Průběh: ?

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: ?

Poznámky: Hráno jako náhradní zápas místo utkání s Uhelnými sklady Praha, kterým onemocněli hráči.
(Rudé právo, 23. ledna 1980 // Rudé právo, 24. ledna 1980)

Trenér: ?

Poznámky: Po totmo utkání byla Slavia v čele turnaje s 12b., před VCHZ Pardubice (9b.) a Admirou Praha (7b.).

TJ Baník Ostrava - Slavia
2 : 0 (1 : 0)

Datum: 23. února 1980, Ostrava

Utkání: 1. liga 1979/80, 16. kolo

Sestava: Zlámal

Branky: 35. Albrecht 1:0, 73. Albrecht 2:0

Průběh: Utkání týmu z Bazalů s pražskou Slavií bylo v Ostravě očekáváno s velkým zájmem. Domácí měli Pražanům vracet porážku 1:3 z podzimu a prokázat aspirace na špičku tabulky. A můžeme říci, že se to Baníku podařilo. Zejména v první půli odsoudil Slavii do role statisty, který přihlíží fotbalově vyzrálému výkonu soupeře. Menší důslednost domácích hráčů v pokutovém území a vynikající výkon brankáře Slavie Zlámala znamenaly jediný gól do poločasu. Po přestávce tempo poněkud pokleslo, Slavia se snažila, ovšem bezvýsledně. Baník měl další velké šance, dokázal však zužitkovat jedinou. A tak je výsledek 2:0 pro Pražany, kteří za devadesát minut ani jednou netrefili Michalíkovu branku, lichotivý. Jejich nejlepším hráčem byl Zlámal, který chytil několik vyložených gólů.
   Rozhodčí Krchňák řídil utkání výborně a s citem pro hru.

Datum: 27. února 1980, Praha, Eden
Slávista Lauda (vlevo) byl v utkání Slavie s Bystricí hnacím motorem středové řady. Na snímku bojuje
o míč se Zelenským.

Utkání: 1. liga 1979/80, 17. kolo

Sestava: Zlámal - P. Herda, Příložný, Jarolím, Hotový

Branky: 60. P. Herda 1:0, 71. Příložný 2:0, 89. Jarolím 3:0

Průběh: Hodinu čekali slávističtí příznivci i hráči na gól. Nedařilo se jim to, přestože obrana vojáků nepůsobila nijak jistým dojmem. Slávisté měli celou dobu výraznou převahu, středová řada tlačila dopředu své mužstvo, nejprve tu hrál prim agilní Lauda, potom převzal taktovku Peter Herda a v pokutovém území hostí bylo stále živo. Jen do poločasu kopali slávisté osm rohů, Příložný třikrát střílel, Hotový z dobré pozice přestřelil a po přestávce pak Peter Herda nádhernou bombou z pětadvaceti metrů nastřelil břevno, od něhož se míč odrazil k zemi. Nakonec to byl právě tento hráč, který po trestném kopu získal pro Slavii vedení.
  Potom už bylo utkání jasnou záležitostí a domácí své vítězstvím pojistili dalšími dvěma brankami. Banskobystrické mužstvo tentokrát neuspokojilo. Jeho jedinou předností byla rychlost, ale jinak produkovalo až příliš jednoduchý fotbal. Jedinou opravdovou šanci měl až v závěru Kališ, jinak Zlámala ve slávistické brance nikdo vážně neohrozil.

Sestava: Zlámal - P. Herda , Příložný, Lauda , Zvoda

Branky: 5. Příložný 0:1, 15. Andrejko 1:1, 24. Zvoda 1:2, 61. Andrejko 2:2, 72. Lauda 2:3

Průběh: V Košicích sde střetly dva celky z pásma sestupu, a tak se očekávala spíše fotbalová bitva než pohledná hra. Rozbahněný terén lépe vyhovoval šikovnějším hráčům Slavie, kteří často vyšachovali domácí obranu. Pražané se radovali už v 5. minutě, když Příložný po odvážném sólu otevřel skóre zápasu. Ale o deset minut později ani výborný brankář Zlámal nedokázal zabránit vyrovnání po ostřelování jeho branky. Zanedlouho však Zvoda potrestal chybu stopera Ferenčíka i brankáře Žiaka a upravil na 1:2. Za tohoto stavu a za hustého sněžení začal druhý poločas. Po hodině hry bylo opět vyrovnáno, a to zásluhou Andrejkovy hlavičky po rohovém kopu Štafurově. Slávisté potom reklamovali faul na brankáře tak energicky, že Peter Herda musel předčasně pod sprchy. Ani to však hostující celek nevyvedlo z rovnováhy, nadále úspěšně čelil tlaku ZŤS a využíval každé příležitosti k protiútoku.

Utkání: 1. liga 1979/80, 21. kolo

Sestava: Zlámal - Pauřík, Nachtman, Oboril, Cipro - Lauda, Pešice, K. Jarolím - F. Veselý, Příložný, Hotový; střídání Zamazal, Zvoda

Branky: Slaný 0:1, Lauda 1:1

Průběh: Výkony obou brankářů byly označeny jako bezchybné.

