194519461947Slavia - SK Viktoria Žižkov
3 : 2 (3 : 0)

Datum: 10. února 1946, Praha, hřiště Sparty

Utkání: Zimní turnaj ligových mužstev

Sestavy:

Slavia: Finek, Luka, Říha, Trojan (?. Vycpálek), Hampejz, Hanke, Holman, Bradáč (?. Hemele), Bican, Kopecký, Vlk (???)
Zižkov: Mádr, Kračman, Jouza, Příbek, Menclík, Procházka, Frydrych, Vyleťal (?. Linhart, ?. Vrátil), Hora, Zuzánek, Filip (???)

Branky: 29. Bican 1:0,

Průběh: Na hřišti AC Sparty byl v neděli sehrán již dvakráte odložený dvojzápas Zimního turnaje ligových mužstev. Na poměrně dobrém terénu představil se mužstva asi 11.000 diváků ve dvou zajímavých zápasech. Těsné vítězství Slavie nad Viktorií je do jisté míry překvapením, neboť žižkovští s takovouto hrou by neudrželi svou posici v ligové soutěži. Ve druhém zápase se potvrdila výborná kondice hráčů Bohemains, kteří ač oslabeni, dovedli poraziti matného soupeře (Spartu) 4:2.
   Vítězové hráli dobře jen v prvém poločase. Po změně stran povolili a Viktorie měla příležitost značně opraviti score. Nechybělo mnoho a mohla i vyrovnati. Mužstva hrála v sestavách: Slavia: Finek, Luka, Říha, Trojan (Vycpálek), Hampejz, Hanke, Holman, Bradáč (Hemele), Bican, Kopecký, Vlk. - Viktoria Žižkov: Mádr, Kračman, Jouza, Příbek, Menclík, Procházka, Frydrych, Vyleťal (Linhart, Vrátil), Hora, Zuzánek, Filip. Hráči uvedení v závorkách nastoupili ve druhém poločase. U Slavie však Hemele asi po 20 minutách byl opět vyměněn Bradáčem. Vedení ujala se Slavia ve 29. min. Bicanem, který pěkně přehraný míč Holmanem hlavou stočil do sítě žižkovských. V 31. min. Bican uvolnil Vlka a ten zvýšil na 2:0. V 41. min. Bradáč ostrou ranou asi z 25 m po přihrání Bicana dal třetí a poslední branku vítězů. Ve druhém poločase přišla ke slovu Viktorie. V 17. min. podařilo se Linhartovi zaznamenati první branku. Pak sice Slavie byla opět útočnější, její akce byly však bezvýsledné. Šťastnější byli žižkovštím jimž se podařilo ve 44. min. vstřeliti druhou branku Filipem. U vítězů zahrál dobře Finek v brance, z obránců byl lepší Luka, v záloze vynikal Hanke. Útok hrál velmi dobře kombinačně, zejména tři vnitřní, ve druhém poločase však polevil. Nově zařaděný Vlk na levém křídle z SK Říčan se na po prvé dobře uvedl.
   Žižkovští nastoupili s třemi novým hráči, z nichž lépe se uvedl Hora ze Sparty XI., hrající ve středu útoku. Mádr kryl několik ostrých ran, z obránců byl Kračman lepší Jouzy. V záloze zahrál velmi dobře Menclík. V útoku vynikala pravá strana Linhart-Vrátil. Zápas řídil Vlček.

Rozhodčí: Vlček

Diváci: 11.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 12. února 1946 // Rudé právo, 13. února 1946)Slavia - AFK Bohemians
3 : 1 (1 : 0)

Datum: 17. února 1946, Praha, hřiště Sparty

Utkání: Zimní turnaj ligových mužstev

Sestavy:

Slavia: Finek - Luka, Říha - Trojan, Hampejz, Hanke - Holman, Bradáč, Bican, Kopecký, Hemele
Bohemians: Slavíček - Urban, Vedral - Röder, Jíra, Kalous - Liška, Plánický, Melka, Provalil, Pešek

Branky: 24. Holman 1:0, ?. Hemele 2:0, 65. Plánický 2:1, 75. Bican 3:1

Průběh: Zimní turnaj pražských prvoligových klubů bude v neděli ukončen zápasem AC Sparta - SK Slavia, který bude sehrán na hř. Sparty na Letné. Bohemains hrají s Viktorií Žižkov již v sobotu 23. t. m. na Dannerově stadionu ve Vršovicích.
   V čele turnaje je Slavia, která má 4 body a poměr branek 6:3, o druhé a třetí místo se dělí Sparta s Bohemians se dvěma body. Sparta má poměr branek 6:6 a Bohemians 5:5. Čtvrtá je Viktorie Žižkov bez bodu, score 4:7.Rušnější a tvrdší zápas nežli předchozí (Spart - Vikt. Žižkov 4:2).
   Bohemians z počátku měli více ze hry, později se vyrovnala. Jedinou branku I. poločasu vstřelil ve 24. min. Holman. Po změně stran Hemele zvýšil na 2:0, ve 20. min. Plánický po akci Lišky dal branku Vršovických. Ve 30. min. Bican upravil na 3:1. Ve II. poločase hrál místo Bradáče Vycpálek, kterážto změna celku prospěla. Spolehlivá obrana Slavie, Hank v záloze a Bican v útoku zajistili vítězství. U Bohemians brankář Slavíček dobrý, obrana tvrdá, rychlá křídla.

Rozhodčí: Roškota

Diváci: 15.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(www.slavia.cz)

(???)


AC Sparta Praha - Slavia
1 : 1 (0 : 1)

Datum: 24. února 1946, Praha, hřiště Sparty

Utkání: Zimní turnaj ligových mužstev

Sestavy:

Sparta: Horák — Zástěra, Stumpf — Koubek, Smejkal, Kolský — Říha, Senecký, Hájek, Hronek, Zmatlík
Slavia: Finek — Luka, Řiha — Trojan. Hampejz, Hanke — Holman, Bradáč, Bican, Kopecký, Hemele

Branky: 36. Bradáč 0:1, 47. Zmatlík 1:1

Průběh: Po nedělní remise se Spatrtou je Slavia jistým vítězem Zimního turnaje pražské ligy, přesto, že zbývá ještě sehráti zápas Bohemians—Viktorie Žižkov. Ze tří zápasů získala 5 bodů a poměr branek 7:4. Na druhém místě je prozatím Sparta se třemi body a scorem 7:7, třetí jsou Bohemians 2 body 5:5 a poslední Viktorie Žižkov bez bodu 4:7. V případě vítězství Bohemians nad Viktorií obsadí Vršovičtí v turnaji druhé místo.
   Na těžkém blátivém terénu nastoupila letenská mužstva v tomto složení: Sparta: Horák — Zástěra, Stumpf — Koubek, Smejkal, Kolský — Říha, Senecký, Hájek, Hronek, Zmatlík. Slavia: Finek — Luka, Řiha — Trojan. Hampejz, Hanke — Holman, Bradáč, Bican, Kopecký, Hemele.
   Poměrně rychlý spád hry hned po zahájení nebyl ani jednou stranou využit střelecky. Přesto, že Sparta svým počátečním náporem získala slabší převahu, dovedla Slavia udržet otevřenou hru. Ku konci prvního poločasu se situace změnila. Slavia přešla do ofensivy a vyjádřila ji ve 36. min. brankou, kterou vstřelil Bradáč zdálky. Po změně stran nasadila Sparta ostřejší tempo a jen pohotovost Finka odvrátila hrozící nebezpečí. Přesto již ve druhé min. Sparta vyrovnala hlavou Zmatlíka na 1:1. Obě mužstva se za tohoto stavu snažila docílit vedoucí branky a hra nabyla ještě tvrdšího rázu. Ke konci zápasu byla lepší opět Slavia, ale nepodařilo se jí svou převahu vyjádřit číselně a stav zůstal až do konce zápasu beze změny.
   Oba brankáři, Horák i Finek se několikrát blýskli svou pohotovostí, Finek dokonce zachránil jednu vyloženou branku. U Sparty obrana dobrá, Smejkal v záloze výborný. Hájek, který z počátku projevil jakousi snahu, během zápasu zcela odpadl. Nejlepším z útoku Zmatlík, střelec branky. U Slavie byl Luka pilířem obrany, záloha nebyla na výši. Bican až na několik úniků slabý průměr a Kopecký někdy zbytečně tvrdý. Dobrý výkon podal Bradáč.

Rozhodčí: Trojan

Diváci: 15.000

Trenér: Emil Seifert

Poznámky: Poslední ročník turnaje.

(www.slavia.cz // ???)Slavia - NK Dinamo Zagreb
1 : 2 (0 : 0)

Datum: 2. března 1946, Praha, hřiště Sparty

Utkání: Turnaj letenských klubů

Sestavy:

Slavia: Finek — Luka, Říha — Trojan, Hampejz, Hanke — Holman, Bradáč, Bican, Kopecký, Hemele (46. Vycpálek)
Dinamo: Monsider — Horvat, Lojen, — Pleše, Jazbinšek — Horwath — Beda, Kacián, Golob, Čajkovski, Kokotović

Branky: 74. Beda 0:1, 77. Čajkovski 0:2, 86. Vycpálek 1:2

Průběh: Krátká klička Bicana, přehrání na Kopeckého, pěkná plynulá akce a již měl brankář Dynama možnost ukázat co umí. A více již Jihoslovanští internacionálové nepotřebovali vidět. Centrhalf Jazbušek se přilepil na Bicana. Horwath obsadil levou stranu a bylo rozhodnuto. Hosté hráli dvojitým W, využívajíce rychlých křídel a tak obrana Slavie prožívala zlé chvilky. Psychologický moment snad byl v 29. min. druhého poločasu, kdy Bican neproměnil penalty. Za 3 minuty vstřelil Beda prvou branku Dynama, k níž ve 39. minutě nevídanou střelou Čajkovski připojil druhou. Čtyři minuty před koncem upravil Vycpálek na 1:2. Mužstva nastoupila takto: Dynamo: Monsider — Horvat, Lojen, — Pleše, Jazbinšek — Horwath — Beda, Kacián, Golob, Čajkovski, Kokotović. Ve druhém poločase odstoupil Horwath I. a do obrany přešel Horwath II. Nově nastoupil Reiss. Slavia: Finek — Luka, Říha — Trojan, Hampejz, Hanke — Holman, Bradáč, Bican, Kopecký, Hemele. Po přestávce odstoupil Hemele, nově přišedší Vycpálek hrál pravou spojku a Bradáč levé křídlo. Tato sestava byla mnohem lepší. U Slavie zklamala obrana, V záloze byl dobrý Hampejz. Útok měl ve druhém poločase dobrého Bicana. I Holman s Bradáčem uspokojili. U Dynama podal zřídka vídaný výkon brankář Monsider. Obrana jistá. Nejlepším mužem v poli byl střední záložník Jazbinšek. Byla to jeho řada, jež rozhodla zápas. V útoku vynikali všichni rychlostí. Střelecky se uplatnil Čajkovski. Můžeme říci, že sympatie, jimiž obecenstvo záhřebské hosty při jejich odchodu do šaten provázelo, byly zcela zasloužené.

