Datum: 22. ledna 2020, Praha, stadión Evžena Rošického

Utkání: přátelské

Sestavy:
Slavia:
I. poločas: Kovář – Holeš, Frydrych, Zelený, Bořil – Křišťan, Traoré, Hellebrand, Oscar, Provod – Júsuf; II. poločas: Markovič – Coufal, Kúdela, Takács, Kosek – Masopust, Ševčík, Souček, Stanciu, Olayinka – Tecl
Ústí n/Lab.:
Plachý – Pimpara (73. Hudec), Krátký, Písačka (46. Prošek), Drame (56. Jirkovský), Peterka, Bassey, Kolařík, Vlček, Vais, Valenta

Branky: 79. Bílek 0:1
Patrik Hellebrand.

Průběh: První utkání roku 2020 sešívaní prohráli na Stadionu Evžena Rošického s druholigovým Ústím nad Labem. Severočechům podlehli 0:1. K prvnímu přípravnému utkání roku 2020 vyběhli sešívaní, kteří v minulém týdnu absolvovali kondiční soustředění ve španělské Marbelle, na Stadionu Evžena Rošického proti druholigovému Ústí nad Labem, jenž drží v tabulce druhé nejvyšší soutěže sedmou pozici.
   Trenér Jindřich Trpišovský chtěl v utkání rozložit síly mezi většinu současného kádru, a tak Slavia nastoupila v netradiční sestavě. Příležitost se ukázat dostal třeba mladý Jakub Křišťan, fanouškům se mohl také předvést novic Patrik Hellebrand a ve středu zálohy se vedle něj postavil Oscar Dorley, kterého Slavia stáhla z hostování v Liberci. Branku pak kryl Přemysl Kovář. Slavia na promrzlém strahovském stadionu od prvního hvizdu rozhodčího Klímy držela míč a bylo vidět, že se hráči na první přípravný duel těšili. Dvěma povedenými střelami se hned v úvodu první půle blýskl Oscar Dorley, ale oba pokusy zblokovala obrana Ústí, v níž mimo jiné figuroval i mladý slávistický stoper na hostování Tomáš Vlček. I severočeši ale zahrozili, to když Drame trefil tyč Kovářovi branky. Na hřišti ale jinak vládla Slavia, která se ve 24. minutě utkání dočkala i první opravdu velké příležitosti. V malém vápně se po delším tlaku Slavie ocitl tváří v tvář brankáři Júsuf, ale zvolil spíše silové řešení a míč poslal v pádu vysoko nad. O pět minut později měl ale stejný hráč příležitost na reparát. Z velké dálky se Júsuf postavil k zahrávání volného přímého kopu, tentokrát i trefil prostor mezi třemi tyčemi, ale brankář Plachý ránu vyrazil na roh. Bohužel pro Slavii začalo v druhé části první půle hrát i Ústí, které se díky rychlým protiútokům a často i chybám sešívané obrany dostávalo do šancí. Tu největší měl pravděpodobně Bassey, který ve 33. minutě orazítkoval spojnici Kovářovy branky. Ještě před ním ale po rohu Lukáše Provoda mířil hlavou do tyče Jaroslav Zelený. Zbytek první půle se pak na hřišti odehrával spíše boj bez větších příležitostí, a proto oba týmy odešly po pětačtyřiceti minutách do kabin za nerozhodného stavu.
   Do druhé půle vyslala Slavia zcela novou jedenáctku hráčů, kterou odzadu dirigoval mladý Jakub Markovič a představili se v ní ti zkušenější hráči jako Vladimír Coufal, Lukáš Masopust, Nico Stanciu nebo Tomáš Souček. Nechyběly ani opory obrany jako Ondřej Kúdela nebo Ladislav Takács. Příležitost se ukázat mezi nejlepšími dostal i mladý Daniel Kosek na levé straně obrany. Díky čerstvé krvi bylo na hřišti hned vidět, že je sestava pro druhou půli ochotná okamžitě něco udělat s nelichotivým bezbrankovým stavem, což už v 50. minutě hodlal napravit Peter Olayinka. Ve vápně se dostal k odraženému centru od Nica Stancia, ale pálil vedle. Velkou příležitost ke skórování měl i samotný Nicolae Stanciu, ale jeho ránu z přímého kopu přibližně dva metry za hranicí velkého vápna kryl brankář Ústí nad Labem. V 57. minutě Ladislav Takács skvěle vyslal do samostatného úniku Petera Olayinku, ale ten byl dobře strážen obráncem, dostal se z ideálního úhlu pro střelu a zamířil vedle. Další velkou šanci měli slávisté v 67. minutě, kdy po pravé straně dobře unikl Vladimír Coufal, dobře nacentroval na zadní tyč, kde skvěle našel Petra Ševčíka, ale ten z úhlu mířil pouze do boční sítě branky. Deset minut poté, v 77. minutě, pálil téměř dokonale z otočky Nicolae Stanciu, ale tomu, aby míč skončil v síti, zabránilo břevno. V závěru druhého poločasu pak ale přišla pro Slavii velká pohroma. Jednu z ojedinělých šancí Ústí nad Labem dobře využil v 79. minutě Michal Bílek, dobře se zorientoval ve vápně, překonal Jakuba Markoviče a hosté šli rázem do vedení. Šanci srovnat stav měl v 87. minutě Tomáš Souček po centru Petera Olayinky, ale z voleje mířil vysoko nad bránu. Stejně tak to dopadlo, když stejný hráč pálil o pár minut později. Ani pokus Lukáše Masopusta v nastavení brankou neskončil.
   Více se toho bohužel na Stadionu Evžena Rošického neodehrálo a Slavia tak do herní části zimní přípravy vstoupila prohrou 0:1.