Rozhodčí: Fausek

Trenér: B. Musil

Poznámky: V brance Sparty stál Stárek. Ve Slavii končí Cipro a Veselý.

Tisk před zápasem:
  Už 197. vzájemné střetnutí , Sparta vyhrála 89, Slavia 68, nerozhodně skončilo 39. Na podzim na Letné vyhráli Sparťané 1:0. Trenér domácích Musil nemůže počítat s potrestaným P. Herdou, jeho bratr Dušan se léčí v Piešťanech, zraněni jsou Čížek a Lubas. Sparta, která na jaře ještě neprohrála, nebude měnit úspěšné složení. V sestavě obou celků se po delší době objeví stejná jména: Karel (Slavia) a Josef (Sparta) Jarolímové! Ovšem nikoliv bratři. Pokračují tak v éře Hojerů, Bradáčů, Veselých, Boušků. Výkop je v 17 h, řídit bude dr. Fausek.

Branky: 22. Suško 1:0, 59. P. Herda 1:1

Průběh: Na kluzkém terénu začali domácí velkým náporem a již ve 2. minutě Comisso vyslal nádhernou střelu. V těchto fázích byl přechod domácích z obrany do útoku plynulý, ale koncovka byla slabá. Konečně ve 22. minutě se domácí ujali vedení, po kopu z rohu skóroval Suško. Od té chvíle se karta obrátila a postupně se rozehrávali hosté. Jejich převaha vystupňovala ve druhé půli. Prešov se zmohl jen na rozbíjení akcí Slavie. Vyrovnání viselo ve vzduchu a v 59. minutě vyrovnal Petr Herda ránou k tyči. Do konce zápasu se pak na stavu nic nezměnilo.

Slavia - Plastika Nitra
1 : 0

Datum: září 1980

Utkání: 1. liga 1980/81, 4. kolo

Sestava: Kováč - Nachtman

Průběh: V 51. minutě zápasu se naskytla hostům Mimořádná příležitost. Nachtman fauloval Žemberu a rozhodčí nekompromisně nařídil pokutový kop. Jeho exekutor Hodúr, který vsítil na Pasienkách v prvním kole tři branky, však nového mladého strážce slavistické branky nepřekonal. Brankář Kováč míč vyrazil a potvrdil tak vlatně hned na začátku ligového působení své nesporné kvality.

Slavia - Baník Ostrava

Datum: srpen 1980

Utkání: 1. liga 1980/81, 2. kolo

Sestava: Kováč - Pauřík, Nachtman, Jeslínek, Stričko - Příložný, Pešice, K. Jarolím - Landa (85. Matějček), P. Herda, Zvoda (46. Juřica)

Branky: 18. Daněk 0:1, xx. ??? 1:1

Průběh: Naskočila 18. minuta hry, když ostravský Němec rozehrál z pravé strany rohový kop, obrana sešívaných mohla oči nechat na Vojáčkovi, navíc Nachtman nedosáhl na letící míč, takže Daněk udělal pár rychlých kroků a umístěnou střelou k tyči předložil brankáři Kováčovi poprvé vizitku ligového hlavičkáře. Baník vedl 1:0. Miroslav Kováč mohl na tuto svou první obdrženou ligovou branku léta vzpomínat. Po přestávce však Slavia stejně odpověděla, takže ligový debut M. Kováče nakonec skončil smírně 1:1.

Utkání: 1. liga 1980/81, 12. kolo

Sestava: Kováč - Lubas, Nachtman, Jeslínek, Stričko - Koller, Pešice, K. Jarolím - Lauda, Příložný, D. Herda; střídání Hotový, Matějček

Branky: Slaný 0:1

Rozhodčí: Řezníček

Diváci: 7.000

Poznámky: Slavistické ochozy se přišly rozloučit s Františkem Veselým, který už hrál ve vídeňském Rapidu.

Branky: 29. D. Herda z pen. 1:0

Průběh: Ve 29. minutě unikl Lauda, odcentroval, Matějček byl při pokusu dorazit do sítě nedovoleně atakován Černilem a P. Herda z penalty rozhodl zápas. Bylo to štěstí pro Slavii, neboť na kluzkém terénu si kromě Laudova břevna v 65. minutě nevytvořila už šanci, zatímco Slovan měl pět! čistých. Tři z nich zlikvidoval skvěle brankář Kováč, ovšem tu druhou zahodil Masný až trestuhodně. Slavii kromě Kováče zahrál výborně jen Šesták v obraně a Jarolím v záloze, u Slovanu Varadín, po přestávce Bojkovský, který spolu s Gallisem (přišel za 10 minut po něm) rozhýbal hru hostí. Porážka je pro Slovan více než krutá.

Rozhodčí: Wencel

Trenér: ?

Poznámky: V článku byl uveden jako střelec branky P. Herda, u gólu za článkem D. Herda.