Rozhodčí: Roškota

Diváci: 15.000

Trenér: ? (???)

Poznámky: Bican nastřelil 3x tyč.

(Rudé právo, 3. března 1946 // Rudé právo, 5. března 1946)Slavia - SK Slovan Wien
1 : 0 (1 : 0)

Datum: 3. března 1946, Praha, hřiště Sparty

Utkání: Turnaj letenských klubů

Sestavy:

Slavia: Kabíček — Luka, Říha — Trojan, Hampejz, Kopecký — Holman, Vycpálek, Bican, Vlk, Bradáč
Slovan: Amreich — Lukeš, Kůrka — Šafr, Zadražil, Grabowski — Rieder, Vodráček, Toman, Auner, Bauer

Branky: ?. Vlk 1:0 (???)

Průběh: Nezasloužená porážka Slovana. První zápas nedělního pořadu přinesl příjemné překvapení ve zlepšené hře vídeňských krajanů. Proti sobotě zlepšil se Slovan nejméně o třídu. Svou obětavou hrou předčil průměrně hrající Slavii ve všech směrech. Průběhem hry jsme se přesvědčili o slabé hře útoku Slavie, který trpěl výkonem Bicana a neúčastí Kopeckého. Poměrně nejlepším v této řadě byl Vlk. V záloze vynikl Kopecký přes dobré výkony Trojana a Hampejze. V obraně nejlepší Kabíček. U Slovana zachytal ve velkém slohu brankář Amreich. Jeho efektní zákroky vyvolávaly v hledišti bouře potlesku. Oba obránci udivovali klidem a jistotou. Záloha vydržela tempo až do poslední minuty. Čiperný Šafr odstoupil pro zranění ve 43. min. I. poločasu, po přestávce však opět nastoupil. Útok, který se v zápase se Spartou nezmohl na kloudnou akci, byl v neděli lepší svého protějšku. Celý zápas měl velice rušný průběh. Jedinou branku vstřelil Vlk. Hosté byli po celou dobu bouřlivě povzbuzováni hledištěm. O přestávce byli uvítáni sovětští těžcí atleti, kterým obecenstvo připravilo srdečné ovace.

Rozhodčí: Trojan

Diváci: ? (???)

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 5. března 1946)Slavia - Malmö FF
3 : 3 (2 : 0)

Datum: 6. března 1946, Praha, hřiště Sparty

Utkání: přátelské

Sestavy:

Slavia: Finek — Luka, Říha — Trojan, Hampejz, Hanke — Holman (?. Hemele), Vycpálek, Bican, Kopecký (?. Vlk), Bradáč
Malmö: Bengtsson — Malström, Nielsson E. — Rosen (?. Garth), Martenson, Hjertsson — Jönsson, Nilsson G., Tapper (?. Rosen), Sandberg, Nilsson st.

Branky: 19. Bradáč 1:0, ?. Holman 2:0, 56. Bican 3:0, 82. Jönsson 3:1, 41. Nielsson st. 3:2, ?. Jönsson 3:3

Průběh: Ve středu byl sehrán na Spartě další footballový zápas mezinárodního týdne v Praze. Tentokráte jsme viděli švédského mistra FF Malmö, který nijak svým výkonem nenadchl a průběh zápasu byl mnohem slabší, než tomu bylo při utkání Slavie s Dynamem v sobotu. Jsme překvapeni výkonem mužstva, ve kterém bylo sedm representantů národního mužstva Švédů. Pouze v posledních minutách hry se vzchopili a s pomocí slavistické obrany upravili výsledek utkání. Zápasu byli přítomni: švédský zplnomocněný ministr Hamerström a jugoslávský velvyslanec Dr. Černej - a necelých 15.000 diváků.
   Začátek obou mužstev na bahnitém terénu byl velmi vlažný a je to Slavia, která získává slabou převahu v poli a více příležitostí. Obrana Švédů je vždy na místě, přesto však se podařilo Bradáčovi v 19. min. získati domácím vedení. O čtyři minuty později Vycpálek ze dvou metrů dává vedle. Po třiceti minutách převahy Slavie se hra vyrovnává. Až těsně před koncem poločasu slabá rána Holmanova podběhla k překvapení diváků Bengtssonovi pod tělem do sítě. Po přestávce ve 4. min. udělal Hanke ruku, ale Rosen střelil vedle. V 11. min. Vycpálek přihrává Bicanovi, který z malého čtverce dává klidně třetí branku (ofside?). V 18. min. měl Finek příležitost ukázati své umění při ráně Rosenově. V posledních desíti minutách však přišlo překvapení. Švédové vložili vše do útoku a s pomocí slabé obrany Slavie vyrovnali na 3:3. Branky dali: ve 37. min. Jönsson, ve 41. min. Nielsson st., a vzápětí opět Jönsson za velikého jásotu obecenstva.
   Hosté nesplnili očekávání a mohou býti šťastni, že narazili na obranu, jakou má Slavia. Útok prvý poločas neexistoval a zařazením Rosena teprve získal na bojovnosti a snažil se udržet míč. Záloha měla světlé i slabé chvíle. Jediná obrana snese přísnější kritiky. Brankář má na svědomí druhou branku. U Slavie Finek měl málo práce a v závěru byl bezmocný. Obrana měla 80 minut dobrého Luku. V záloze se všichni drželi průměru a nikdo se nesnažil podati lepší výkon. V útoku to často vázlo, ač soupeřovou zálohou nebylo těžké projít. Bican je z formy, Kopecký v půli odstoupil, křídla nebyla využita a tak jediný Vycpálek připravoval v poli spoluhráčům dobré míče.

Rozhodčí: ? (???)

Diváci: 15.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 7. března 1946)SK Dejvice - Slavia
1 : 5 (0 : 3)

Datum: 17. března 1946, Praha, Dejvice

Utkání: přátelské

Sestavy:

Dejvice: Smrž (???)
Slavia: Vycpálek, Žďárský, Holman (???)

Branky: Smrž - Vycpálek 2, Žďárský 2, Holman (???)

Průběh: Slavia nastoupila v dobré a kombinované sestavě s hráči II. teamu a měla po celý zápas převahu.

Rozhodčí: ? (???)

Diváci: ? (???)

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 19. března 1946)Slavia - AC Sparta Považská Bystrica
7 : 1 (1 : 1)

Datum: 24. března 1946, Praha, hřiště Sparty

Utkání: 1. liga 1945/46, sk. B, 10. kolo

Sestavy:

Slavia: Finek, Luka, Říha, Trojan, Hampejz, Hanke, Holman, Hemele, Bican, Vycpálek, Bradáč
Pov. Bystrica: Gogol, Mecko, Košťálek, Straňovský, Čudek, Ibser, Matušek, Petrášek, Roth, Droják, Kostolník

Branky: 10. Vycpálek 1:0, 39. Kostolník 1:1, 46. Vycpálek 2:1, 53. Holman 3:1, 61. Hemele 4:1, 66. Hemele 5:1, 69. Holman 6:1, 89. Bradáč 7:1

Průběh: Na Spartě zahájila jarní ligovou sezónu Slavia vysokým vítězstvím nad dobrým slovenským mužstvem Sparta Povážská Bystrica až zlepšeným výkonem ve druhém poločase. V prvém poločase udrželi hosté nejen otevřenou hru, ale i nerozhodný výsledek. Začátek zápasu patřil Slavii, která též docílila v 10. min. Vycpálkem vedoucí branky. S přibývajícími minutami se však hra vyrovnávala, hosté několikráte nebezpečně ohrožovali Finkovu branku. Ve 32. min. se Matuškova rána odrazila od břevna. Pěkná hra Slováků v poli byla korunována vyrovnávací brankou v 39. min. Kostolníkem. Po změně stran byla Slavia ve velké převaze. Záloha hostí povolila a tak jinak dobrá obrana musila ještě šestkráte kapitulovati. Střelci branek byli: v 1. min. Vycpálek, v 8. min. a ve 24. min. Holman, v 16. min. a v 21. min. Hemele a v poslední minutě Bradáč. Slavia v modrých dresech: Finek, Luka, Říha, Trojan, Hampejz, Hanke, Holman, Hemele, Bican, Vycpálek, Bradáč. Brankář Finek s Lukou v obraně dokázali, že jejich, pěkný pařížský výkon nebyl náhodný. Překvapil střelecky Vycpálek, zatím co Bican měl smůlu. Dobře si vedl Hampejz s Holmanem. Sparta Pov. Bystrica: Gogol, Mecko, Košťálek, Straňovský, Čudek, Ibser, Matušek, Petrášek, Roth, Droják, Kostolník. Dobře zachytal Gogol v brance, z obránců lepší Košťálek, v záloze se líbil obětavý Čudek a v útoku byla nebezpečná pravá strana Matušek, Petrásek, ač i Kostolník na levém křídle měl v prvém poločase dobré momenty. Před 8.000 diváky řídil Trojan.

