Sestava: Zlámal - Pauřík, Nachtman, Oboril, Cipro - Lauda, Pešice, K. Jarolím - F. Veselý, Příložný, Hotový; střídání Zamazal, Zvoda

Průběh: Výkony obou brankářů byly označeny jako bezchybné.

Diváci: 10.000

Trenér: B. Musil

Poznámky: V brance Sparty stál Stárek. Ve Slavii končí Cipro a Veselý.

Tisk před zápasem:
  Už 197. vzájemné střetnutí , Sparta vyhrála 89, Slavia 68, nerozhodně skončilo 39. Na podzim na Letné vyhráli Sparťané 1:0. Trenér domácích Musil nemůže počítat s potrestaným P. Herdou, jeho bratr Dušan se léčí v Piešťanech, zraněni jsou Čížek a Lubas. Sparta, která na jaře ještě neprohrála, nebude měnit úspěšné složení. V sestavě obou celků se po delší době objeví stejná jména: Karel (Slavia) a Josef (Sparta) Jarolímové! Ovšem nikoliv bratři. Pokračují tak v éře Hojerů, Bradáčů, Veselých, Boušků. Výkop je v 17 h, řídit bude dr. Fausek.

Utkání: 1. liga 1980/81, 2. kolo

Sestava: Kováč - Pauřík, Nachtman, Jeslínek, Stričko - Příložný, Pešice, K. Jarolím - Landa (85. Matějček), P. Herda, Zvoda (46. Juřica)

Branky: 18. Daněk 0:1, xx. ??? 1:1

Průběh: Naskočila 18. minuta hry, když ostravský Němec rozehrál z pravé strany rohový kop, obrana sešívaných mohla oči nechat na Vojáčkovi, navíc Nachtman nedosáhl na letící míč, takže Daněk udělal pár rychlých kroků a umístěnou střelou k tyči předložil brankáři Kováčovi poprvé vizitku ligového hlavičkáře. Baník vedl 1:0. Miroslav Kováč mohl na tuto svou první obdrženou ligovou branku léta vzpomínat. Po přestávce však Slavia stejně odpověděla, takže ligový debut M. Kováče nakonec skončil smírně 1:1.

Branky: 22. Suško 1:0, 59. P. Herda 1:1

Průběh: Na kluzkém terénu začali domácí velkým náporem a již ve 2. minutě Comisso vyslal nádhernou střelu. V těchto fázích byl přechod domácích z obrany do útoku plynulý, ale koncovka byla slabá. Konečně ve 22. minutě se domácí ujali vedení, po kopu z rohu skóroval Suško. Od té chvíle se karta obrátila a postupně se rozehrávali hosté. Jejich převaha vystupňovala ve druhé půli. Prešov se zmohl jen na rozbíjení akcí Slavie. Vyrovnání viselo ve vzduchu a v 59. minutě vyrovnal Petr Herda ránou k tyči. Do konce zápasu se pak na stavu nic nezměnilo.

Sestava: Kováč - Nachtman

Průběh: V 51. minutě zápasu se naskytla hostům Mimořádná příležitost. Nachtman fauloval Žemberu a rozhodčí nekompromisně nařídil pokutový kop. Jeho exekutor Hodúr, který vsítil na Pasienkách v prvním kole tři branky, však nového mladého strážce slavistické branky nepřekonal. Brankář Kováč míč vyrazil a potvrdil tak vlatně hned na začátku ligového působení své nesporné kvality.

Utkání: 1. liga 1980/81, 12. kolo

Sestava: Kováč - Lubas, Nachtman, Jeslínek, Stričko - Koller, Pešice, K. Jarolím - Lauda, Příložný, D. Herda; střídání Hotový, Matějček

Branky: Slaný 0:1

Rozhodčí: Řezníček

Diváci: 7.000

Poznámky: Slavistické ochozy se přišly rozloučit s Františkem Veselým, který už hrál ve vídeňském Rapidu.

Branky: 29. D. Herda z pen. 1:0

Průběh: Ve 29. minutě unikl Lauda, odcentroval, Matějček byl při pokusu dorazit do sítě nedovoleně atakován Černilem a P. Herda z penalty rozhodl zápas. Bylo to štěstí pro Slavii, neboť na kluzkém terénu si kromě Laudova břevna v 65. minutě nevytvořila už šanci, zatímco Slovan měl pět! čistých. Tři z nich zlikvidoval skvěle brankář Kováč, ovšem tu druhou zahodil Masný až trestuhodně. Slavii kromě Kováče zahrál výborně jen Šesták v obraně a Jarolím v záloze, u Slovanu Varadín, po přestávce Bojkovský, který spolu s Gallisem (přišel za 10 minut po něm) rozhýbal hru hostí. Porážka je pro Slovan více než krutá.

Rozhodčí: Wencel

Diváci: 3.000

Trenér: ?

Poznámky: V článku byl uveden jako střelec branky P. Herda, u gólu za článkem D. Herda.