2 : 0 (0 : 0)

Utkání: Halový turnaj O cenu týdeníku Nědělja

Sestava: Petržela, Pešice

Branky: Petržela, Pešice

Poznámky: Jednalo se o druhé utkání Slavie na turnaji. V tisku se dále uvádí, že se Edenští pokračují v úspěšné sérii letošního roku, neboť v pěti dosavadních utkáních ještě nedostali branku.
  Soupeř je MTK Budapešť.
(Zemědělské noviny, 22. ledna 1982)

Slavia - Berliner FC Dynamo
3 : 2

Spartak Moskva - Slavia
2 : 4 (0 : 2)

Sestava: Zlámal - Pauřík, Zamazal, Šajtar - Janů, Herda, Pešice - Jarolím, Petržela, Lauda

Poznámky: Kromě poháru za vítězství získala Slavia i křišťálový míč určený nejlepšímu zahraničnímu týmu.

Slavia - ZŤS Petržalka
2 : 0

Datum: únor 1982

Utkání: 1. liga 1981/82, 16. kolo

Sestava: Zlámal

Průběh: Brankář Zlámal hrál své 191. ligové utkání. I ve svých 40 letech byl stále velkou oporou v brance Slavie. Několikrát spoluhráče uklidnil včasným vyběhnutím nebo odvážným pádem pod nohy dobíhajících protihráčů. Také zneškodnil ošemetnou Šoltésovu střelu z deseti metrů.

Utkání: 1. liga 1981/82, 17. kolo

Sestava: Zlámal - Janů, Jeslínek, Zamazal, Pauřík - P. Herda, Jarolím, Pešice (79. Knoflíček), Šajtar - Lauda, Petržela

Branky: 43. Daněk (přihrávka Šreiner) 1:0, 78. Daněk (z přihrávky Němce), 86. Válek (přihrávka Němec)

Průběh: Slavia podala lepší výkon, než napovídá výsledek.

Poznámky: Tisk před zápasem:
  Už dnes uvítá stadión Bohemians oba vršovické sousedy. Klokani touží po prvním vítězství na jaře a dokonce i po vstřelení prvního jarního ligového gólu. Trenér Pospíchal: „Viděli jsme Slavii v posledních zápasech, její výsledky zkreslují hru, která byla například v Ostravě a proti Lokomotivě na velmi dobré úrovni. My trpíme neduhem - nejenže nedáváme góly, ale už si ani nevytváříme gólové šance. Sestava bude patrně stejná, pokud nebude fit Sloup, hrál by Koukal.” Červenobílí budou zase podtrádat Hotového, jehož zranění ze zájezdu za moře se ukázalo nedoléčené. Hádankou pro trenéra Máčalu je do poslední chvíle sestavení obrany včetně brankáře. Má už k dispozici Strička.
(Mladá fronta, 13. března 1982)

Slavia - Slovan CHZJD Bratislava
2 : 1

Datum: 1982 (pravděpodobně 19. 02. 1982)

Utkání: 1. liga 1981/82, 20. kolo

Sparta - Slavia
1 : 1 (0 : 1)

Datum: 20. 03. 1982, Praha, Sparta

Utkání: 1. liga 1981/82, 21. kolo

Sestava: Zlámal - Pauřík, Jeslínek, Šajtar, Zamazal - Pešice, P. Herda, K. Jarolím - Lauda, Petržela, Hotový; střídání Knoflíček, Janů

Branky: Hotový 0:1, Griga 1:1

Průběh: Slavia měla raketový nástup. Lauda nafilmoval faul, Pešice zacentroval a Hotový proměnil. Sparta se ale vzpamatovala, Berger po půlhodině přestřelil, ale nakonec domácí srovnali.

Rozhodčí: Grégr

Diváci: 14.000

Poznámky: Zápas se málem nehrál. Sněhová nadílka, která v poslední zimní den přišla, ohrozila utkání natolik, že sudí Grégr a delegát zápasu dali „ano” ke hře až 20 minut před oficiálním začátkem utkání.