Rozhodčí: Trojan

Diváci: 8.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 26. března 1946)SK Kladno - Slavia
4 : 3 (3 : 1)

Datum: 31. března 1946, Kladno

Utkání: 1. liga 1945/46, sk. B, 11. kolo

Sestavy:

Kladno: Biskup — Carvan, Sýkora — Sklenička, Rašplička V., Möstl — Mrázek, Rašplička F., Peták, Seidl, Sršen
Slavia: Finek — Luka, Říha — Trojan, Hampejz, Hanke — Holman, Hemele, Bican, Vycpálek, Bradáč

Branky: 15. Seidl 1:0, ?. Rašplička 2:0, 29. Seidl 3:0, 31. Bican 3:1, ?. Bradáč 3:2, ?. Bican 3:3, 71. Seidl 4:3 (???)

Průběh: Na kladenském hřišti došlo v neděli k překvapení, když nadšeně hrající domácí porazili favorisovanou Slavii a dokázali tím, že jejich vysoké vítězství nad žižkovskou Viktorií nebylo náhodné. 7000 diváků bylo výbornou hrou Kladna často strženo k potlesku a v 15. min. třikráte překonaná obrana Slavie byla výsledkem nadšeného povzbuzování. Vedoucí útoku Peták zahrál jednu ze svých nejlepších her a má velkou zásluhu na vítězství.
   Kladno nastoupilo v sestavě: Biskup — Carvan, Sýkora — Sklenička, Rašplička V., Möstl — Mrázek, Rašplička F., Peták, Seidl, Sršen a hrálo hned od prvé minuty velmi dobře a přízemní hrou překonávalo zadní řady soupeře. Biskup se vyznamenal a oba obránci byli na výši. Obětavá záloha měla nejlepšího ve středním. Útok měl výborného Petáka, jemuž dobře pomáhali obě spojky. Křídla splnila svůj úkol s úspěchem. Slavia: Finek — Luka, Říha — Trojan, Hampejz, Hanke — Holman, Hemele, Bican, Vycpálek, Bradáč. Finek v brance výborný a proti vstřeleným brankám byl bezmocný. Obrana slabší. Záloha hrála příliš ofensivně. Útok hrál rozháraně a střelba vázla.
   Hned v začátku Kladenští obléhali branku hostí a v 15. min. při kopu z rohu Sršeň přihrál Seidlovi, který přímo ze vzduchu vstřelil 1:0. V zápětí Peták prošel, přihrál Seidlovi, ten Rašpličkovi a již je to 2:0. Drtivá převaha Kladna je vyjádřena další brankou ve 29. min. Seidla z přihrání Sršně. Ve 31. min. podařilo se Slavii Bicanem snížit na 3:1. Po změně stran mají domácí více ze hry, ale je to Bradáč, který snižuje na 3:2 a o 3 min. později Bican vyrovnává. Ve 26. min. Rašplička vystihl situaci a podal Seidlovi, který přehodil přes brankáře. Do konce, přes oboustrannou snahu, zůstal výsledek nezměněn. Kladno svým výkonem si oba body zasloužilo, s přehledem řídil Charousek.

Rozhodčí: Charousek

Diváci: 7.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 1. dubna 1946)SK Slavoj Praha VIII - Slavia
3 : 13 (1 : 7)

Datum: 10. dubna 1946, Praha, hř. Slavoje

Utkání: přátelské

Sestavy:

Slavoj: Pavelka, Hauf, Strnad, Novák, Zajíček (???)
Slavia: Holman, Hemele, Žďárský, Santhaus, Chobot, Fledr, Kopecký (???)

Branky: Pavelka 2, Hauf - Žďárský 4, Hemele 3, Santhaus 3, Kopecký 2, Holman (???)

Průběh: Sestupem s divise ohrožený Slavoj pozval si ligové mužstvo z Letné, které i když ne úplně, odhalilo jasně veškeré slabiny libeňských, přesto, že jeho výkon nenesl naprosto žádných známek zvláštní námahy. Při včerejším zápase vyvstaly nám důvody dnešního postavení Slavoje VIII v divisi. Mužstvo je špatně trénováno, hráči praktikují hurá systém, a co hlavní, jejich řady nestmeluje prvek, jenž je nutný. Disciplina. Jedině výkony Strnada, Nováka, Zajíčka a částečně debutujícího Pavelky, je možno klasifikovati jako uspokojivé. Slavia si zahrála procházkově. Tři branky, jež dostala, má na svědomí laxně hrající obrana. V záloze byli zkoušeny ve středu nové posily Fledr a Chobot. Prvý má dobrý přehled, jeho míče jsou vypracované, avšak chybí mu bojovnost. Chobot z Poděbrad hraje dobře hlavou, ale pro ligové mužstvo rozhodně nebude. V útočné petici zasluhuje zmínky výborná hra dorostence Senthause, až neuvěřitelná smůla Holmana a bleskurychlé přehrávání s nohy na nohu obou spojek Hemeleho a Kopeckého. Sám o sobě byl zápas velmi jednostranný a hráči Slavie kličkovali někdy i v malém čtverci. O brankovou úrodu se přičinili Žďárský čtyřmi, Hemele a Santhaus po třech, Kopecký dvěma a Holman jednou brankou. Za Slavoj Pavelka 2 a Hauf 1.

Rozhodčí: ? (???)

Diváci: ? (???)

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 11. dubna 1946)Slavia - SK Prostějov
10 : 0 (5 : 0)

Datum: 14. dubna 1946, Praha, hřiště Sparty

Utkání: 1. liga 1945/46, sk. B, 12. kolo

Sestavy:

Slavia: Finek - Luka, Říha - Bradáč, Vycpálek, Bican, Kopecký, Holman, Žďárský, Hemele (???)
Prostějov: Jurka - Omachlík, Gazda, Buchta, Kýr, Klamer (???)

Branky: Bican 3, Žďárský 3, Hemele 2, Holman, Kopecký

Průběh: Ligové utkání vedoucího mužstva s posledním před 9000 diváky. Hned z počátku se ukázalo, že zápas je toliko otázkou score. Branky vstřelili: Bican 3, Žďárský 3, Hemele 2, Holman a Kopecký po jedné.
   Obrana Slavie neměla mnoho práce. Finek v brance dobrý. Luka lepší v souboji, Říha měl přesnější odkopy. Záloha Slavie byla v prvém poločase nejlepší slávistickou řadou, po přestávce však poněkud polevila. Velmi dobře zahrál Bradáč, jinak uspokojil Vycpálek, ačkoliv často nepřesně přihrával. V útoku vynikla dvojice Bican-Kopecký, z křídel byl Holman lepší v poli, Žďárský důraznější před brankou.
   Prostějovský brankář Jurka byl nejistý, obránci přetíženi, lepší Omachlík. Záloha hrála defensivně, včetně středního Kýra. V útoku byli chvílemi dobří Gazda a Buchta, jinak celý útok hrál primitivně, velmi slabě zahrál střední útočník Klamer.

Rozhodčí: ? (???)

Diváci: 9.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 16. dubna 1946)AFK Bohemians - Slavia
3 : 2 (1 : 2)

Datum: 19. dubna 1946, Praha, Dannerův stadion

Utkání: přátelské

Sestavy:

Bohemians: Leština, Urban, Vedral, Röder, Jíra, Kalous, Liška, Mikeš (Češpiva), Češpiva (Melka),Provalil, Pešek
Slavia: Finek, Luka, Hakl, Bradáč, Vycpálek, Hanke, Holman, Hemele, Bican, Kopecký, Žďárský

Branky: 4. Provalil 1:0, 16. Žďárský 1:1, ?. Žďárský 1:2, 79. Peška z pen. 2:2, 82. Melka 3:2

Průběh: Po sérii úspěchů domácí ani tentokráte své příznivce nezklamali a porazili zcela zaslouženě Slavii, která se ukázala ve velmi slabé formě. Utkání bylo pokaženo nepěknými scénami ve druhém poločase, kdy Bican napadl bez míče Vedrala a měl býti za toto provinění vyloučen. I když se na něho hrálo ostře, nesmí se takový hráč jako je Bican přenáhlit k takovému výstřelku. To je věcí rozhodčího. Ten však na zápas nestačil a provinění Bicanovi si »netroufl« potrestali vyloučením, ačkoliv o několik minut poté ne tak ostrý zákrok Kalousův vyloučením potrestal. Bohemians ačkoliv prohrávali 1:2, o deseti lidech dovedli nejen náskok Slavie vyrovnati, ale ještě vstřeliti vítěznou branku. A to hráli bez Plánického.
   Během hry měli domácí viditelnou převahu. Neustále tlačili svého protivníka do obrany. Přesnými přihrávkami, kdy hráči nedrželi zbytečně míč, dostávali se velmi rychle dopředu a míti útočná řada alespoň jednoho střelce, musela dobrému Finkovi vstřeliti nejméně ještě tři branky. Slavia naopak jen výpadovými akcemi ohrožovala branku domácích a přesto do poločasu vedla jednobrankovým náskokem. Ve druhé půli sice červenobílí přidali, ale obrana domácích byla na místě a když útok zařaděním Melky získal potřebného klidu, vynutili si opět domácí převahu, kterou vyjádřili dvěma brankami, které znamenaly vítězství.
   Domácí měli čtyři hráče, kteří mají lví podíl na vítězství. V obraně nepřekonatelného Vedrala, přes kterého se nedostal ani jeden z útočníků Slavie, v záloze až do jeho vyloučení bojovného dříče Kalouse a v útoku pohyblivou technickou dvojici Liška—Češpiva. Starý Češpiva je opravdový nezmar. Hrál totiž již v předzápase za reservu Bohemians a ještě poté proti Slavii byl jedním z nejlepších na hřišti. Leština v brance mnoho práce neměl, v obraně Urban dobře doplňoval Vedrala. Střední záložník Jíra dobře hospodařil se svými silami a vydržel až do konce, zatím co Röder byl poněkud slabší. V útoku byl opět nastoupivší Mikeš dosti nepozorný a po přestávce vystřídán lepším Melkou. Levá strana útoku Pešek—Provalil se sice proti poslednímu zápasu zlepšila, ale ještě není ve své bývalé formě.
   Poražená Slavia měla v brance spolehlivého, klidného Finka, v obraně podal velmi dobrý výkon Luka, ačkoliv jeho partner Hakl nic nezkazil. Záloha měla nejlepší ho hráče v Hankem. Vycpálek v jejím středu se rozehrál až ke konci, Bradáč na levé straně, hrál na nezvyklém místě a proto jeho výkon nebyl takový, jak jsme u něho zvyklí. V útoku uspokojila obě křídla, pohyblivý Holman a obětavý Žďárský. Hemele se jen snažil. Obávaná kdysi dvojíce Bican—Kopecký byla nejslabší. Bican je úplně z formy a Kopecký je užitečný jen na drobnou práci. Střelci hráli tedy tentokráte v záloze, tak Slavia vyhrát nemohla.
   Vedení ujali se domácí ve 4. min. Provalilem z přihrání Češpivy. V 16. min. dostal pěkný míč Žďárský od Hemeleho a pohotově vyrovnal. Přes převahu domácích ujala se vedení opět Slavia, když Žďárský dorazil dlouhé přihrání Leštinovi do branky. Ve druhém poločase ve 25. min. Bican napadl bez míče Vedrala — soudce nic — avšak o tři minuty později za menší přestupek vylučuje Kalouse. Ve 34. min. za foul na Peška vyrovnává z 10m kopu Melka. Ve 37. min. opět Melka vyráží Finkovi chycený míč do branky a tím rozhoduje zápas ve prospěch domácích.
   Před 8000 diváku řídil problematicky Brabec. Utkání bylo přítomno Švýcarské mužstvo Nordstern Basilej, dnešní soupeř Sparty.

