Sestava: Zajac, Sokol, Šajtar, Botlík, Hotový

Branky: Zajac, Sokol, Šajtar, Botlík, Hotový

Poznámky: Ve městě Struga se nachází mužstvo FK Karaorman. Je možné, že se jedná o tentýž celek.

2 : 0 (1 : 0)

Datum: únor 1985

Sestava: ? (?. Petržela)

Branky: ?. Durović 1:0, ?. Durović 2:0

Průběh: V posledním utkání jugoslávského zájezdu podlehli fotbalisté Slavie Praha mužstvu Vojvodina Novi SadV zápase, který se hrál na tvrdém, zmrzlém terénu, se vystřídali všichni slávističtí hráči. Petržela musel odstoupit ze hry s naraženým svalem, ale do začátku ligy bude v pořádku.

Rozhodčí: ?

Diváci: ?

Trenér: Milan Máčala: „V utkání se projevila únava z cestování. Těšíme se, že si doma před ligou trochu odpočineme.”
(Československý sport, 18. února 1983)

Spartak Trnava - Slavia
0 : 0

Datum: 26. února 1983, Trnava

Utkání: 1. liga 1982/83, 16. kolo

Sestava: Šimurka - Petržela, Hotový, Šebek, Pauřík

Průběh: Hráčům sice nelze upřít snahu i bojovnost, ale fotbalovým uměním žádné z mužstev výrazněji neoplývalo. Domácí se třemi nováčky Fašiangem, Filem a Petrášem bojovali více se sebou a vlastními nedostatky než se sice na pohled hezky, ale neúčelně hrajícími hosty. Za celé utkání si vypracovali jedinou příležitost, když v 17. minutě ideálně uvolnil Hodúr Medgyese, ale ten minul míč před osamoceným Šimurkou. Hosté se na těžkém terému lépe pohybovali, byly fotbalovější a technicky i kombinačně vyspělejší, ale jejich ambice byly zřejmě jenom plichtové. A tak většina přihrávek šla do stran nebo na zadního hráče. Jediný kolmý pas dostal Hotový v prvním poločase od Kubíka, ale místo přihrávky na nabíhajícího Petrželu vystřelil z těžkého úhlu a Kéketi jeho střelu vyrazil. Stínem jinak slušného utkání byla zranění hostujících hráčů Šebka (vazy v koleně) a Pauříka (tržná rána na hlavě). Oba byli v nemocnici a zejména Šebek Slavii chyběl.

4.Vítkovice16  84425:1620
(Československý sport, 22. února 1983 // ???)

Sestava: Šimurka - Pešice,Pauřík

Branky: ?. Horný 0:1, ?. Pešice 1:1, ?. Janečka 1:2, ?. Pešice 2:2, 86. Herda z pen. 3:2

Branky: Pešice, Jarolím

Průběh: Slavia vedla v poločase už 2:0 a ještě za stavu 2:1 nedal Petr Herda Hruškovi penaltu. Nakonec skončil zápas remízou.

Poznámky: „Diváci i tisk se ještě dohadovali, zda bylo v ochozech dvacet, pětedvacet či třicet tisíc diváků,” píše se v Poločase ze dne 9. května 1990.

Datum: 1983

Po utkání (zleva): Nachtman, Hotový, Pešice a Zálešák.
Druh zápasu: 1. liga 1982/83, 22. kolo

Sestava: Šimek, Zálešák, Šindelář, Šajtar, Pešice, Nachtman, Hotový

Průběh: Slavia nastoupila s rozbitou sestavou, pro zranění nemohli nastoupit Petržela, Šebek, Šimurka a Jarolím, tedy čtyři největší opory mužstva. Na lavičce seděli jen 3 hráči (Truhlář, Firický a brankář Poborský)!
  Slavisté byli pomalí a málo se pohybovali. Po přestávce se dostavily školácké chyby a díky nim Slavia prohrála vysoko 2:5.