Branky: Petržela 2

Průběh: Domácí sice hráli s chutí, ale Prešov každým krokem a pohybem dával najevo, jak je tenhle zápas pro něj zbytečný.

Rozhodčí: Marko

Poznámky: Tisk před zápasem: „Slavia se před zápasem rozloučí s rukujícími Jeslínkem a Čermákem a v následujících minutách by podle slov trenéra Máčaly chtěla smazat bezbarvý dojem z utkání s Interem.”

Utkání: Interliga

Sestava: Šticha - Pauřík, Janů, Šajtar, Zamazal - Lubas, Pešice, K. Jarolím - Lauda, Knoflíček, Hotový; střídání Kříž, P. Čermák

Branky: Valkoun, Straka - Pešice, Hotový

Rozhodčí: Duba

Diváci: 3.000

Slavia - Sparta

Datum: 25. 05. 1982, Praha, Slavia

Sestava: Zlámal - Pauřík, Kříž, Lubas, Stričko - Janů, Šajtar, K. Jarolím - P. Čermák, Pecka, Knoflíček; střídání Pešice, Lauda, Hotový

Branky: Pešice, Lauda

Průběh: Odveta byla jasně ve znamení Slavie. Dvojice Pešice-Jarolím vévodila hrací ploše.

Rozhodčí: Vladyka

Diváci: 3.500

Poznámky: Po dvanácti letech se loučil s derby František Zlámal.

Utkání: zájezd v NSR

Poznámky: V tisku vyšlo 27. července. Název klubu se uvádí i Maskredsid. Bohužel, v atlasu neexistuje ani jeden.

Sestava: Herda, Pešice

Průběh: První čtvrthodinu měla Slavia převahu přímo drtivou a svírala hosty v jejich šestnáctce, celý poločas měla jasně navrch a režírovala průběh derby, ale gólů se přesto nedočkala. Všechno její úsilí, v němž chybělo více nápaditosti a překvapení, totiž končilo na přehuštěných zadních řadách vojáků, kteří bránili mnohdy i v sedmi lidech a často jen chaoticky odkopávali míče. Když už se domácím nějaká ta příležitost přece jen nabídla, nenašel se v řadách Máčalových svěřenců nikdo s přesnou muškou. Parádní hlavička Herdy sice Stromšíka vystrašila, šance Pešiceho ho zmrazila a při střele Herdy se pořádně zapotil, ale kapitulovat nemusel brankář Dukly ani jednou. Podobný obrázek mělo derby i po přestávce, když vojáci začali přece jen trochu víc myslet na útok a několikrát se dostali na dostřel slavistické braky. Taktovku ale dál drželi domácí v jejichž řadách ovšem začala s přibývajícími minutami hlodat nervozita, takže se nakonec nedočkali ani vítězné branky, ba ani vyložené šance. Po velké převaze tak přišli naprosto zbytečně o bod, zatímco Dukla může hovořit o štěstí, že jej získala.

Rozhodčí: ing. Christov

Diváci: 9.000

Poznámky: V tisku vyšlo 7. září.

TJ Dynamo České Budějovice - Slavia
1 : 0 (0 : 0)

Datum: 09. 08. 1982

Sestava: Šimurka - Janů, Zamazal, Smolaga, Šajtar (Lubas) - Jarolím, Čížek (Pešice), Šebek (Pauřík) - Petržela, Herda, Hotový

FC Karl-Marx-Stadt - Slavia
0 : 3 (0 : 0)

Datum: 14. 08. 1982

Sestava: Šimurka (Zlámal) - Pauřík, Zamazal, Smolaga, Lubas (Janů) - Jarolím, Šebek, Pešice (Čížek) - Petržela, Herda, Hotový

Branky: Petržela 2, Herda

Průběh: Zlámal kryl penaltu.