Rozhodčí: Brabec

Diváci: 8.000

Trenér: : (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 20. dubna 1946)SK Čechie Karlín - Slavia
4 : 3 (2 : 2)

Datum: 21. dubna 1946, Praha, Invalidovna

Utkání: přátelské

Sestavy:

Čechie: Kutil, Buchta, Preis, Bílek (???)
Slavia: Hampejz, Vycpálek, Hemele (???)

Branky: Buchta 2, Vokoun, Bílek - Vycpálek 2, Hemele

Průběh: Čechie Karlín po ligovém vítězství nad AC Spartou porazila v přátelském zápase i vedoucí klub druhého oddělení SK Slavii.
   V prvém poločase byla hra vyrovnaná, ve druhém měla Slavia převahu v poli, zklamala však střelecky. V této části hry se vyznamenala obrana domácích. V záloze uspokojil Buchta. V útoku zahrál nejlépe Preis a Bílek a střelecky se uplatňoval Kutil. U Slavie obrana uspokojila. V záloze oba krajní byli lepší než Hampejz. V útoku zahrál nejlépe Vycpálek.

Rozhodčí: ? (???)

Diváci: ? (???)

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 24. dubna 1946)SK Pardubice - Slavia
0 : 10 (0 : 4)

Datum: 28. dubna 1946, Pardubice

Utkání: 1. liga 1945/46, sk. B, 13. kolo

Sestavy:

Pardubice: ? (???)
Slavia: Bican, Holman, Žďárský, Kopecký (???)

Branky: Bican 3, Holman 3, Žďárský 2, Kopecký 2

Průběh: Před 7000 diváky byly Pardubice hostům v prvním poločase rovnocenným soupeřem, nedovedly však využíti příležitostí, po přestávce však odpadly.

Rozhodčí: Beneda

Diváci: 7.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 30. dubna 1946)Slavia - SK Židenice
6 : 1 (3 : 1)

Datum: 1. května 1946, Praha, hřiště Sparty

Utkání: 1. liga 1945/46, sk. B, 14. kolo

Sestavy:

Slavia: Kabíček, Luka, Říha, Bradáč, Hampejz, Hanke, Holman, Hemele, Vycpálek, Kopecký, Žďárský
Židenice: Kopecký, Vaněk, Vrzal, Sláma, Galáb, Zapletal, Krejčíř, Šimek, Trnka, Štěpán, Rule

Branky: ?. Kopecký 1:0, 8. Štěpán 1:1, ?. Žďárský 2:1, 42. Kopecký 3:1, 69. Holman 4:1, 73. Bradáč 5:1, 86. Holman 6:1 (???)

Průběh: Vlastně v tomto utkání porazil Židenice sám Vlasta Kopecký, který zahrál jako v době své největší slávy, škoda jen, že neměl vedle sebe spoluhráče, kteří by mu lépe rozuměli. Slavia se odhodlala konečně vyřaditi z útoku Bicana, tuto řadu vedl Vycpálek — ale k všeobecnému překvapení velmi slabě, takže útok vlastně vedl Kopecký. Spolu s ukvapeným Žďárským byl Vycpálek nejslabší v útoku. Na pravé straně dobře si vedl Holman. V záloze vítězů podal dobrý výkon Hanke s Bradáčem, zatím co Hampejz se rozehrál až ke konci. Obrana s brankářem Kabíčkem spolehlivá.
   Hosty zachránil před větší porážkou brankář Kopecký, který dokázal, že patří mezi naše nejlepší. V obraně vedle ostrého Vaňka dobře si počínal i Vrzal. Záloha byla nejslabší řadou. — Útok těžil nejvíce z akcí Šimka a Štěpána, ač i Rulc na levém křídle byl velmi nebezpečný.
   Ještě jsme se ani pořádně po hřišti nerozhlédli a již Kopecký vstřelil svému jmenovci v brance Židenic první branku. Za střídavých útoků se podařilo v 8. min. Štěpánovi z přihrání Trnky vyrovnat. Ve 12. min. Luka zraněn v obličeji opouští hřiště a vrací se po dvanácti minutách ošetřen zpět. Ihned po jeho odchodu získává Slavii Žďárský po chybě obrany vedení. Tři minuty před poločasem dosahuje Kopecký třetí branky. V této době mají červenobílí pěknou převahu. Ve druhém poločase Židenice zle zatápějí obraně Slavie, útočí, ale ze své převahy nedovedou dosáhnout ani jediné branky. Naopak je to Slavia, která z náhlého útoku dosahuje ve 24. min. Holmanem čtvrté branky. Ve 28. min. Vrzal vyráží rukou jistou branku a z nařízeného 10m kopu dosahuje Bradáč pátý úspěch. Slavie pomalu se osvobozuje z obležení a konec zápasu má opět ve své moci. Ve 41. min. Holman s Hemeleho přihrání zakončuje score zápasu na 6:1 pro Slavii.

Rozhodčí: Trojan

Diváci: 15.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 3. května 1946)ŠK Jednota Košice - Slavia
0 : 0

Datum: 12. května 1946, Košice

Utkání: 1. liga 1945/46, sk. B, 15. kolo

Sestavy:

Košice: ? (???)
Slavia: ? (???)

Průběh: Velmi rušný zápas v Košicích skončil před 15.000 diváky nerozhodně, když domácí nastoupili se dvěma náhradníky. Mužstvo Slavie celkem zklamalo.

Rozhodčí: Bizík

Diváci: 15.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 11. května 1946 // Rudé právo, 14. května 1946)Slavia - TŠS Trnava
5 : 0 (3 : 0)

Datum: 19. května 1946, Praha, hřiště Sparty

Utkání: 1. liga 1945/46, sk. B, 16. kolo

Sestavy:

Slavia: Trojan, Vycpálek, Bradáč, Vlk, Hemele (???)
Trnava: Úlehla, Marko, Malatínský (???)

Branky: Vlk 2, Bradáč 2, Hemele

Průběh: V nezajímavé hře zvítězili červenobílí nad slovenským mužstvem, které je již odsouzeno k sestupu. U Slavie obrana byla průměrná, ze zálohy vedl si nejlépe Trojan, v útoku Vycpálek, jako vedoucí této řady se neuplatnil a střelecky na sebe upozornil Bradáč. U hostů z obrany vynikal Úlehla, v záloze vedl si nejlépe Marko a v útoku Malatínský.

Rozhodčí: Inovecký

Diváci: ? (???)

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 15. května 1946 // Rudé právo, 21. května 1946)Slavia - Derby County FC
3 : 1 (3 : 0)

Datum: 22. května 1946, Praha, hřiště Sparty

Utkání: přátelské

Sestavy:

Slavia: Kabíček — Luka, Říha — Trojan, Hampejz, Hanke — Holman, Bradáč, Bican, Kopecký, Vlk
Derby: Wooudley — Nicholas, Egleston — Bullions, Leuty, Musson — Harisson, Ward, Stamps, Doherty, Duncan

