Datum: 11. 02. 1978

Utkání: příprava

Sestava: Dostál, Jarolím, Lubas

Branky: Dostál 2, Jarolím, Lubas

Průběh: Slavisté se představili v dobrém světle, hráli dobře a svižně. Lubas neproměnil penaltu.

Diváci: 500

Vlašim - Slavia
1 : 3 (1 : 1)

Datum: 12. 02. 1978

Sestava: Jurkanin, Pavlíček, Lubas

Branky: Jurkanin 1:1, Pavlíček 1:2, Lubas 1:3

Průběh: Na kluzkém terénu měli vítězové stále převahu. Vlašim vedla gólem Ivančíka pak však během pěti minut dostala po hrubých chybách obrany tři branky z kopaček Jurkanina, Pavlíčka a Lubase.

Slavia - Kolín
2 : 2 (2 : 0)

Datum: únor 1978, v tisku vyšlo 6. února

Utkání: Turnaj RH Strašnice

Sestava: Hotový, Nachtman, D. Herda

Branky: Hotový 1:0, Nachtman 2:0, Němec 2:1, Drahovzal 2:2

Průběh: V červenobílém dresu se objevily i nové posily, chyběli jen Veselý a P. Herda. Slavia vedla brankami Hotového a Nachtmana, ale v druhé půli předčil vedoucí tým jedné z divizních skupin ligového soupeře lepším pohybem. Kolín vyrovnal zásluhou Němce a Drahovzala. Výborný brankář Kubr chytil i penaltu D. Herdy.

Datum: 1978

Průběh: Brno zkoušelo nové možnosti v přepravě svých fanoušků na fotbal. K utkání na Slavii byly vypraveny dva zvláštní vlaky, a tak zhruba pět tisíc Brňanů vytvářelo svému celku domácí atmosféru a skandování „My jsme doma!“ bylo naprosto pravdivé. Na stejnou notu byli naladěni i hráči Zbrojovky a neúnavně bojujovali. První gól vstřelil Janečka, o chvíli později vyrovnal po nepozornosti obrany i brankaře Nachtman. Ve druhé půli ovšem „domácí“ hosté dlouhé minuty vůbec nepůjčili soupeři míč. Z místy až drtivého tlaku však vytěžili pouze jednu tyč a břevno.

Trenér: J. Jareš

Poznámky: Ostrava hrála v tomto ročníku o záchranu. Utkání bylo ovlivněno, pár hráčů Slavie si mezi sebe rozdělilo 30.000 Kčs.

Dukla Banská Bystrica - Slavia
0 : 0

Inter Bratislava - Slavia
1 : 1

Slavia - Jednota Trenčín
1 : 0 (0 : 0)

Datum: únor 1978 (v tisku vyšlo 20. února)

Sestava: Zlámal - Pauřík, Patlejch, Nachtman, Cipro - Jurkanin, Pavlíček, Jarolím (46. Segmüller) - Lauda, Lubas, Hotový (80. Molnár)

Branky: 49. Segmüller 1:0

Průběh: Bez potrestaných bratří Herdů a Veselého, s Lubasem ve středu útoku místo Segmüllera spálila Slavia při očekávaném tlaku velké šance a ve 22. minutě mohla klidně prohrávat 0:1. Jurkanin, jindy technik nad techniky i při střelbě, poslal dělovku vysoko nad snad šest metrů od branky, velkou příležitost měl i Jarolím. Tu největší však zahodil trenčínský Ančic. Ve čtverci chtěl tváří v tvář brankáři skórovat technicky a Zlámala obhodit. Ten však míč trochu tečoval, zpomalil jeho let a Patlejch stačil zachránit ještě před čarou opuštěné branky. Slavistická převaha bez výraznější dirigentské postavy byla jen věčným bušením do hradeb dobře bránícího týmu. S Jurkaninem chodil jako stín dlouhé minuty trenčínský kapitán Hollý a neustále mu ztrpčoval život. Jen málokdy se podařilo domácím vytáhnout soupeře z pohyblivé zóny a překvapit ho rychlým přenesením míče, i když bylo podobnou snahu vidět. Ovšem Trenčínští jen nebetonovali a jejich brejky byly nebezpečné. Před koncem poločasu mohl skórovat Koronczi, ale gól přišel až po přestávce. Trenéru Jarešovi vyšly dokonale změny v sestavě. V útoku se objevil Segmüller a Lubas se stáhl do středové řady místo Jarolíma. Jen tři minuty trvalo slavistickému střelci, než se rozkoukal na klouzavém a zasněženém trávníku. Nejhezčí akce zápasu začala u Lubase. Jeho sólo přes polovinu hřiště s perfektní kličkou obránci a přesnou přihrávkou před branku zakončil s pomocí obránce Gerháta Segmüller. Vzápětí zahodil v záloze „znovuzrozený” Lubas velkou šanci sám, neměl dobrou mušku. Stejně si vedli Koronczi a Kovacs při velké snaze hostí o vyrovnání.

Rozhodčí: Wencl

Diváci: 7.000

Slavia - Sparta
1 : 1 (0 : 0)

Datum: 15. března 1978, Praha, Slavia

Sestava: Stárek - Pauřík, Patlejch, Oboril, Cipro - P. Herda, Nachtman, D. Herda - F. Veselý, Sýkora, Hotový; střídání Segmüller, Lubas

Branky: P. Herda z pen. - Slaný z pen.

Průběh: Oba góly padly z penalt, po střetu s Ciprem zápas nedohrál sparťan Bušek.

Datum: 1978

Poznámky: V atlasu světa je uvedeno město Vád Medaní.

Utkání: 1. liga 1978/79, 3. kolo

Branka: Jozef Chovanec (podle jiných pramenů Němec)

Průběh: Utkání prý bylo tvrdou bitvou.

Poznámky: Teplický sudí Wencl selhal, nedokázal rozlišit tvrdou hru od nečisté, pískal maličkosti, velké poklesky přehlížel. Připustil hru, při níž nikomu, snad kromě nejvěrnějších příznivců zelenobílých, radujících se z vítězství, nemohla ani chutnat večeře.

Sparta - Slavia

Datum: 25. 09. 1978, Praha, Sparta

Utkání: 1. liga 1978/79, 6. kolo

Sestava: Zlámal - Pauřík, Biroš, Nachtman, Cipro - Lauda, Patlejch, D. Herda - F. Veselý, P. Herda, Hotový; střídání Lubas, Sýkora

Branky: J. Chovanec

Rozhodčí: Jursa

Diváci: 10.000

Poznámky: Zápas se hrál v den 65. narozenin Josefa Bicana, ale jeho barvy mu radost neudělaly.