193319341935

FC Barcelona - Slavia
2 : 3

Datum: 01. ledna 1934, Barcelona

Utkání: přátelské


FC Barcelona - Slavia
2 : 3

Datum: 06. ledna 1934, Barcelona

Utkání: přátelské


First Vienna FC - Slavia
1 : 1

Datum: 07. ledna 1934, Nimes

Druh zápasu: přátelský


SK Čechie Karlín - Slavia
2 : 5

Datum: 11. nora 1934

Utkání: 1. liga 1933/34

Sestava: Svoboda

Branky: Svoboda

Poznámky: Svoboda dal 500. gól Slavie v lize.


BSV Berlin 92 - Slavia
1 : 4

Datum: březen 1934, Berlín

Utkání: přátelské

Poznámky: Uváděno je i jméno Berliner SV 1892.


Slavia - Sparta
2 : 2 (0 : 0)

Datum: 08. dubna 1934, Praha, Sparta

Utkání: 1. liga 1933/34

Sestava: Plánička - Pech, Fiala - Vodička, Čambal, Krčil - Junek, F. Svoboda, Sobotka, Vl. Kopecký, Puč

Branky:
Sobotka, Svoboda - Sedláček, Pech (vlastní) 2:2

Průběh: Slavia dlouho vedla, ale nakonec vyrovnal obránce Pech elegantním vlastencem.

Rozhodčí: Krist

Diváci: 25.000

Trenér: K. Kalmán

Poznámky: O dva dny později Sparta vyhořela.Slavia - Wiener Sport Club
1 : 2

Datum: duben 1934, Lutych

Utkání: Turnaj v Lutychu


HBS Den Haag - Slavia
1 : 2

Datum: duben 1934, Lutych

Utkání: Turnaj v Lutychu


R Beerschot AC - Slavia
2 : 5

Datum: duben 1934, Antverpy

Druh zápasu: Turnaj v Antverpách


First Vienna FC - Slavia
? : ?

Datum: duben 1934, Antverpy

Druh zápasu: Turnaj v Antverpách


Sparta - Slavia
2 : 4 (1 : 4)

Datum: 01. kvtna 1934, Praha, hřiště Sparty

Utkání: přátelské

Sestava: Plánička - L. Ženíšek, Fiala - Vodička, Šimperský, Krčil - Junek, V. Bradáč, Sobotka, Kopecký, Puč, střídání Čambal, Pech

Branky: Braine, Komberec - Bradáč 2, Puč, Kopecký

Rozhodčí: Fryš

Diváci: 27.000

Trenér: K. Kalmán

Poznámky: Poprvé v historii se střídalo. Zápas byl odehrán ve prospěch výstavby nové tribuny Sparty, kterou postihl požár.


I. ČsŠK Bratislava - Slavia
1 : 3

Datum: 1934

Utkání: přátelské


Slavia - Čakovice
9 : 3

Datum: 1934

Utkání: Středočeský pohár, čtvrtfinále


Slavia - SK Kladno
2 : 3

Datum: 1934

Utkání: Středočeský pohár, semifinále


Slavia - SK Rapid Wien
1 : 3 (0 : 1)

Datum: 19. ervna 1934, Praha, hřiště Sparty

Utkání: Středoevropský pohár, 1. kolo

Sestava: Plánička - Ženíšek, Fiala - Vodička, Šimperský, Skála - Junek, Svoboda, Sobotka, Kopecký, Puč

Branky: 40. Hochreiter 0:1, 48.
Hochreiter 0:2, 75. Svoboda 1:2, 76. Bican 1:3

Průběh: Když dal Hochreiter svůj druhý gól, diváci začali pískat. Pak snížil Franci Svoboda na 1:2 a všechno se zdálo být zachráněno. Potom však vzal míč Bican, prodribloval celou obranou a dal třetí gól. Diváci už nepískali, ale tleskali. Vídeňskému Rapidu.

Rozhodčí: Kálmán Konrád (Maďarsko)

Diváci: 35.000

Poznámky: Některé prameny uvádí střelce dvou posledních branek v opačném pořadí. Tedy, že Bican zvyšoval na 3:0 a pak teprve snižoval Svoboda.
  Server IFFHS: "Československý šampion hrál s druhým celkem rakouské ligy a s vítězem rakouského poháru, který v Praze uměl vždycky dobře zahrát. Hybnou silou Rapidu byl maličký "Zapfi" Wagner. Karl Hochreiter, jenž nahradil Matthiase Kaburka, nasměroval hosty k vítězství. V obraně domácích chyběl Štefan Čambal."