Branky: 23. Bican 1:0, 28. Bradáč 2:0, 48. Bradáč 3:0, 78. Doherty 3:1

Průběh: Svědkem čtvrtého zápasu vítěze anglického poháru v ČSR a třetí jejich porážky byl ministerský předseda Zd. Fierlinger, ministři Masaryk, Majer, Drtina, předseda ÚRO Ant. Zápotocký, velvyslanec Jugoslávie min. dr Černej, anglický vyslanec Nichols a 40.000 diváků.
   Utkání bylo slabší úrovně než Sparta—Derby, zvláště zásluhou hostí. Slavia po dobrém výkonu jednotlivců zaslouženě zvítězila nad tvrdě hrajícími hosty. Derby County, které přijelo do ČSR s hrdým titulem »nejlepší mužstvo Albionu«, nepředvedlo hru, kterou slibovalo, a jak v Bratislavě, tak i se Slavií bylo často odsouzeno k roli diváka. Křídelní hra, jíž jsme měli obdivovat, byla marně očekávaná a jen záblesky ukazovaly něco z prvotřídní kopané. Po neúspěchu národního mužstva Anglie ve Francii, ligového teamu Sheffield Wednesday v Dánsku, kde ze tří zápasů prohrál dva, se zdá, že suverenita, již až dosud Angličané ve footballu měli, náleží minulosti. Naopak naše mužstva dokázala, že hráti dovedou a ať už Sparta, Bratislava, Slavie i Židenice, které prohrály jen svou nervositou, hrály football snad ne účelněji, ale jistě lepší.
   Hosté nastoupili v této sestavě: Wooudley — Nicholas, Egleston — Bullions, Leuty, Musson — Harisson, Ward, Stamps, Doherty, Duncan. Domácí Slavia postavila mužstvo: Kabíček — Luka, Říha — Trojan, Hampejz, Hanke — Holman, Bradáč, Bican, Kopecký, Vlk.
   Ihned v zahájení Slavia v protiútoku měla skvělou příležitost, ale Bican nastřelil tyč. Domácí jsou útočnější a hosté se často jen brání. Ve 23. min. v ofside Bican dostal míč od Kopeckého, přehodil vyběhnuvšího Woodleye a rozhodčí branku uznal. Ve 28. min. Bradáč z Bicanova přihrání ostrou ranou zvýšil na 2:0. Třetí branka padla ze samostatného útoku Holmana ve 35. minutě prvního poločasu. Hra je nyní vyrovnaná, obě strany se snaží score do poločasu změnit. Po přestávce Slavia mocně nasadila tempo a ve třetí minutě Bradáč po velmi pěkné akci 2 m před brankou vstřelil vedle. Angličané se pomalu vymaňují ze sevření a rovněž přidávají ve hře i na ostrosti. V 11. min. Egleston kopl zezadu Bradáče, ale dobře to dopadlo. Bradáč pokračuje ve hře. Totéž se opakuje o sedm minut později, když Ward bez míče napadl Luku, jenž však obětavě přes zranění hrál dále. Ve 20. min. Bican unikl z půlky, přehodil vyběhnuvšího Woodleye, ale míč se odrazil od tyče zpět do pole. O několik minut později krásně proběhl, ale v trestném území byl unfair zákrokem Egelstona složen, rozhodčí však velkoryse foul přehlédl. Stav zápasu 3:0 pro Slavii. Chyba slavistické obrany ve 33. min. umožnila Dohertymu, aby — jsa nekrytý — vstřelil jednou branku Angličanů. Posledních šest minut patři hostům. Pět minut před koncem vyřešil Hanke nebezpečnou situaci před brankou Slavie dlouhým odkopem. Slavistická obrana, přes velký nápor Angličanů, udržela stav zápasu beze změny.
   V zápase se Slavií ukázaly se některé nedostatky tolik propagovaného WM systému a opěvované anglické křídelní hry. Již příští týden bude zahájena sportovní soutěž Rudého práva. Sledujte naši rubriku. Jediné, čím Angličané oplývají, je tvrdost, kterou se snažíme omluvit, ale musíme upozornit, že mezi tvrdostí a nečistou hrou je rozdíl. Tento jistě rozpoznali diváci všech utkání, která u nás Derby sehráli.
   Hosté měli velmi dobrého obránce Nicholase, jenž zastal mnoho práce a má velkou zásluhu na výsledku. Levý Egleston hraje příliš nečistě. V záloze byl nejlepší střední Lenty a dobrého pomocníka měl v krajním Mussonovi. Útok žil z akcí Dohertyho. Duncan a Stamps zahráli průměr, Ward byl slabý a Karlsson na křídle si na Hankeho nezahrál.
   Slavia měla nejlepšího v levém záložníku Hankem. V útoku Kopecký ze spojky dirigoval útok. Vlk zahrál průměr, stejně jako Bican, jenž se často divil svým vlastním ofsidům. Obránci hostí totiž hráli velmi takticky a střední útočník Slavie se několikráte ocitl až 20 m »za bukem«. Bradáč na pravé spojce tvořil s Hermanem dobrou dvojici a vyznamenal se hezkou brankou. Rozhodčí Kopřiva snažil se řídit zápas velkoryse, ale fouly se pískají všude, tedy jistě i v Anglii a tolik útlocitu k hostím nebylo na místě.

Rozhodčí: Kopřiva

Diváci: 40.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 22. května 1946 // Rudé právo, 25. května 1946)SK Viktoria Plzeň - Slavia
1 : 3 (0 : 3)

Datum: 24. května 1946, Plzeň

Utkání: 1. liga 1945/46, sk. B, 17. kolo

Sestavy:

Plzeň: Štekl (???)
hoste: Vlk, Vycpálek (???)

Branky: ?. Vlk 0:1, ?. Vycpálek 0:2, 41. Vycpálek 0:3, ?. Štekl 1:3

Průběh: Souboj prvých klubů tabulky přinesl bojovný a místy dobrý zápas. Slavia zvítězila zaslouženě, když její hráči byli rychlejší a technicky na výši, score zápasu zahájil Vlk, minutu později zvýšil Vycpálek na 2:0. V 41. min. Vycpálek svůj úspěch opakoval. Poločas zůstal 3:0 pro Slavii. Po změně stran snížil Štekl na 3:1. Hra získala na bojovnosti, ale stav branek zůstal beze změny.

Rozhodčí: Jirák

Diváci: 11.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 24. května 1946 // Rudé právo, 25. května 1946)Slavia - SK Viktoria Žižkov
5 : 5 (2 : 3)

Datum: 1. června 1946, Praha, hřiště Sparty

Utkání: 1. liga 1945/46, sk. B, 18. kolo

Sestavy:

Slavia: Bican, Holman, Bradáč, Kopecký, Hanke (???)
Žižkov: Mádr, Breburda, Vyleťal, Menclík, Zuzánek, Vrátil (???)

Branky: ?. (Vyleťal 2, Breburda) 3:0, 26. Bradáč 3:1, 36. Holman 3:2, ?. Holman 3:3, ?. ? 3:4, ?. Holman 4:4, 74. Bican 5:4, 83. Breburda 5:5 (???)

Průběh: V rozhodujícím utkání o udržení se v lize podala žižkovská Viktoria pěkný výkon v I. poločase, kdy byla Slavii více jak rovnocenným soupeřem. Důležitost utkání byla znáti i na výkonu všech hráčů, zejména útočníci Viktorie se obětavě vraceli a vypomáhali v době náporu Slavie, přetížené záloze. Po přestávce se Slavia zlepšila v útoku a nejen vyrovnala, ale dokonce získala vedení.
   Po pěkném začátku Viktoria již v 10. min. vedla 3:0 dvěma brankami Vyleťala a jednou Breburdy. Ve 26. min. Bradáč dal první branku Slavie a v 36. min. Holman snížil na 3:2. Po změně stran byl to opět Holman, který vyrovnal, ale Viktoria z penalty zvýšila na 4:3. Potom přišla k slovu Slavia, která Holmanem opět vyrovnala a Bicanem v 29. min. se ujala vedení. Viktoria měla několik příležitostí, ale Breburda i Vrátil nevyužili. Konečně v 38. min. upravil Breburda na 5:5. U Slavie dobře zahrál v obraně Kopecký, v záloze Hanke a v útoku Holman s Bradáčem. U Viktorie dobrý Mádr v brance, Menclík, Vyleťal a Zuzánek.

Rozhodčí: V. Novák

Diváci: 8.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rufé právo, 29. května 1946 // Rudé právo, 2. června 1946)Malmö FF - Slavia
2 : 3 (2 : 0)

Datum: 5. června 1946, Švédsko, Malmö

Utkání: Zájezd do Švédska

Sestavy:

Malmö: Martenson, Nilsson (???)
Slavia: Kabíček - Luka, Říha - Trojan, Hampejz, Hanke (78. Vlk) - Holman, Vycpálek, Bican, Kopecký, Bradáč (???)

Branky: 14. Martenson 1:0, 28. Martenson 2:0, 49. Holman 2:1, 57. Vycpálek 2:2, 71. Vycpálek 2:3

Průběh: Ligové mužstvo SK Slavia zahájilo zájezd do Švédska ve středu večer zápasem v Malmö, kde se utkalo s druhým klubem švédské ligy Malmö FF. Slavia po pěkné hře zvítězila 3:2, ačkoliv v poločase prohrávala 0:2. Slavia nastoupila v sestavě: Kabíček - Luka, Říha - Trojan, Hampejz, Hanke - Holman, Vycpálek, Bican, Kopecký, Bradáč. Vedení ujalo se Malmö ve 14. min. pravou spojkou Martensonem. Tentýž hráč ve 28. min. zvýšil na 2:0. Po přestávce již ve 4. min. Holman snížil na 2:1 a ve 12. min. Vycpálek vyrovnal. Ve 26. min. vstřelil vítěznou branku opět Vycpálek.
   Celý zápas se hrál za deště a přihlíželo mu 8000 diváků. Na kluzkém travnatém hřišti hráči Slavie se špatně pohybovali a teprove po přestávce se dovedli přizpůsoboti terénu. Ve druhém poločase ve 33. min. byl zraněn Hanke, do zálohy přešel Bradáč a na křídlo nastoupil Vlk. Utkání mělo slavnostní rámec a před jeho uahájením byly hrány hymny. Obě mužstva si vyměnil vlajky. U Slavie vynikal Hampejz, který byl nejlepším hráčem Slavie. Útok měl v I. poločase smůlu ve střelbě. V této řadě zahrál nejlépe Vycpálek a Holman. Také ostatní hráli obětavě, ale byli pomalí. Nejepším hráčem Malmö FF byl John Nilsson. Obecenstvo připravilo pro Slavii srdečné přijetí. Dnes v pátek hraje v Hälsingborgu s Hälsingborg HIF. V pondělí utká se Slavia v Borasu se švédským národním B mužstvem.

Rozhodčí: ? (???)

Diváci: 8.000

Trenér: ?