4. Slavia (26) - 9. Cheb (21)

Sešívaní by už konečně chtěli protrhnout sérii neúspěchů. Trenér Milan Máčala: "Nejistý je však start brankáře Šimurky - sádru má už dole, ale problémy zůstávají. Petržela už trénuje, zranění ho však stále pobolívá, nepočítáme stále se Šebkem." Ani Chebu se zranění nevyhnula. Šilhavý si stěžuje na svalové potíže, Knoflíček má problémy s nohou. Hosté nastoupí určitě s touhou odčinit hrozivý debakl 0:4 doma se Spartou.

Datum: 29.
Sparťan Miloslav Denk v souboji s hráčem Slavie Miroslavem Janů.
05. 1983, Praha, Slavia

Utkání: 1. liga 1982/83, 25. kolo

Sestava: Šimurka - Pauřík, Janů, Zamazal, Šajtar - Pešice, Lubas, P. Herda, K. Jarolím - Petržela, Hotový; střídání Nachtman

Branky: Denk 0:1, Denk 0:2, Lubas 1:2

Rozhodčí: Stiegler (Byl to určitě způsob řízení hodný přívlastku průkopnický. Mužně vedený boj přerušoval Stiegler minimálně a neukázal jedinou žlutou kartu, přestože jich mohlo být k vidění několik. Hodnotě utkání to nesmírně prospělo.)

Utkání: 1. liga 1982/83, 27. kolo

Poznámky: Podle Sazky se utkání hrálo mezi 3. a 5. červnem.

Branky: Sokol, Kubík, Petržela - Jacobdon

Průběh: Dánové se představili ve velmi dobrém světle a po celý první poločas byli červenobílým vyrovnaným soupeřem. Až po přestávce zrychlili slavisté hru, zpřesnili kombinaci a dařilo se jim i střelecky. Všichni noví hráči v dresu Slavie uspokojili. Nejlepšími hráči byli Jarolím a Petržela na straně jedné, Laudrup pak v celku hostí.

Branky: Medynský 2, Sokol, Petržela (2:0), Jarolím

Průběh: Domácí po celé střetnutí udávali tón hry. Měli celých devadesát minut převahu, kterou vyjádřili i brankami. Přesto mohlo být jejich vítězství ještě větší, ale neproměnili další tři vyložené brankové příležitosti, mimo jiné i pokutový kop. Hosté se představili jako snaživý celek, ale hráli jakoby bez zájmu o výsledek, pouze několik momentů dokazovalo jejich kvality.

? : ?

Datum: srpen 1983 (upozornění na zápas vyšlo v tisku 27. července), Bellinzona, Švýcarsko

Poznámky: Soupeřem byl pravděpodobně AC Bellinzona. Na zpáteční cestě ze Švýcarska měla Slavia ještě sehrát dvě přátelská utkání s mužstvy NSR.

Utkání: Perleťový pohár, finále 50. ročníku

Sestava: Přibyl - Kašpar, Janů, Botlík, Šajtar - Pešice, Kubík, K. Jarolím - Sokol, Petržela, Zálešák; střídání Medynský, Šimůnek

Branky: Denk, Griga

Průběh: V poli byla hra vyrovnaná, ale před brankou byla důraznější Sparta.

Diváci: 3.000

Poznámky: Zápas se hrál na 2x30 minut. Utkání bylo 104. derby.
  Utkání o 3. místo: Žirovnice - Pelhřimov 0:0, na pen. 2:4

Slavia - TJ Vítkovice
0 : 2

Datum: srpen 1983, Praha, Eden (v tisku vyšlo 17. srpna)

Utkání: 1. liga 1983/84, 1. kolo

Průběh: Vítkovice překvapili a za chytrou a taktickou hru si z Edenu odvezli oba body. Oba góly vstřelil dvacetiletý Dostál, nejlepší střelec naší reprezentace na juniorském mistrovství světa v Mexiku. Omlazená Slavia s nepřesvědčivou obranou, se Šebkem po půlroční přestávce a Hotovým po nemoci měla sice téměř po celé utkání převahu, ale nevypracovala si kloudnou příležitost. Jedna porážka, byť nepříjemná, by však neměla být důvodem k neklidu.
  Ve Slavii si odbyl svou ligovou premiéru „stříbrný” dorostenec z Anglie Přibyl, upozornil na sebe i debutant Kašpar.