Rozhodčí: Tomáš Klíma

Diváci: ? (???)

Trenér: „Ústí nás přečíslilo ve středu hřiště, s únavou si musíme poradit," říká trenér Jindřich Trpišovský.
   Projevila se na týmu v zápase náročná příprava ve Španělsku?
   „Určitě ano. Ústí mělo výborný pohyb, i když se v přípravě také určitě nešetří. Na druhou stranu, my si s něčím takovým musíme poradit, nebyl to od nás dobrý výkon.“
   Do utkání nastoupili i dva nováčci, Patrik Hellebrand a Oscar Dorley, jak jste s nimi zatím spokojen?
   „Myslím si, že oba do týmu zapadli dobře, i když s Oscarem je to trochu složitější, protože toho moc nenamluví, je takový opak Zděnka Houšteckého (smích). Celkově ale oba zapadli dobře, v zápase ale nehrál nikdo dobře, takže se nemůžeme bavit ani o nich. Oba ale v prvním poločase naznačili potenciál a ty věci, kvůli kterým jsme je přivedli. V některých situacích si poradili výborně, někdy to naopak bylo špatné. Ústí nás ale přečíslovalo ve středu hřiště, hráči v záloze byli pod tlakem a bylo vidět, že se oba ještě musí sžít s týmem. Do budoucna od nich musí přijít lepší výkony.“

Poznámky:

Slavia - SK Dynamo České Budějovice
3 : 3 (0 : 1)

Datum: 25. ledna 2020, Praha, stadión Evžena Rošického

Tomáš Souček nastoupil za Slavii před přestupem do anglického West Ham United naposledy.

Sestavy:
Slavia:
I. poločas: Kolář – Coufal, Křišťan, Frydrych, Bořil – Oscar, Traoré, Souček, Hellebrand, Provod – Júsuf; II. poločas: Kolář – Holeš, Takács, Kúdela, Kosek – Zelený, Oscar, Stanciu, Ševčík, Olayinka – Tecl
Č. Budějovice:
Křížek – Havel, Talovierov, Čolić, Řezáč, Brandner, Javorek, Schranz, Mészároš, Kulhánek, Mršić

Branky: 29. Mršić 0:1, 62. Oscar 1:1, 70. Stanciu 2:1, 72. Polom 2:2, 76. Stanciu 3:2, 88. Schranz 3:3