Poznámky:

(Rudé právo, 7. června 1946 // http://bilderisyd.se)Helsingborgs IF - Slavia
1 : 4 (0 : 3)

Datum: 7. června 1946, Švédsko, Helsingborg

Utkání: Zájezd do Švédska

Sestavy:

HIF: Karlsson (???)
Slavia: Kabíček, Luka, Říha, Trojan, Hampejz (42. Hemele), Hanke, Holman, Vycpálek, Bican, Kopecký, Bradáč

Branky: 12. Kopecký 0:1, 26. Bican 0:2, ?. Bican 0:3, ?. Karlsson z pen. 1:3, ?. Vypálek 1:4 (???)

Průběh: V pátek sehrál SK Slavia druhý zápas v Hälsingborgu před 12.000 diváků. Slavia nastoupila v sestavě Kabíček, Luka, Říha, Trojan, Hampejz, Hanke, Holman, Vycpálek, Bican, Kopecký, Bradáč. Ve 42. minutě byl zraněn Hampejz, do středu zálohy přešel Trojan, pravého záložníka hrál Bradáč a levé křídlo Hemele. Skvělou hru podal brankář Kabíček, oba obránci uspokojili, velmi dobře zahrála záloha a též útok byl na výši. Nejlepšími hráči vítězů byli Hampejz, Bradáč a Vycpálek. Domácí nastoupili posíleni známými hráči Malmö FF. Vedení ujala se Slavia ve 12. minutě Kopeckým. Ve 26. min. Bican zvýšil náskok hostí na 2:0 a týž hráč byl i autorem třetí branky červenobílých. Po změně stran z bezdůvodně nařízeného pokutového kopu získala levá spoj Karlsson jedinou branku Švédů. Vycpálek upravil konečný výsledek na 4:1. V pondělí hraje Slavia v Borasu se švédským národním B teamem.

Rozhodčí: ? (???)

Diváci: 12.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 9. června 1946)Švédsko B - Slavia
4 : 1 (3 : 0)

Datum: 10. června 1946, Švédsko, Boras

Utkání: Zájezd do Švédska

Sestavy:

Švédsko: ? (???)
Slavia: Kabíček - Luka, Říha, Trojan, Hampejs, Hanke, Holman, Vycpálek, Bican, Kopecký, Vlk

Branky: ? - Bican (???)

Průběh: Ligové mužstvo SK Slavia sehrálo třetí zápas svého zájezdu do Švédska v pondělí v Borasu. Soupeřem Slavie bylo vybrané mužstvo, v němž nastoupilo 7 internacionálů. Na hráčích Slavie byla patrna zřejmá únava a také rozhodčí Anderson byl stranický a poškodil Slavii. Obrana a záloha Slavie hrály netakticky. Útok byl pomalý a špatně střílel. Švédové měli mužstvo složené z robustních hráčů, které vynikalo rychlostí a skvělou hrou hlavou. Jedinou branku Slavie vstřelil Bican. Utkání přihlíželo 12.000 diváků.

Rozhodčí: Anderson

Diváci: 12.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 12. června 1946)XI. župy Gästrike - Slavia
3 : 3 (1 : 1)

Datum: 14. června 1946, Švédsko, Gävle

Utkání: Zájezd do Švédska

Sestavy:

Gästrike: Oeberg, Oesterberg, Zackrisson (???)
Slavia: Finek - Luka, Říha - Trojan, Hampjz, Hanke (46. Kopecký) - Holman, Hemele, Vycpálek (46. Bican), Bradáč, Vlk

Branky: 13. Oeberg 1:0, 43. Vycpálek 1:1, 56. Bican 1:2, 64. Oesterberg 2:2, 67. Hemele 2:3, 79. Zackrisson 3:3

Průběh: Ligové mužstvo SK Slavia na svém zájezdu do Švédska sehrálo čtvrtý zápas v pátek v Gävle, kde se utkalo s representační XI župy Gästrike. Utkání po zajímavém a napínavém průběhu skončilo nerozhodně. Vedení ujalo se mužstvo Švédů ve 13. minutě brankou levého křídla Oeberga. Slavia vyrovnala teprve ve 43. min. brankou Vycpálka.
   Po přestávce v 11. min. Bican dal vedoucí branku Slavie, ale v 19. min. župní mužstvo vyrovnalo pravou spojkou Oesterbergrem. O tři minuty později Hemele opět zajistil Slavii vedení, ale ve 34. minutě střední útočník Švédů Zackrisson upravil konečný stav na 3:3.
   Slavia nastoupila k tomuto zápasu v sestavě: Finek - Luka, Říha - Trojan, Hampjz, Hanke - Holman, Hemele, Vycpálek, Bradáč, Vlk. Ve druhém poločase hrál středního útočníka místo Vycpálka Bican, Bradáč nastoupil do zálohy, místo Hankeho a levou spojku hrál Kopecký. Zápas se hrál za chladného a studeného větru při teplotě jen 8 stupňů C. Utkání přihlíželo 5000 diváků, kteří připravili Slavii srdečné ovace a byli nadšeni pěkným výkonem obou mužstev. Rozhodčím zápasu byl Dysing, který řídil utkání objektivně. U Slavie hrála tentokráte slabě záloha a útok byl pomalý, za tím co Švédové vynikali rychlými akcemi.

Rozhodčí: Dysing

Diváci: 5.000

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(www.slavia.cz)Švédsko - Slavia
7 : 2 (6 : 1)

Datum: 16. června 1946, Švédsko, Stockholm

Utkání: Zájezd do Švédska

Sestavy:

Švédsko: Karlsson, Nordhall, Nyberg, Nilsson (???)
Slavia: Kabíček (46. Finek) - Luka, Říha, Trojan, Hampejs, Hanke, Hemele, Vycpálek, Bican, Kopecký, Bradáč

Branky: 7. Karlsson 1:0, 9. Nordhall 2:0, 21. Nordhall 3:0, 28. Nyberg 4:0, 29. Nilsson 5:0, 35. Bican 5:1, 38. Karlsson 6:1, 55. Nordhall 7:1, 80. Bican 7:2

Průběh: Ligové mužstvo SK Slavia na svém zájezdu do Švédska sehrálo pátý zápas v neděli ve Stockholmu, kde se utkalo s representační XI Švédska, která připravila Slavii velkou porážku. Vedení ujalo se Švédsko v 7. min. brankou levé spojky Karlssona. V 9. min. střední útočník domácích Nordhall zvýšil na 2:0 a tentýž hráč v 21. min. na 3:0. Ve 28. min. bylo to pravé křídlo Nyberg, který zaznamenal čtvrtou branku Švédska a hned minutu poté levé křídlo Nilsson pátý úspěch. Teprve ve 35. minutě vstřelil Bican první branku Slavie. V 38. min. Karlsson upravil stav prvého poločasu na 6:1. Po změně stran domácí v 10. min. zaznamenali Nordhallem další úspěch. Ve 35. min. Bican upravil score zápasu na konečný stav 7:1. Ve druhém poločase nastoupil v brance Finek. Švédové podali velmi pěknou hru.

Rozhodčí: ? (???)

Diváci: ? (???)

Trenér: ? (???)

Poznámky: V jednom ze zdrojů se uvádí: „Porážka byla zaviněna hlavně tím, že se slavistům nepodařilo uhlídat výborného středního útočníka Gunnara Nordahla a také Finek, který chytal v prvním poločase, neměl svůj den.” Je tedy možné, že brankáři nastoupili v utkání obráceně.

(Rudé právo, 18. června 1946 // www.omnia.ie // ???)Malmö FF - Slavia
4 : 2 (3 : 0)

Datum: 17. června 1946, Švédsko, Malmö

Utkání: Zájezd do Švédska

Sestavy:

Malmö: Rosen, Sandberg, Joenssen (???)
Slavia: Finek - Luka, Kopecký, Trojan, Hampejs, Hanke, Holman, Hemele, Bican, Kopecký, Bradáč

Branky: 9. Sandberg 1:0, 12. Rosen 2:0, 35. Rosen 3:0, 74. Hemele 3:1, 78. Bican 3:2, 82. Joenssen 4:2

Průběh: Slavisté na svém zájezdu do Švédska sehráli v pondělí šestý zápas v Malmö, kde se utkali v odvetném utkání s Malmö FF. Vedení ujali se v 9. min. domácí Sandbergem. Ve 12. a 35. minutě pravý záložník Rosen dvěma brankami zvýšil náskok na 3:0. Po změně stran a sestavy, podporována hledištěm, Slavia mnoho kráte zaútočila na branku domácích, ale marně. Teprve ve 29. min. Hemele snížil na 3:1 a ve 33. min. Bican upravil stav na 3:2. V 37. min. Joenssen zaznamenal čtvrtý úspěch domácích. Slavie ukázala v tomto zápase opravdu nejlepší snahu zvítěziti, ale i tentokráte její největší slabinou byla pomalá hra a střelecká nemohoucnost.

Rozhodčí: ? (???)

Diváci: ? (???)

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 19. června 1946 // Rudé právo, 23. června 1946 // ???)Slavia - Hibernian FC
3 : 2 (0 : 1)

Datum: 28. června 1946, Prah, hřiště Sparty

Utkání: přátelské

Sestavy:

Slavia: Kabíček, Kocourek, Říha, Trojan, Hampejz, Hanke, Holman, Vycpálek, Bican, Kopecký, Bradáč
Hibernian: Kerr, Howie, Shaw, Finingem, Aird (33. Mac Gabe), Kean, Smith, Milne, Weir, Nutley, Aitkenhead

Branky: 28. Nutley 0:1, 58. Bican 1:1, ?. Bican 2:1, ?. Weir 2:2, 89. Bican 3:2 (???)

Průběh:

Velvyslanec SSSR Zorin, ministr vnitra soudr. V. Nosek, min. inform. sondr. V. Kopecký, min. soc péče soudr.
Šoltés, min. zahr. obchodu dr H. Ripka, gen. Boček a švédští atleti mezi hosty. — Drobný porazil nejenom
Kramera, ale i Hibernians. — Bican docílil hatt-tricku. Za Skoty vstřelil Nutley a Weir. — 30.000 diváků.

