáli na branku Vienny, brankář chytá míč už v bráně - první branka Slavie. V 15. minutě volný kop pro domácí. V 20. min. brankář chytá ránu Malého. Gordon odráží centr pr. kř. domácích; v 23. min. pak ránu pr. spojky. Roh First Vienny, v 28. minutě roh SKS. V 40. min. volný kop pro First Viennu, který Gordon chytá, rovněž za čarou - 1. goal Vienny. Polovice 1:1. Ve 4. minutě druhé půle 11metrovka pro Slavii, Zátka dává míč Pekarnovy do rukou. V 14. minutě roh Vienny. V 26. minutě Vosátka získává svým vedení z centra Preslerova. V 27. minutě First Vienna z 11metrovky vyrovnává. V 39. min. volný kop pro Viennu. V 45. min. rohem Vienny končí hra.

Rozhodčí: Meisler

Diváci: ?

Trenér: ?
(Národní listy, 22. dubna 1907)

Slavia - Budapesti Torna Club
5 : 3

Datum: 28. 04. 1907, Praha

Utkání: přátelské


Slavia - Young Boys Bern
8 : 0 (2 : 0)

Datum: 04. 05. 1907, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: Pulchert - Krummer, Boček - Benda, Kotouč, Macoun - Lomoz, Jahn, Renner, Košek, Vosátko

Branky: Košek 5


Slavia - Young Boys Bern
4 : 0

Datum: 05. 05. 1907, Praha

Utkání: přátelské


Wiener AC - Slavia
2 : 2

Datum: 09. 05. 1907, Vídeň

Utkání: přátelské


Slavia - Woolwich Arsenal FC
5 : 7

Datum: 12. 05. 1907, Praha

Utkání: přátelské

Diváci: 4.500

Poznámky: Donedávna jsem zde měl uveden výsledek 4:7 a poznámku, že se uvádí i výsledek 5:7. Vzhledem k tomu, že se mi do rukou dostal Halftime právě z roku 1907, beru v něm uváděný výsledek 5:7 jako správný.


Slavia - Woolwich Arsenal FC
2 : 4

Datum: 16. 05. 1907, Praha

Utkání: přátelské

Poznámky: Ve Sportu ze dne 12. května 1926 se uvádí několik hráčů, kteří se dvojzápasu s Arsenalem účastnili: Macoun, Benda, Krumr, Veselý, Košek a Bělka. Pravděpodobně nastoupili v obou utkáních, ale není to jisté.


Slavia - FC Torino
9 : 1

Datum: 19. 05. 1907

Utkání: přátelské


Slavia - FC Torino
6 : 2

Datum: 20. 05. 1907, Praha

Utkání: přátelské


Slavia - SK Smíchov
6 : 2

Datum: 30. 05. 1907, Praha

Utkání: přátelské


Slavia - Ujpesti TC
4 : 2

Datum: 02. 06. 1907, Praha

Utkání: přátelské


Slavia - Chorvatsko
15 : 2

Datum: 23. 06. 1907, Praha

Utkání: přátelské


Slavia - Chorvatsko
20 : 0

Datum: 27. 06. 1907, Praha

Utkání: přátelské


Slavia - Budapesti Atletikai Klub
19 : 1

Datum: 1907

Utkání: přátelské


Slavia - SK Smíchov
6 : 1

Datum: 1907

Utkání: přátelské


Slavia - SK Smíchov
8 : 1

Datum: 1907

Utkání: přátelské


Slavia - SK Nové Město
12 : 0

Datum: 1907

Utkání: přátelské


Slavia - HVV Haag
2 : 0

Datum: 21. 09. 1907, Praha

Utkání: přátelské


Slavia - HVV Haag
4 : 1

Datum: 22. 09. 1907, Praha

Utkání: přátelské


Slavia - Racing Club Bruxelles
9 : 1

Datum: 28. 09. 1907, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: Pulchert - Krummer, Em. Benda - J. Benda, Kotouč, Jirkovský - Mozol, Starý, Bělka, Košek, Jahn