SK Rapid Wien - Slavia
1 : 1 (1 : 0)

Datum: 24. ervna 1934, Vídeň, Rapid-Platz

Utkání: Středoevropský pohár, 1. kolo, odveta

Sestava: Plánička - Pech, Fiala - Skála, Šimperský, Krčil - Junek, Bradáč, Sobotka, Svoboda, Puč

Branky: 10. Binder 1:0, 67. Bradáč 1:1

Průběh: Hned v prvním poločase dal Binder vedoucí gól. Byla to kuriózní branka. Záložník Wagner dovedl hodit míč tak daleko, že jeho postranní aut se rovnal rohovému kopu. Slavisté na to zapoměli, Binder si stoupl až za druhou tyč Pláničkovi branky a Wagner mu tam hodil přesně na hlavu míč. Stačilo už jenom vyskočit. Pak už se hrálo exhibičně.

Rozhodčí: Ferenc Majorszky (Maďarsko)

Diváci: 16.000

Trenér: Kálmán Konrád (Maďarsko)

Poznámky: VIII. ročník soutěže.


SK Horymír Příbram - Slavia
1 : 7

Datum: červenec 1934

Utkání: přátelské

Sestava: Ženíšek

Diváci: 4.000

Poznámky: Na zápas se přišel podívat i Bican, chtěl hrát načerno, ale pan Pechar, činovník Slavie, mu to nedovolil, protože by se tím ohrozilo jednání o jeho přestupu z vídeňského Rapidu.
Slavia - Rapid Wien
2 : 3 (1 : 2)

Datum: 11. září 1934, Praha

Utkání: přátelský

Sestava: Vojta - Pech (Ženíšek) - Fiala, Vodička - Čambal (Šimperský) - Krčil, Junek, Bradáč (Skála) - Sobotka, Kopecký, Puč

Branky: 13. Kaburek 0:1, 15. Čambal z pen. 1:1, 30. Binder 1:2, 66. Hochreiter 1:3, ?. Junek 2:3

Průběh:

Nepodařená odveta. - Zasloužené vítězství vídeňských. - Mužstvo Slavie bez systému. - Branky za hosty Kaburek, Binder a Hochreiter. - Čambal a Junek, oba z 11m kopu, za Slavii. - Rapid zahodil penalty.

  Včerejší utkání, které mělo býti měřítkem pro mezistátní zápas Československo-Rakousko, a zároveň rehabilitaci červenobílých, skončilo velmi neslavně - porážkou. Při tom musíme konstatovat, že porážka byla zasloužená. Rapid tedy ani tentokrát v Praze nezklamal.

Hledá se systém.

  Vídeňáci předvedli jednoduchou hru. Jejich hráči nemařili zbytečně času kudrlinkami. Jakmile dostali míč, snažili se jej přehráti volnému spoluhráči. Mužstvo tvořilo celek, v němž každý jednotlivec se dovedl vždy v pravý čas svému spoluhráči ukázati. Tato na pohled jednoduchá hra měla v sobě vtip. Útoky byly podnikány s určitou plánovitostí a rozhodností. Proti tomu ostře kontrastovala hra domácího mužstva, postrádající systém. Spoléhalo se vždy spíše na náhodu, a tak hra podle toho vypadala. Ačkoliv Slavie často útočila, nezmohla se za devadesát minut na jedinou branku.
  
  Zápas soudcoval, ne bez chyb, plzeňský Ženíšek.

Vítězové.

  Raftl; Jestrab-Czejka; Wegner-Smistik-Skoumal; Ostermann-Kasburek (Hochreiter) -Bican-Binder-Passer. Obrana Rapidu hrála velmi spolehlivě. Raftl se opět zaskvěl. Oba obránci byli náležitě rychlí a řízní. V záloze dominoval jako obvykle Smistik doplňován vhodně Wagnerem. Ani Skoumal nehrál špatně. Útok byl vtipně řízen Bicanem, který krásně vysílal vpřed rychlého Pessera. Ze spojek byl lepší technický Kaburek, zatím co Binder dobře střílel. Hochreiter ukázal jen snahu. Ostermann na pravém křídle uspokojil.