   Výborné mužstvo finalisty Skotského poháru startovalo v pátek po druhé v Praze a sehrálo tak čtvrtý zápas v ČSR. Ač jen dva zápasy vyhrálo, zanechalo výborný dojem. Daleko předstihli sympatičtí hosté vítěze Anglického poháru a dovedli si získati naše diváky. Hra, jimi předvedená jest vysoké úrovně, v níž rychlost, bezvadná technika jsou plně uplatněny. Pouze nadšená hra Židenic a Slavie slavila úspěch. Děkujeme skotským footballistům za jejich sportovní vystoupení, výbornou hru a budeme se vždy těšiti na jejich návštěvu. Oni dovedli naše mužstva přiměti k vrcholným výkonům a znovu naši footballisté dokázali, že něco umějí. Proč však jenom někdy a někde? Obecenstvo, kterého se dostavilo k zápasu poměrně méně nežli k utkání Sparta—Hibernians, bylo příjemně překvapeno hezkou, do poslední minuty bojovnou hrou, technických ukázek a dramatickým spádem. Způsob, jakým zahrála záloha Slavie, uvedl v nadšení. Zvláště druhý poločas, byl skvělým a nemalou zásluhu na výkonu červenobílých mělo oznámení místním rozhlasem, že Čechoslovák Drobný vyřadil favorita Wimledonu Američana Kramera. Od této minuty bojovnost a vypětí slávistů nemělo mezí a hosté přes veškerou snahu nestačili. Záloha byla nejlepší řadou na hřišti. Obrana s novým mužem, Kocourkem z Bati, splnila svůj úkol a Kabíček v brance nic nezkazil. Útok měl výbornou pětici v poli, ale střelba se nedařila. Bican zahrál jeden z nejlepších svých zápasů. Měl velmi dobrého pomocníka v Kopeckém. Bradáč a Holman zahráli dobře pouze Vycpálek byl na Skoty pomalý.
   U hostí opět dominoval Kerr v brance, jež dělal úplné zázraky. Obrana trvdá a jistá. Záloha měla nejlepšího v pravém Finingerovi. V útoku zahrála pravá strana a střední Weir. Rozhodčí Vlček řídil hru velkoryse a dařilo se mu. Rozhodčímu Vlčkovi se představila mužstva v těchto sestavách: Hibernians: Kerr, Howie, Shaw, Finingem, Aird, (Mac Gabe), Kean, Smith, Milne, Weir, Nutley, Aitkenhead. Slavia: Kabíček, Kocourek, Říha, Trojan, Hampejz, Hanke, Holman, Vycpálek, Bican, Kopecký, Bradáč.
   Slavia hezky začínala, a hned začátek naznačil, že souboj dvou technických mužstev splní očekávání. V 11. min. maří výbornou příležitost Kopeckého Howie. Slavia hraje lépe v poli a získává slabou převahu. V 18. min. Smith přeběhl s pravého křídla na levé a z hranice trestného území nastřelil tyč. Ve 28. min. padla prvá branka, když Nutley po kopu z rohu ostrou ranou zdálky střelil k tyči. Ve 33. min. byl vystřídán zraněný Aird, hra se vyrovnala a obě mužstva mají několik příležitostí, ale nedovedou jich využíti. Poločas končí 1:0, na rohy vede Slavia 4:2.
   V začátku 2. poločasu je obecenstvu oznámeno vítězství Drobného nad Kramerem, což bylo nadšeně přivítáno. Také slavistům dodala tato zpráva chuti a usadili se na polovině hostí. Ve 13. min. vtipnou uličku Vycpálka zachytil Bican a prohodil vyběhnuvšího brankáře, 1:1, o 2 minuty později jen stěží vyráží Kerr ránu Holmana. Skotové útočí jen zřídka, ale velmi nebezpečně. Ve 25. min. prohodil si místo Vycpálek s Bradáčem. Hra se vyrovnala, ale Slavia konečně překonala po druhé výborného Kerra, když Bican z přihrání Bradáče se hezky uvolnil a střelil do rohu okolo vyběhnuvšího brankáře. Hned z výkopu se dostává před branku Slavie Weir a ostrou ranou vyrovnává. V necelé minutě má Slavia opět chanci, ale Bradáčův trestný kop se odrazil od břevna. Znovu domácí mocně útočí. Výkon, jaký v těchto minutách podává Kerr, hraničí se zázrakem. Minutu před koncem Bradáč přihrál Bicanovi, který v pádu vstřelil vítěznou branku, při tom se však zranil a byl odnesen ze hřiště.

Rozhodčí: Vlček

Diváci: 30.000

Trenér: ? (???)

Poznámky: Přímý aktér František Hampejs vzpomíná: „Očití svědkové tvrdí, že to byl jeden z nejhezčích zápasů, které Slavia v poválečných letech sehrála. Nemohu to posoudit, vím jen, že to byl zápas velmi dramatický. 10 minut před koncem za stavu 2:2 jsme si všichni toužebně přáli udržet remízu. Pak však přidal Bican ke svým dvěma brankám třetí gól a my jsme zvítězili 3:2. Skotové byli vynikající soupeř, jehož styl hry byl pro nás nezvyklý a příliš nám nevyhovoval. Hráli tvrdý, ale fair fotbal.”

(Rudé právo, 26. června 1946 // Rudé právo, 27. června 1946 // Rudé právo, 29. června 1946)Slavia - SK Sparta Kladno
4 : 1 (1 : 1)

Datum: 1. července 1946, Praha, hřiště Sparty

Utkání: Středočeský pohár, 5. kolo

Sestavy:

Slavia: Hemele, Vycpálek, Žďárský (???)
Kladno: Jirava (???)

Branky: Hemele 2, Vycpálek, Žďárský - Jirava (???)

Průběh: Unavená Slavia neměla lehkou práci s vítězem I.A třídy a zvítězila zlepšenou hrou ve II. poločase. Hosté překvapili pěkným výkonem, zvláště do poločasu se drželi.

Rozhodčí: ? (???)

Diváci: ? (???)

Trenér: ? (???)

Poznámky:

(Rudé právo, 2. července 1946)

Slavia - Sparta
2 : 4 (1 : 2)

Datum: 3. července 1946, Praha, Letná

Utkání: 1. liga 1945/46, finále

Sestava: Kabíček - Kocourek, Říha - Trojan, Hampejs, Hanke - Holman, Vycpálek, Bican, Vl. Kopecký, A. Bradáč

Branky: Vycpálek, Bican - Kokštejn, Cejp, Vejvoda, Zmatlík

Průběh: Sparta byla důraznější a zaslouženě vyhrála.

Rozhodčí: Heřmanský

Diváci: 20.000

Trenér: E. Seifert
Slavia - AC Sparta Praha
2 : 4 (1 : 2)

Datum: 3. července 1946, Praha, hřiště Sparty

Utkání: 1. liga 1945/46, finále

Sestavy:

Slavia: Horák — Zástěra, Senecký — Koubek, Hájek, Kolský — Kokstein, Říha, Cejp, Vejvoda, Zmatlík
Sparta: Kabíček — Kocourek, Říha — Trojan, Hampejz, Hanke — Holman, Vycpálek, Bican, Kopecký, Bradáč

Branky: 12. Kokšten 0:1, 20. Vycpálek 1:1, 27. Cejp 1:2, 46. Bican 2:2, 83. Vejvoda 2:3, 84. Zmatlík 2:4

Průběh:

Po prvé v historii naší ligové kopané se střetli staří letenští věční rivalové Sparta a Slavia v boji, který byl doslova ligovým finalem, neboť doposud spolu hrávali ligu jen v kole, jež určil los. Tak jako všechna utkání předcházející, i zápas středeční vytvořil ovzduší, jaké může býti stvořeno právě jen při našem derby. A že v zápase opravdu o něco šlo, to jen zvyšovalo nervositu, která jako mrak se vznášela před utkáním nad stadionem Sparty. Po prvé tedy v osvobozené vlasti změřily naše nejpopulárnější kluby svoje síly v bojovném ligovém utkání, které sice bylo bohaté na zajímavé a napínavé okamžiky, ale chudé na technické ukázky a rychlý spád hry. To bylo vinou velkého vedra, ve kterém se utkání hrálo.
  
Zasloužené vítězství rudých

   Polovičním mistrem tedy již Sparta je. Její výkon zasluhuje pochvaly. Byla mužstvem lepším, bojovnějším a při vší smůle i šťastnějším. V prvém poločase po střídavé hře, kdy měla obě mužstva stejně ze hry, si zajistila jednobrankový náskok, když její útok byl před brankou důraznější a pohotovější ve střelbě, zatím co stejně technická řada Slavie zakládala útoky promyšleněji, dobře kombinovala, ale přes obranu rudých se nedostala. Zvláště když hrála ve druhém poločase vlastně o čtyřech, neb zraněný Holman jen statoval. Po změně stran výkon rudých ještě stoupl, takže Slavia byla nucena se většinou jen bránit.
  
Sparta s Hájkem v záloze

   Za zraněného Bláhu byla nucena Sparta postaviti do středu zálohy Hájka. Svůj úkol splnil i když vlastně ve druhém poločase nevydržel se svými silami a byl vystřídán Kolským. Dobře do této doby držel Bicana, kterému dělal neustále po hřišti společníka. »Znovuzrozeným novicem«, byl Vejvoda. Po své nemoci však není stále ve své bývalé formě. Rozhodl však o utkání třetí brankou a tak se Spartě vlastně také vyplatil.
  
Počátek zápasu patří Spartě

   První útoky sice patřily Slavii, ale první příležitost k zákroku má v 8. min. Kabíček, když se musel vrhnouti Zmatlíkovi k nohám, aby zabránil jisté brance. Ve 12. min. unikl Říha, přehrál na volného Kokšteina, který pomalou ranou vedle bezmocně ležícího Kabíčka střílí prvou branku Sparty. V 15. min. Bican z několika kroků vstřelil vedle. O minutu později prázdnou branku přestřelil Zmatlík. V této době Sparta zle tísní Slavii a také obecenstvo vidí nejhezčí momenty zápasu, kdy ještě horkem nevyčerpaní hráči vkládají do hry veškeré svoje umění.
  