Průběh: Ve druhém přípravném utkání roku 2020 Slavia ztratila v závěru zápasu vedení a s Dynamem České Budějovice remizovala 3:3. Po nepovedené středeční zápasové premiéře v zimní přípravě, kdy sešívaní padli proti druholigovému Ústí nad Labem 0:1, měl tým pod vedením Jindřicha Trpišovského hned v sobotu od 13:30 šanci na reparát, když na Stadion Evžena Rošického dorazil osmý tým prvoligové tabulky SK Dynamo České Budějovice.
   Slavia i v druhém přípravném utkání vsadila na velkou rotaci hráčů a do první půle vyběhla jedenáctka hráčů vedená brankářskou jedničkou Ondřejem Kolářem. Před ním si roli ve stoperské dvojici odbyl mladičký Jakub Křišťan a novic Oscar Dorley nastoupil netradičně na pravé záloze. Šanci v první půli dostala i čerstvá posila Patrik Hellebrand. Mimo ně nastoupili i Tomáš Souček nebo Ibrahim Traoré. První poločas začal hvizdem rozhodčího Jiřího Musila a sešívaní měli hned z kraje první velkou příležitost. V páté minutě pálil dobře Vladimír Coufal, ale jeho střelu zblokovali obránci Budějovic. Míč se ještě dostal k Ibrahimu Traorému, ani jeho pokus z malého vápna však kvůli zásahu obrany neskončil gólem. Sešívaní pak v 17. minutě mohli jít po rohu a dorážce Júsufa do vedení, rozhodčí ale branku neuznali kvůli ofsajdu. Gólem následně neskončila ani povedená střela Honzy Bořila, kterou lapil brankář Křížek. Ke smůle Slavie se neuchytila ani rána Patrika Hellebranda. Navíc se v devětadvacáté minutě do ojedinělé šance dostaly i Budějovice. Na centr Mészároše si naběhl Mršić a bylo to 0:1 pro hosty z jihu Čech. Zbylých patnáct minut první půle pak sice Slavia dobře držela míč a snažila se kombinovat, bohužel ale dobrá obrana Dynama a nepřesnosti sešívaných zapříčinily to, že se jim za 45 minut branku vstřelit nepodařilo.
   Do druhého dějství nastoupila na promrzlý Stadion Evžena Rošického mimo Oscara Dorleyho a Ondřeje Koláře zcela odlišná sestava s Petrem Ševčíkem, Jaroslavem Zeleným a Nicem Stanciem uprostřed zálohy, Stanislavem Teclem na hrotu útoku a Ladislavem Takácsem s Onřejem Kúdelou ve stoperské dvojici. Šanci dostali i Tomáš Holeš a mladý Daniel Kosek. Co se děje samotného v druhém poločase týče, Slavia i nadále držela zápas ve své režii a dobře kombinovala, na větší šanci si ale muselo několik stovek fanoušků sešívaných počkat až do 60. minuty, kdy do vápna dobře centroval Tomáš Holeš, ale Stanislav Tecl nadějný míč vůbec netrefil dobře. O dost veseleji ovšem bylo hned o dvě minuty později. Daniel Kosek se totiž skvěle uvolnil na levé straně hřiště, zvedl hlavu, zamířil a svůj centr posadil přímo na hlavu Oscara Dorleyho. Ten se zachoval jako zkušený kanonýr a zamířil přesně k tyči, čímž srovnal stav utkání na 1:1 a alespoň částečně rozehřál zmrzlé publikum. Aby toho ale nebylo málo, v 70. minutě se na levé straně u hranice velkého vápna skvěle zorientoval Nico Stanciu a nechytatelnou ránou k radosti přítomných rozvlnil síť za brankářem Budějovic - 2:1. Bohužel, Slavia se z vedení radovala jen pouhé dvě minuty. Roman Polom z Dynama totiž po rohovém kopu doklepl do branky hlavičku Havla a Budějovice rázem opět srovnaly. Drama ovšem vyvrcholilo v 76. minutě, kdy obránce hostí zahrál ve velkém vápně rukou, sudí Musil nařídil pokutový kop a Nico Stanciu z něj vstřelil svoji druhou branku v utkání. Stanovil tak skóre 3:2.
   Dalších patnáct minut druhého poločasu už se utkání prakticky dohrávalo za stavu, kdy Slavia držela míč a České Budějovice do větších šancí nepouštěla. Naneštěstí ale v samém závěru přišel samostatný únik Schranz, který vyrovnal na konečných 3:3.