Poražení.

  Vojta; Pech (Ženíšek) - Fiala; Vodička-Čambal (Čimperský) - Krčil; Junek -Bradáč (Skála)- Sobotka-Kopecký-Puč.
  
  Útok Slavie hrál formaci dvojitého W, což při subtilnosti Sobotky nemůže přinésti úspěchu. Technický Sobotka potřebuje k sobě rázné spojky, jdoucí vpřed a ne, které se drží vzadu. Kopecký počal hráti s velkou chutí. Jeho souhra s Pučem byla sice pěkná, nepřinesla však žádného užitku. Puč měl dobré momenty, ale stále mu chybí jemný centr.
   Nejslabším mužem byl Bradáč, vedle něhož Junek byl úplně odříznut. Zařazením Skály stoupla průbojnost útoku, ne však na tolik, aby útočníci dovedli zdolat branku hostí. Měli ovšem dosti smůly. Záloha byla nejsolidnější řadou domácích. Velmi potěšitelným zjevem byla forma Krčilova, který byl nejlepším záložníkem domácích. Také Čambal a Vodička hráli dobře. Prvý byl nahrazen Šimperským. Podle informací, kterých se nám dostalo, trpí Čambal následky angíny tak, že nevydrží prý v plném tempu celý zápas. Obrana měla spolehlivého muže ve Vojtovi a nespolehlivého v Pechovi. Ženíšek se sice plně nerozehrál, ale hrál daleko lépe než Pech. Fiala hrál jen průměrně.

Průběh hry.

  Slavia začala slibně. Již ve třetí min. pěkný útok Kopecký-Bradáč-Sobotka byl odvrácen na prvý roh. Hned na to Vojta chytil míč střelený Bindrem hlavou. Ve 13. minutě přihrál Pech "malou domů".
  
  Kaburek míč doběhl a podle Vojty vstřelil prvou branku Rapidu. V 15. min procházel Kopecký, byl však faulován a soudce nařídil penalty proti Rapidu, z něhož Čambal vyrovnal na 1:1. Rapid zaútočil a docílil rohu. Krásnou ránu Kaburka Vojta bezpečně kryl. Hned na to Sobotka promarnil velkou šanci. Ve 30. min. Fiala zavinil ruku a z trestného kopu asi ze vzdálenosti 25m. Binder nádhernou ranou umístil míč v síti. Rapid vede 2:1. Tři minuty později týž hráč vstřelil vedle penalty, nařízené za sražení Bicana Fialou. Poločas 2:1. V druhém poločase nastoupila Slavie se Skálou na pravé spojce, Šimperským ve středu zálohy a Ženíškem na pravém backu.
  
  Rapid vyměnil Kaburka Hochreitrem.
  
  Slavia zahájila druhý poločas útoky. Rány Skály a Junka šly přes. V 6. min. Binder ze 30 m vstřelil do tyče. V 10. min. se vyznamenal Vojta, chytiv ránu Hochreitera. Ve 20. min. Osterman zahrál před branku Slavie vysoký míč. Binder přehodil přes Vojtu a Hochreiter hlavou vsítil - 3:1. Slavie zoufale útočila a podařilo se jí upraviti poměr branek na 3:2. Sobotka byl sražen Czejkou a 11m kop proměnil Junek. Zápas skončil za převahy Slavie.

Rozhodčí: Ženíšek (Plzeň)

Diváci: ?

Trenér: ?
(????)

Slavia - AC Slovácká Slavia
0 : 8

Datum: 11. z 1934

Utkání: přátelské

Sestava: Svoboda, Budáček, Sobotka

Branky: Svoboda 5, Budáček 2, Sobotka

Diváci: 7.000

Poznámky: Do metropole Slovácka zavítala mistrovská Slavia Praha i se sedmi vicemistry světa. Utkání před sedmi tisícovkami nadšených diváků mělo jednoznačný průběh a Slavia nadělila domácím výprask 8:0, branky stříleli Svoboda 5, Budáček 2 a jednu Sobotka. Samotnému utkání, hranému v neděli, předcházela sobotní beseda s legendárním hlasatelem pražského Radiojournalu Josefem Laufrem, jež se uskutečnila v sále městské Reduty.