Utkání: 1. liga 1983/84, 6. kolo

Sestava: Přibyl - Medynský, Janů, Šajtar, Kubík - Pešice, Šebek, K. Jarolím - Sokol, Petržela, Hotový; střídání Šimůnek, Kašpar

Branky: Denk 2

Průběh: Slavistický postrach Denk se opět zapsal mezi střelce, a to hned dvakrát. Kubík byl na místě levého obránce střídán.

Branky: 76. Jarolím 1:0

Průběh: Vojáci si odvezli z Edenu první prohru a odvezli si ji zcela právem. Slavia totiž podala nejlepší podzimní výkon, její hra byla prodchnutá bojovností, nasazením a vůlí, proti ligovému leaderovi se vytáhli všichni hráči. Je proto zákonité, že domácí si udržovali v rušném a zajímavém střetnutí takřka permanentní převahu a kdyby jim jen trochu přálo štěstí (Hotový dvakrát a Pešice jednou nastřelili břevno), mohlo se jim dýchat klidněji mnohem dříve. Takto museli čekat až do 76. minuty, kdy Jarolím bombou zdálky rozhodl o výsledku. Dukla si sice počínala precizně v defenzívě, ale chybělo jí více odvahy v útoku a přesnosti v zakončení. Kříž a po něm Urban totiž měli ze stavu 0:0 na kopačkách šance víc než gólové…

Rozhodčí: Hora

Diváci: 4.711

Trenér: M. Máčala: „Hráči podali nikoli bezchybný, ale určitě nejlepší podzimní výkon. Kdybychom takto pokračovali, můžeme se chytit, otázkou ovšem je, zda se hráči vždy k takovému výkonu vypnou.”

Datum: 06. 11. 1983

Utkání: 1. liga 1983/84, 12. kolo

Sestava: Pešice, Šajtar, Sokol

Branky: 13. Frič 1:0, 20. Bobek 2:0, 42. Luhový 3:0, 76. Luhový 4:0, 84. Hirko 5:0

Průběh: Není to poprvé, co mužstvo z Edenu dostalo v letošním ročníku „pětku”, a to nejen co do počtu gólů, ale i za předvedený výkon. Jen v první čtvrthodině hosté v Bratislavě hráli a měli i střelecké příležitosti (v 9. min. Pešice, po něm Šajtar), pak z rychlého útoku Slovanu dostali gól, a je nepochopitelné, že jediná branka je položila. Slovan ovšem hrál dobře, zejména jeho středová osa, v níž se hlavně Herda proti svým bývalým spoluhráčům velice snažil, rozdělovala úspěšně míče na křídla. Obrana sešívaných často nevěděla, kde jí hlava stojí a nakonec se jí roztřásla i kolena.

Rozhodčí: Dibitanzl

Diváci: 6.300

Trenér: M. Bouška: „Hráli jsme jen chvíli, zbývající výkon byl podprůměrný.”

Slavia - Tatran Prešov
2 : 2 (0 : 1)

Datum: 20. 11. 1983, Praha, Eden

Utkání: 1. liga 1983/84, 13. kolo

Sestava: sestava

Branky: 23. Uškovič 0:1, 65. Hotový 1:1, 84. Uškovič 1:2, 87. Pešice z pen. 2:2

Průběh: Eden si zhluboku addechl, že domácí ve fotbalově slabém duelu s průměrným Prešovem přišli jen o bod. Výkon Slavie byl totiž opět provázen chaosem bez hranic a konce, nervozitou a neschopností cokoliv vytvořit. Útočníci se k ničemu nedostali a prakticky ani nevystřelili, obránci měli panickou hrůzu z chyb, až je skutečně dělali. Prešov spoléhající na zesílenou obranu a ojedinělé brejky dvakrát vedl a už už sahal po vítězství. Jenže tři minuty před koncem rozhodčí doslova daroval domácím penaltu a Pešice z ní alespoň vyrovnal.