TJ LIAZ Jablonec - Slavia
1 : 5 (1 : 4)

Datum: 17. 08. 1982

Sestava: Šimurka (Zlámal) - Pauřík, Zamazal, Smolaga, Lubas (Kříž) - Jarolím, Lauda, Šebek (Pešice) - Petržela, Herda, Hotový (Čížek)

Branky: ?. ?? 0:1, ?. Sloup 1:1, 77. Chaloupka 2:1

Průběh: Slavia hrála chytře a vedla 1:0. Ale deset minut poté vyrovnal Sloup z přihrávky Vladimíra Hrušky. V 77. minutě Chaloupka upravil na konečných 2:1

2 : 0 (1 : 0)

Datum: 19. 09. 1982, Praha, Eden

Utkání: 1. liga 1982/83, 5. kolo

Sestava: Jarolím, Hotový

Branky: 19. Jarolím 1:0, 85. Hotový 2:0

Průběh: Dva rozdílné poločasy měl epilog kola v Edenu.V němž se po posledních zlepšených výkonech Slavie čekalo její hladké vítězství nad silně omlazeným Slovanem, jenž navíc přijel bez Masného (Trenér Vičan: „V Praze je proti němu averze a proto jsem ho s sebou nebral.”) Domácí skutečně začali lépe, ovšem s přehuštěnou obranou belasých, kteří vystavěli před Manou hráz až z devíti lidí si poradit nedovedli. Výjimkou byl jen gól Jarolíma a břevno, které tento hráč nastřelil z trestného kopu. Hosté mysleli především na obranu a útočili jen sporadicky, ovšem v koncovce byli naprosto bezelstní. Projevilo se to zejména po uměně stran, kdy za stavu 1:0 byli přece jen přinuceni otevřít hru a zkoušet to s fotbalem. Fotbal se skutečně začal hrát v Edenu lepší, Slovan získal aktivitu a přinutil Slavii, aby se strachovala o výsledek, ovšem s remízou počítat nemohl, protože v koncovce byl naprosto neškodný. Vždyť Frič nedokázal míč dopravit do prázdné branky ani z 10 kroků. V nervózním a ze strany hostů tvrdém závěru (Takáč, Suchánek a Víger si vysloužili žlutou kartu) byl nakonec šťastnější Máčalův tým, jenž si pět minut před koncem dva zasloužené body přece jen pojistil.

Rozhodčí: Barabits

Diváci: 5.500

Trenér: M. Máčala: „Slovan neměl co ztratit, my jsme naopak půdu pod nohama ztráceli, takže naše hra byla plná křečovitosti. V posledních zápasech se potýkáme s proměňováním šancí a dnes se to znovu projevilo. Mužstvo má i za stavu 1:0 obavy o výsledek, nedovede se situací psychicky vypořádat a to se pak projevuje i na hře.”

ZVL Žilina - Slavia
0 : 2 (0 : 0)

Datum: 24. 09. 1982

Utkání: 1. liga 1982/83, 6. kolo

Sestava: Hotový, Pešice

Branky: Hotový, Pešice

Průběh: V zahajovacím zápase dalšího kola naší nejvyšší fotbalové soutěže přišel ligový nováček za asistence televizních kamer na svém hřišti zaslouženě o oba body. Výkonem totiž uspokojil jen v závěru první půle, kdy měl hru ve své režii. Jinak ovšem kralovala Slavia, která se představila jako pohyblivější, rychlejší, důraznější a střelecky pohotovější tým, který navíc těžil ze své zkušenosti a tvořivosti Jarolíma.

Utkání: 1. liga 1982/83, 10. kolo

Sestava: Šimurka - Pauřík, Janů, Šajtar - Šebek, P. Herda, K. Jarolím, Zamazal - Petržela, Hotový; střídání Smolaga

Branky: J. Jarolím, Hanák, J. Chovanec - Petržela, P. Herda, Pauřík

Průběh: Nádherný zápas. Sparta vedla 2:0 a Slavia musela hrát od 21. minuty bez vyloučeného Šajtara. Dokázala vyrovnat na 2:2 a 3:3, v závěru šel dokonce Petržela od půlky hřiště sám na Houšku, ale nedal. I tak byla remíza považována za vítězství Slavie.

Rozhodčí: Hošek

Diváci: 9.500