Slavia - Sparta
0 : 0

Datum: 04. listopadu 1934, Praha, na Slavii

Utkání: Celostátní liga 1934/35

Sestava: Plánička - L. Ženíšek, Fiala - Vodička, Čambal, Krčil - Junek, F. Svoboda, Sobotka , Vl. Kopecký, Puč

Průběh: Hra neměla jiskru ani spád, hráči byli unaveni po MS a Středoevropském poháru.

Rozhodčí: Pfützner

Diváci: 15.000

Trenér: J. Štaplík + J. Reichert


Slavia - SK Židenice
3 : 2

Datum: 02. prosince 1934, Praha, hřiště Slavie na Letné

Utkání: Celostátní liga 1934/35

Průběh: O utkání byl takový zájem, že hned na začátku se pod tíhou diváků zhroutila část tribuny. Nastala obrovská panika, 200 lidí se dostalo pod trosky, řada lidí byla převezena do nemocnice, k vážnějším zraněním ale naštěstí nedošlo. Lidé se pak navalili až ke hřišti a stáli přímo u postranní čáry.

Diváci: 22.000


Slavia - SK Viktoria Plzeň
4 : 1

Datum: sez. 1934/35

Utkání: Celostátní liga 1934/35


Slavia - SK Kladno
5 : 3

Datum: sez. 1934/35

Utkání: Celostátní liga 1934/35

Poznámky: V roce 1934 sehrál proti Kladnu své poslední mistrovské utkání vynikající obránce Slavie Emil Seifert. Nevím, zda se jednalo o toto utkání nebo o druhé v této sezóně.


Slavia - SK Prostějov
2 : 2

Datum: sez. 1934/35

Utkání: Celostátní liga 1934/35


Slavia - DFC Praha
4 : 2

Datum: sez.1934/35

Utkání: Celostátní liga 1934/35


Slavia - Teplitzer FK
2 : 2

Datum: sez. 1934/35

Utkání: Celostátní liga 1934/35


Slavia - SK Plzeň
8 : 2

Datum: sez. 1934/35

Utkání: Celostátní liga 1934/35


Slavia - AFK Kolín
7 : 0

Datum: sez. 1934/35

Utkání: Celostátní liga 1934/35


Slavia - AFK Bohemians
1 : 1

Datum: sez. 1934/35

Utkání: Celostátní liga 1934/35


Slavia - SK Čechie Karlín
11 : 3

Datum: sez. 1934/35

Utkání: Celostátní liga 1934/35


SK Židenice - Slavia
1 : 3

Datum: sez. 1934/35

Utkání: Celostátní liga 1934/35


SK Viktoria Plzeň - Slavia
1 : 2

Datum: sez. 1934/35

Utkání: Celostátní liga 1934/35


SK Kladno - Slavia
0 : 1

Datum: sez. 1934/35

Utkání: Celostátní liga 1934/35

Poznámky: V roce 1934 sehrál proti Kladnu své poslední mistrovské utkání vynikající obránce Slavie Emil Seifert. Nevím, zda se jednalo o toto utkání nebo o druhé v této sezóně.


SK Prostějov - Slavia
2 : 7

Datum: sez. 1934/35

Utkání: Celostátní liga 1934/35


DFC Praha - Slavia
1 : 1

Datum: sez. 1934/35

Utkání: Celostátní liga 1934/35


Teplitzer FK - Slavia
0 : 3

Datum: sez. 1934/35

Utkání: Celostátní liga 1934/35


SK Plzeň - Slavia
2 : 2

Datum: sez. 1934/35

Utkání: Celostátní liga 1934/35


AFK Kolín - Slavia
2 : 4

Datum: sez. 1934/35

Utkání: Celostátní liga 1934/35


AFK Bohemians - Slavia
1 : 4

Datum: sez. 1934/35

Utkání: Celostátní liga 1934/35


SK Rapid Wien - Slavia
8 : 3

Datum: 1934, Wien

Utkání: přátelské

Poznámky: Stejným poměrem prohrála Slavia s Rapidem už v roce 1933. Nevím, zda se zde nejedná o stejné utkání se špatným datem.


Slavia - FK Austria Wien
4 : 3

Datum: 1934, Praha

Utkání: přátelské


Slavia - Urfahr Linz
7 : 1

Datum: 1934

Poznámky: Nevím o jaký klub se přesně jednalo ani kdo byl domácím týmem.