Rozhodčí: Jiří Musil

Trenér: Sešívaní remizovali v druhém přípravném zápase s Českými Budějovicemi 3:3. ?„Přípravné zápasy jsou vždy nahoru dolů," říká Jindřich Trpišovský.
„Po zápase s Ústím jste říkal, že se vám na hřišti nedařilo téměř nic. Jaké bude hodnocení zápasu s Dynamem?”
„Hlavně do ofenzivy to byl mnohem lepší výkon, dali jsme tři góly a měli jsme i další možnosti. Vypracovali jsme si hodně šancí ze stran, bohužel jsme je ale neřešili dobře finální přihrávkou. Na druhé straně jsme také tři góly dostali, to ale vyplynulo ze hry, přípravné zápasy jsou vždy nahoru dolů. Jak ale říkám, byl to tentokrát podstatně lepší výkon než v tom středečním zápase.“
„Jak se vám líbil Oscar? Jako jediný z hráčů v poli odehrál oba poločasy, vstřelil navíc i první branku Slavie…”
„Myslím si, že to byl náš nejlepší hráč na hřišti, nejen tím gólem, ale i herním projevem a ovládáním míče. To vše přesto, že nastoupil na křídle, tedy postu, který dlouho nehrál. Zaprvé jsme k tomu byli donuceni některými absencemi, zadruhé jsme ho tam chtěli vidět a chtěli jsme také, aby odehrál celý zápas. Myslím si, že naplno ukázal potenciál, který v něm je.“

Slavia:
I. poločas: Kovář – Coufal, Frydrych, Kúdela, Holeš – Masopust, Ševčík, Traoré, Stanciu, Olayinka – Tecl; II. poločas: Kovář – Holeš, Takács (74. Toula), Zelený, Bořil – Oscar, Červ, Kosek, Hellebrand, Provod – Musa
Aarhus:
Eskelinen, Backman (C) (?. Anbo), Tingager (?. Hausner), Poulsen (?. Helenius), Ankersen (?. Ammitzbøll), Mortensen (?. Gronbaek), Munksgaard (?. Juelsgård), Højer Nielsen (?. Gersbach), Hvidt (?. Lassen), Blume (?. Duncan), Lunding; (?. Links) (???)

Branky: 4. Ankersen 0:1, 33. Mortensen 0:2, 48. Musa 1:2, 49. Ankersen 1:3, 54. Musa 2:3, 60. Kosek 3:3

Průběh: V prvním přípravném duelu na soustředění v Portugalsku sešívaní remizovali s Aarhusem 3:3, v penaltách pak zvítězil tým z Dánska.
   Na první gól utkání se nečekalo dlouho, do vedení šel však Aarhus. Benjamin Hvidt unikl obraně sešívaných, sám před Přemyslem Kovářem ještě posunul míč na Jakoba Ankersena, který uklidil míč do branky. Další velkou příležitost měl opět dánský celek, centr ze strany chytře sklepnul Patrick Mortensen přesně na Bjorna Blumeho, který ale své zakončení nenasměroval mezi tři tyče. Slavia poprvé vážněji ohrozila branku ve 24. minutě. Stanislav Tecl dostal přihrávku za obranu, následně ještě přihrával pod sebe na Petra Ševčíka, patičkou posunul míč k nohám Nicolae Stancia, jehož ránu ale obrana zblokovala. Ve 33. minutě šel Aarhus do dvoubrankového vedení. Na centr ze strany si naskočil Munksgaard a přesnou hlavičkou k tyči zvýšil na 2:0 pro dánského soupeře. V závěru první půle se po rohu dostal k hlavičce Michal Frydrych, který ale mířil nad.
   Do druhého poločasu nastoupila kromě Přemysla Kováře a Tomáše Holeše zcela odlišná sestava. Už po třech minutách na hřišti se prosadil navrátilec z hostování Petar Musa, který se za velkým vápnem dostal k míči a parádní bombou k tyči nedal brankáři šanci. O minutu později už to bylo ale opět o dvě branky, když svou druhou trefu v zápase přidal Jakob Ankersen. V 54. minutě se prosadil Petar Musa podruhé, tentokrát využil obrovské chyby brankáře Aarhusu a v poklidu snížil na 2:3. Srovnáno bylo v 60. minutě, kdy Patrik Hellebrand krásnou přihrávkou našel za obranou Daniela Koska, který přesným zakončením k tyči srovnal skóre zápasu. Sešívaní měli ve druhém poločase mnohem více ze hry, v závěru utkání mohl rozhodnout Oscar Dorley, který ale ve velké šanci trefil tyč.
   Zápas se hrál v rámci turnaje Atlantic Cup, ve kterém se v případě nerozhodného výsledku zahrávají pokutové kopy. V penaltovém rozstřelu byl úspěšnější Aarhus.