Ve druhé čtvrthodině lepší Slavia

   Ve 20. min. Slavia vyrovnala Vycpálkem po chybě Zástěry. O dvě minuty později měla Sparta smůlu. Lehký míč Kolského se odrazil od tyče. Kokstein doběhl, ale vstřelil přes prázdnou branku vedle. Ve 27. min. Cejp z pěkného přihrání Vejvody přes padajícího Kabíčka dociluje druhého úspěchu rudých. Konec prvního poločasu patří opět Spartě. Ve 40. min. Hanke z prázdné branky vyráží míč.
  
Druhá půle je Sparty

   Slavii se sice ihned v 1. min. podařilo Bicanem vyrovnat z ideální přihrávky Kopeckého, ale to byl také veškerý střelný prach, co červenobílí měli v zásobě. Sparta nedeprimována, se vložila do hry a je zcela pánem na hřišti. V 16. min. opět Kocourek v poslední vteřině zachraňuje na brankové čáře. Jedinou příležitost měla Slavia ještě v 16. min., kdy samotný Bican střílí do Horáka a odražený míč dovede vstřelit Vycpálek jen do břevna. V této minutě si vyměňuje Bradáč místo s Vycpálkem, ale změna nepřináší Slavii úspěchu.
  
Závěr rozhodl

   Poslední čtvrhodinu je Sparta v drtivé převaze, branka visí ve vzduchu. Ve 32. min. Říhova hlava končí na tyči Kabíčkovy branky. Konečně se Sparta ujímá vedení ve 38. min. Vejvodou po chybě obrany. O minutu později Zmatlík přímo z rohu falšovanou ranou zpečetil porážku Slavie čtvrtou brankou. Sérií tří ran na branku Slavie, z nichž poslední jde vedle, končí se zápas.
  
Hanke a Kolský nejlepší

   Opravdu velmi příjemně překvapili shodou okolností, oba leví u Sparty. Oba podali vskutku mezinárodní výkon. Zatím co první nejen velmi dobře střežil nebezpečné křídlo Kokšteina, ale ještě stačil se svými silami vypomáhati přetížené obraně, stačil Kolský úplně sám na celou pravou stranu útoku červenobílých a k tomu jest konec zápasu hrál za vyčerpaného Hájka ve středu zálohy, neustále tlače svůj útok kupředu.
  
Jak hráli ostatní?

   U vítězů ukázal zlepšený výkon brankář Horák, v obraně Senecký zastínil Zástěru. Koubek v záloze se příliš brzy vyčerpal, zrovna tak jako Hájek. Ve vyrovnané útočné řadě zahrála dobře dvojice Říha— Cejp, Kokštein měl dobré úniky jen z počátku a na konci. Poražení měli průměrného Kabíčka v brance, slabou obranu. Nejlepší řadou byla neúnavná záloha. V útoku vedeném dobře Bicanem, byla lepší levá strana.
  
Sestavy a rozhodčí

   Sparta: Horák — Zástěra, Senecký — Koubek, Hájek, Kolský — Kokstein, Říha, Cejp, Vejvoda, Zmatlík.
   Slavia: Kabíček — Kocourek, Říha — Trojan, Hampejz, Hanke — Holman, Vycpálek, Bican, Kopecký, Bradáč.
   Před poměrně slabší návštěvou 25.000 diváků řídil objektivně Heřmanský z Brna.

Rozhodčí: Heřmanský (Brno)

Diváci: 25.000

Trenér: Emil Seifert

Poznámky:

(Rudé právo, 3. července 1946 // Rudé právo, 4. července 1946)

Sparta - Slavia
5 : 0 (2 : 0)

Datum: 17. července 1946, Praha, Letná

Utkání: 1. liga 1945/46, finále, odveta

Sestava: Finek - Kocourek, Říha - Trojan, Hampejs, Hanke - Holman, Hemele, Vycpálek, Vl. Kopecký, A. Bradáč

Branky: Hájek 2, Cejp 2, Vejvoda

Rozhodčí: Jirák

Diváci: 30.000

Trenér: E. Seifert

Poznámky: Poslední derby brankáře Finka.


Slavia - SK Rapid Wien
0 : 0

Datum: 4. září 1946, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: Kabíček - Luka, Kocoure, Trojan, Hampejs, Hanke, Sandhaus, Hemele (Bradáč), Bican, Kopecký, Žďárský (Vycpálek)


Slavia - FK Austria Wien
6 : 1

Datum: 20. října 1946, Praha

Utkání: přátelské

Sestava: Kabíček - Kocourek, Říha, Trojan, Buchta, Bradáč, Holman, Hemele, Bican, Pajkrt, Vlk

Branky: Pajkrt 3, Holman 2, Hemele

Průběh: Bican se kvůli kritice své rychlosti rozhodl, že nebude góly střílet, ale pouze na ně nahrávat.


Viktoria Žižkov - Slavia
0 : 5

Datum: 1946

Utkání: 1. liga 1945/46, sk. B


TŠS Trnava - Slavia
0 : 9

Datum: 1946

Utkání: 1. liga 1945/46, sk. B


SK Prostějov - Slavia
1 : 8

Datum: 1946

Utkání: 1. liga 1945/46, sk. B


Slavia - Slezská Ostrava
3 : 4

Datum: 1946, Praha

Utkání: Český pohár


Slavia - Slezská Ostrava
1 : 1 (0 : 1)

Datum: 24. srpna 1946

Utkání: 1. liga 1946/47, 1. kolo

Sestava: Kabíček - Kocourek, Říha - Trojan, Hampejz, Hanke - Holman, Hemele, Ipser, Kopecký, Vlk

Branky: Křižák 1:0, Hemele 1:1

Rozhodčí: Lakota

Diváci: 8.000


SK ASO Olomouc - Slavia
2 : 4

Datum: 1. září 1946

Utkání: 1. liga 1946/47, 2. kolo

Sestava: Kabíček - Kocourek, Říha - Trojan, Hampejz, Hanke - Sanhaus, Bradáč, Vycpálek, Kopecký, Hemele

Branky: Slaný, Kocík - Kopecký 2, Hemele 2

Průběh: Slavia prý vyhrála šťastně.

Rozhodčí: Kejř

Diváci: 12.000


Sparta - Slavia
4 : 0 (1 : 0)

Datum: 8. prosince 1946, Praha, Sparta

Utkání: 1. liga 1946/47

Sestava: Němec - Kocourek, Říha - Trojan, Buchta, A. Bradáč - Holman, Hemele, Bican, Pajkrt, Vlk

Branky: Zmatlík 2, Kokštein, Vejvoda

Rozhodčí: Charouz

Diváci: 42.000

Trenér: E. Seifert


Slavia - SK Kladno
3 : 2

Datum: sez. 1946/47

Utkání: 1. liga 1946/47, 9. kolo


Slavia - ŠK Žilina
3 : 0

Datum: sez. 1946/47

Utkání: 1. liga 1946/47


Slavia - Bohemians
2 : 1

Datum: sez. 1946/47

Utkání: 1. liga 1946/47
Slavia - I. ČsŠK Bratislava
3 : 2

Datum: sez. 1946/47

Obrázek k utkání.

Utkání: 1. liga 1946/47

Sestava: ?

Branky: ?

Průběh: ?

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?

(????)

Slavia - Jednota Košice
6 : 4

Datum: sez. 1946/47

Utkání: 1. liga 1946/47


Slavia - Viktoria Plzeň
3 : 4

Datum: sez. 1946/47

Utkání: 1. liga 1946/47


Slavia - SK Baťa Zlín
4 : 2

Datum: sez. 1946/47

Utkání: 1. liga 1946/47


Slavia - SK Židenice
5 : 2

Datum: sez. 1946/47

Utkání: 1. liga 1946/47


Slavia - SK ASO Olomouc
4 : 1

Datum: sez. 1946/47

Utkání: 1. liga 1946/47


Slavia - SK Libeň
6 : 2

Datum: sez. 1946/47

Utkání: 1. liga 1946/47


SK Kladno - Slavia
1 : 4

Datum: sez. 1946/47

Utkání: 1. liga 1946/47


ŠK Žilina - Slavia
1 : 4

Datum: sez. 1946/47

Utkání: 1. liga 1946/47


Bohemians - Slavia
1 : 8

Datum: sez. 1946/47

Utkání: 1. liga 1946/47


ŠK Bratislava - Slavia
3 : 2

Datum: sez. 1946/47

Utkání: 1. liga 1946/47


Jednota Košice - Slavia
0 : 1

Datum: sez. 1946/47

Utkání: 1. liga 1946/47


Viktoria Plzeň - Slavia
4 : 3

Datum: sez. 1946/47

Utkání: 1. liga 1946/47


SK Baťa Zlín - Slavia
3 : 5

Datum: sez. 1946/47

Utkání: 1. liga 1946/47


SK Židenice - Slavia
3 : 3

Datum: sez. 1946/47

Utkání: 1. liga 1946/47


Viktoria Žižkov - Slavia
2 : 8

Datum: sez. 1946/47

Utkání: 1. liga 1946/47


SK Libeň - Slavia
1 : 10

Datum: sez. 1946/47

Utkání: 1. liga 1946/47


Slavia - SK Kladno
3 : 1

Datum: 1946

Utkání: Středočeský pohár

Poznámky: Uvádí se, že ve finále Středočeského poháru byla Slavia poražena Spartou. Protože ale oba kluby žádný jiný zápas nehrály (pouze ty zde uvedené), nevím o jakou Spartu se jedná. Navíc žádný jiný pramen vůbec neuvádí, že se v tomto roce Středočeský pohár hrál. Ten měl podle všech ostatních údajů skončit ročníkem 1942.


XI Gästrike - Slavia
3 : 3

Datum: 1946

Poznámky: O utkání jsem se dozvěděl z knihy „Po stopách Koška, Bicana a Pláničky“ (1966). O klubu mi není kromě toho, že je švédský, nic známo.