Rozhodčí: Krchňák

Diváci: 4.912

Trenér: M. Máčala: „Měli jsme územní převahu, ale nezvládli jsme brejky soupeře,” konstatoval M. Máčala. „Náš tlak byl platonický a doprovázel ho navíc velký a oprávněný strach, abychom neinkasovali.”

Poznámky: „Domácí by měli kromě Šimurky postrádat Kubíka (potíže s třísly), Petržela, jenž byl nachlazen a netrénoval, by ovšem hrát měl,” uvedl tisk před utkáním. Slavia je po 13. kolech na 13. místě.

4 : 3 (3 : 0)

Datum: 27. 11. 1983

Utkání: Československý pohár, 6. kolo

Sestava: Přibyl - Medýnský (81. Šimůnek), Janů, Šajtar, Kašpar - Zálešák, Pešice, Jarolím - Sokol, Petržela, Hotový (32. Šindelář)

Branky: 11. Petržela (hlavou) 1:0, 22. Jarolím 2:0, 37. Šindelář 3:0, 48. Hajský 3:1, 59. Richter (hlavou) 3:2, 73. Pešice 4:2, 83. J. Fiala z pen. 4:3

Průběh: K Českému poháru se chovají diváci velkoměsta macešsky. Do Edenu se jich přišla podívat na souboj Slavie se Sigmou Olomouc jen hrstka. Škoda, že los nepřidělil výkop do Olomouce, tam by byl s určitostí plný stadión.
  V konfrontaci prvoligové Slavie s vedoucím mužstvem nejvyšší české soutěže padlo brzy rozhodnutí. Třikrát se kanonýři domácích trefili v první půli mezi tyče olomoucké svatyně, třikrát lovil brankář Tulis míč ze své sítě. Nejprve po šikovně rozehraném přímém volném kopu zahájil skóre Petržela umístěnou hlavičkou, potom po akci Pešiceho uvolnil Hotový Jarolíma a bylo to 2:0, a do třetice po špatně zahraném ofsajd systému proměnil příležitost Šindelář v další gól. Hosté nehráli špatně. Překypovali bojovností, v průběhu prvních 45 minut si vynutil dokonce platonickou převahu, kopali tři rohy, pokoušeli se o střelbu, vypracovali si i brankovou příležitost, Laudovu ránu z bezprostřední blízkosti však Přibyl vyrazil na roh. Domácí, kteří nastoupili v kompletním složení, vyhrávali osobní souboje, hráli přesněji a měli v sestavě více individualit. Pešice a Jarolím předkládali útočníkům jeden pěkný míč za druhým, Petržela napadal zadáky soupeře a nutil je dělat chyby.
  Hosté nerezignovali ani po třech gólech, útočili dál a po hodině hry jim svitla naděje - snížili na rozdíl jednoho gólu. Nejprve Hajský falšovanou střelou přímo z rohu překvapil brankáře Přibyla, potom vyskočil Richter na centrovaný míč v malém čtverci nejvýše a skóroval podruhé. Vyrovnání viselo ve vzduchu. Domácí v těchto chvílích značně povolili a upadli do starých chyb. Hosté jim však brzo nabídli další příležitost. Znovu se pokoušeli postavit útočníky Slavie do postavení mimo hru a znovu inkasovali. Branka to byla důležitá, protože chvíli před koncem vstřelil jiří Fiala z penalty další branku hostí.

Trenér: ?
(Československý sport, 28. listopadu 1983)

Branky: Ročňák - Petržela 2, Jarolím, Sokol, Pešice

Poznámky: Utkání bylo sehráno při příležitosti slavnostního otevření nové travnaté hrací plochy, na kterou příznivci a hráči domácího klubu čekali několik desetiletí.