Branky: Košek 5, Bělka 3, Starý

Rozhodčí: Karel Freja

Diváci: 2.200


Slavia - Racing Club Bruxelles
9 : 3

Datum: 29. 09. 1907, Praha

Utkání: přátelské


Slavia - Sparta
2 : 2 (1 : 1)

Datum: 13. 10. 1907, Praha, Letná, hřiště Slavie

Utkání: přátelské

Sestava: Pulchert - Krummer, Kolář - Benda, Jirkovský, Kotouč, Lomoz, Bělka, Starý, Košek, Jahn

Branky: Bělka 1:0, Hradecký 1:1, Hradecký 1:2, 89. Bělka 2:2

Průběh: V tomto utkání Sparta nastoupila v rudých dresech, bílých trenýrkách a černých stulpnách. Dresy přivezl předseda JUDr. Petřík z Londýna, měly to být napodobeniny dresu Arsenalu, nikdo už asi nezjistí, proč byly rudé (wine), když Arsenal hrál vždy v červených (red). Ačkoliv se všichni těšili na jasné a vysoké vítězství Slavie, opak byl pravdou. Sice už ve 4. minutě vyloučil rozhodčí Freja ÄŚulíka ze Sparty za faul na brankáře Pulcherta a brzy nato vedla Slavia 1:0. Když pak Hradecký vyrovnal a přidal další gól, schylovalo se k senzaci. Sparta se stáhla do obrany, devět jejích hráčů pobíhalo a bránilo před Titlovou brankou a nedovolilo žádnému z velkolepých slavistických útočníků vyrovnat. Naaštěstí však Bělka minutu před koncem zachránil čest Slavie.

Rozhodčí: MUC Freja

Diváků: 4.100

Trenér: J. W. Madden

Poznámky: První derby pro trenéra Maddena i Bělku, první regulérní gól derby vstřelil Bělka.


Slavia - Sparta
9 : 1 (2 : 1)

Datum: 24. 11. 1907, Praha, hřiště Slavie na Letné

Utkání: přátelské

Sestava: Hejda - Krummer, R. Veselý - Benda, Jirkovský, Kotouč - Lomoz, Bělka, Malý, Košek, Macoun

Branky: Bělka 5, Košek 2, Macoun, Kotouč

Průběh: Hrálo se na zasněženém hřišti. Ještě v poločase se zdálo, že stejně jako minulé utkání těchto dvou soupeřů skončí i toto remízou. Jenže po přestávce vybuchla sopka vzdoru, řítila se lavina msty, vzplanul žár kruté odvety a Slavia na prach rozmetala Spartu.

Rozhodčí: Herites

Diváci: 3.000

Trenér: J. W. Madden

Poznámky: Rekordní vítězství Slavie všech dob. V jejím dresu hrál budoucí slavný malíř Vilda Macoun. Bělka, který v tomto zápase též nastoupil, hrál v příštích pěti derby za rivala - pražskou Spartu.


Budapesti Torna Club - Slavia
4 : 5

Datum: 1907, Budapešť

Utkání: přátelské


Slavia - FC 33 Budapesti
5 : 0

Datum: 1907, Praha

Utkání: přátelské


Slavia - Magyar Atletikai Club
3 : 1

Datum: 1907, Praha

Utkání: přátelské


Slavia - Wiener Athletic Club
4 : 4

Datum: 1907, Praha

Utkání: přátelské


Slavia - First Vienna FC
3 : 2

Datum: 1907, Praha

Utkání: přátelské


Slavia - Cricket & FC Vienna
5 : 2

Datum: 1907, Praha

Utkání: přátelské


Slavia - Pardubice
14 : 2

Datum: 1907

Poznámky: Nevím, o jaké mužstvo Pardubic se jednalo. Pravděpodobně to ale byl SK Pardubice, protože o jiném mužstvu z Pardubic z té doby jsem nikde nenašel žádnou zmínku.


Dne 17. února sehrála Slavia se svým béčkem patrně dvojzápas, když druhý zápas skončil 9:6. Narazil jsem ale i na informaci, že v utkání dostala Reserva náskok 5:0. Tuto informaci ale zatím nemohu potvrdit.