Datum: 10. ledna 1978, Súdán, Wad Madani

Utkání: Zájezd do Súdánu

Sestava: Segmüller, D. Herda, Jurkanin, Oboril

Branky: Segmüller 3, Dušan Herda 2, Jurkanin, Oboril

Průběh: Fotbalisté pražské Slavie IPS, kteří jsou na zájezdu v Súdánu, sehráli v úterý zápas s týmem Wad Medani, nad kterým zvítězili přesvědčivě 7:0. Utkání bylo jednostrannou záležitostí a ve druhém poločase se místy změnilo v exhibici. Zápasu přihlíželo 22 000 diváků. Branky za Slavii vstřelil: Segmüller 3, Dušan Herda 2, Jurkanin a Oboril po jedné. Další utkání svého zájezdu sehrají pražští fotbalisté v pátek v Chartúmu.

1 : 1 (1 : 0)

Sestava: Zlámal - Pauřík, Nachtman, Pavlíček (45. Oboril), Cipro - Lubas, Patlejch, P Herda - Lauda (45. Segmüller), Jurkanin, D. Herda

Branky: Dostál 2, Jarolím, Lubas

Průběh: Slavisté se představili v dobrém světle, hráli dobře a svižně. Lubas neproměnil penaltu.

Diváci: 500

Vlašim - Slavia
1 : 3 (1 : 1)

Datum: 12. 02. 1978

Sestava: Jurkanin, Pavlíček, Lubas

Branky: Jurkanin 1:1, Pavlíček 1:2, Lubas 1:3

Průběh: Na kluzkém terénu měli vítězové stále převahu. Vlašim vedla gólem Ivančíka pak však během pěti minut dostala po hrubých chybách obrany tři branky z kopaček Jurkanina, Pavlíčka a Lubase.

Slavia - Kolín
2 : 2 (2 : 0)

Datum: únor 1978, v tisku vyšlo 6. února

Sestava: Hotový, Nachtman, D. Herda

Branky: Hotový 1:0, Nachtman 2:0, Němec 2:1, Drahovzal 2:2

Průběh: V červenobílém dresu se objevily i nové posily, chyběli jen Veselý a P. Herda. Slavia vedla brankami Hotového a Nachtmana, ale v druhé půli předčil vedoucí tým jedné z divizních skupin ligového soupeře lepším pohybem. Kolín vyrovnal zásluhou Němce a Drahovzala. Výborný brankář Kubr chytil i penaltu D. Herdy.

Branky: 47. Segmüller 1:0

Průběh: Střetnutí podalo důkaz o tom, že i na těžkém terénu lze hrát dobrý fotbal. Trenčínští hráči překvapili. Přestože Pražané byli po většinu zápasu útočnější, nebezpečnější příležitosti si však vypracovali hosté. Čistou gólovou šanci měl v době největšího náporu Slavie Ančic, po změně stran pak mohli Trenčínští vyrovnat hned několikrát, naposledy dvě minuty před koncem minul prázdnou branku Koronczi.
  Omlazená Slavia neuměla dovést do konce řadu ani těch nejvyloženějších příležitostí, útočníci jich zahodili zvlášť v úvodu zápasu víc než dost. Například Jurkanin z malého čtverce překopl prázdnou branku a o něco později Jarolím z jednoho metru hlavičkoval pouze do náruče brankáře Machače. A tak jediný a rozhodující úspěch zaznamenal Segmüller, který po změně stran vystřídal Jarolíma. K tomu, aby skóroval, mu stačily pouhé dvě minuty. Asistence na brance připadá Lubasovi, který unikl po levé straně a přesně nacentroval.

Trenér: ?

Poznámky: Podle Rudého práva (22. února 1978) měli za Slavii nastoupit Dušan a Petr Herdové a František Veselý.
(Rudé právo, 22. února 1978 // Rudé právo, 23. února 1978)

Datum: 1978

Průběh: Brno zkoušelo nové možnosti v přepravě svých fanoušků na fotbal. K utkání na Slavii byly vypraveny dva zvláštní vlaky, a tak zhruba pět tisíc Brňanů vytvářelo svému celku domácí atmosféru a skandování „My jsme doma!“ bylo naprosto pravdivé. Na stejnou notu byli naladěni i hráči Zbrojovky a neúnavně bojujovali. První gól vstřelil Janečka, o chvíli později vyrovnal po nepozornosti obrany i brankaře Nachtman. Ve druhé půli ovšem „domácí“ hosté dlouhé minuty vůbec nepůjčili soupeři míč. Z místy až drtivého tlaku však vytěžili pouze jednu tyč a břevno.

Trenér: J. Jareš

Poznámky: Ostrava hrála v tomto ročníku o záchranu. Utkání bylo ovlivněno, pár hráčů Slavie si mezi sebe rozdělilo 30.000 Kčs.

Dukla Banská Bystrica - Slavia
0 : 0

Inter Bratislava - Slavia
1 : 1

Slavia - Jednota Trenčín

Datum: únor 1978 (v tisku vyšlo 20. února)

Sestava: Zlámal - Pauřík, Patlejch, Nachtman, Cipro - Jurkanin, Pavlíček, Jarolím (46. Segmüller) - Lauda, Lubas, Hotový (80. Molnár)

Branky: 49. Segmüller 1:0

Průběh: Bez potrestaných bratří Herdů a Veselého, s Lubasem ve středu útoku místo Segmüllera spálila Slavia při očekávaném tlaku velké šance a ve 22. minutě mohla klidně prohrávat 0:1. Jurkanin, jindy technik nad techniky i při střelbě, poslal dělovku vysoko nad snad šest metrů od branky, velkou příležitost měl i Jarolím. Tu největší však zahodil trenčínský Ančic. Ve čtverci chtěl tváří v tvář brankáři skórovat technicky a Zlámala obhodit. Ten však míč trochu tečoval, zpomalil jeho let a Patlejch stačil zachránit ještě před čarou opuštěné branky. Slavistická převaha bez výraznější dirigentské postavy byla jen věčným bušením do hradeb dobře bránícího týmu. S Jurkaninem chodil jako stín dlouhé minuty trenčínský kapitán Hollý a neustále mu ztrpčoval život. Jen málokdy se podařilo domácím vytáhnout soupeře z pohyblivé zóny a překvapit ho rychlým přenesením míče, i když bylo podobnou snahu vidět. Ovšem Trenčínští jen nebetonovali a jejich brejky byly nebezpečné. Před koncem poločasu mohl skórovat Koronczi, ale gól přišel až po přestávce. Trenéru Jarešovi vyšly dokonale změny v sestavě. V útoku se objevil Segmüller a Lubas se stáhl do středové řady místo Jarolíma. Jen tři minuty trvalo slavistickému střelci, než se rozkoukal na klouzavém a zasněženém trávníku. Nejhezčí akce zápasu začala u Lubase. Jeho sólo přes polovinu hřiště s perfektní kličkou obránci a přesnou přihrávkou před branku zakončil s pomocí obránce Gerháta Segmüller. Vzápětí zahodil v záloze „znovuzrozený” Lubas velkou šanci sám, neměl dobrou mušku. Stejně si vedli Koronczi a Kovacs při velké snaze hostí o vyrovnání.

Slavia - Sparta

Datum: 15. března 1978, Praha, Slavia

Sestava: Stárek - Pauřík, Patlejch, Oboril, Cipro - P. Herda, Nachtman, D. Herda - F. Veselý, Sýkora, Hotový; střídání Segmüller, Lubas

Branky: P. Herda z pen. - Slaný z pen.

Průběh: Oba góly padly z penalt, po střetu s Ciprem zápas nedohrál sparťan Bušek.

Utkání: 1. liga 1978/79, 3. kolo

Branka: Jozef Chovanec (podle jiných pramenů Němec)

Průběh: Utkání prý bylo tvrdou bitvou.

Poznámky: Teplický sudí Wencl selhal, nedokázal rozlišit tvrdou hru od nečisté, pískal maličkosti, velké poklesky přehlížel. Připustil hru, při níž nikomu, snad kromě nejvěrnějších příznivců zelenobílých, radujících se z vítězství, nemohla ani chutnat večeře.

Sparta - Slavia

Datum: 25. 09. 1978, Praha, Sparta

Utkání: 1. liga 1978/79, 6. kolo

Sestava: Zlámal - Pauřík, Biroš, Nachtman, Cipro - Lauda, Patlejch, D. Herda - F. Veselý, P. Herda, Hotový; střídání Lubas, Sýkora

Branky: J. Chovanec

Rozhodčí: Jursa

Diváci: 10.000

Poznámky: Zápas se hrál v den 65. narozenin Josefa Bicana, ale jeho barvy mu radost neudělaly.