Rozhodčí: Jose Salema (Portugalsko)

Trenér: Trenérský štáb a samozřejmě ani Zdeněk Houštecký nebyli spokojení zejména s první půlí zápasu. „V téhle fázi zimní přípravy stále o výsledek příliš nejde, ale je to o tom, co nám zápas ukázal. První půle nebyla absolutně podle našich představ, ale bylo to hodně o individuálních věcech, přístupu některých hráčů. Musí se brát v potaz i to, že kluci jsou unavení, každý se s tím vypořádává jinak. Chce to umět se s tím poprat. Každý byl do toho měl dát vše, i když je unavený. V některých momentech to vidět bylo, v jiných to zase nebylo," říká asistent trenéra. S druhou částí poločasu už panovala větší satisfakce. „Nastoupila tam parta, která to vzala za správný konec, samozřejmě tam byly nějaké chyby, ale svým entusiasmem kluci ty nedostatky nahradili. Tak, jak jsme hráli druhou půli, by se měl hrát fotbal za Slavii,“ dodává.
   Zápas, který nakonec Slavia dokázala po pokažené první půli alespoň vyrovnat, si hráči i trenéři podrobně vyhodnotí. Šanci hrát má podle Zdeňka Houšteckého každý. „My si to rozebereme na videu. Nám je jedno, kdo to je, prostě jestli bude podávat dobré výkony hráč, který teď přišel, může to být třeba i někdo z B-týmu, juniorky, můžu očekávat, že bude nastupovat v základní sestavě. Z minulosti se nedá žít a hráči, kteří se nepřizpůsobí dnešnímu rychlému, agresivnímu a běhavému fotbalu, hrát nemohou.“

Poznámky:

Vålerenga IF - Slavia
1 : 3 (1 : 1)

Datum: 4. února 2020, Prortugalsko, Estádio Algarve

Sestavy:
Vålerenga:
Klaesson – Bjordal, Shala (31. Myhre), Vega (13. Finne), Levken, Donnum, Vilhjalmsson, Borchgrevink, Nasberg , Adekugbe, Sahraoui
Slavia:
Kolář – Coufal , Kúdela, Zelený, Bořil – Červ (46. Zima), Ševčík (76. Hellebrand) – Masopust (72. Dorley), Traoré (46. Stanciu), Olayinka (72. Provod) – Tecl (72. Musa)

Branky: 8. Masopust 0:1, 45. Vilhjalmsson 1:1, 81. Zelený 1:2, 90 (+3). Provod 1:3
Konec utkání.

Průběh: Slavia nastoupila v Portugalsku ke druhému přípravnému duelu v rámci Atlantic Cupu a připsala si první vítězství. Po brankách Masopusta, Zeleného a Provoda porazili sešívaní norskou Valerenegu IF 3:1.
   Sešívaní v dalším přípravném utkání na jarní část sezony nastoupili v sestavě, kterou Jindřich Trpišovský opět zvolil tak, aby rozložil zátěž mezi všechny hráče, ale zároveň si mohl vyzkoušet různé varianty a alternativy. V brance se představil Ondřej Kolář, před ním operovali zprava Vladimír Coufal, Ondřej Kúdela, Jaroslav Zelený a Jan Bořil. V záloze dostal prostor mladý Lukáš Červ, kterého doplnili Petr Ševčík, Lukáš Masopust, Ibrahim Traoré a Peter Olayinka, přičemž na hrotu útoku nastoupil Stanislav Tecl. Do zápasu naopak nemohli naskočit Júsuf, Joao Felipe a Laco Takács, které trápily zdravotní problémy. Na rozdíl od předešlých utkání, do nichž měla Slavia pomalejší vstup, nastoupili hráči na trávník ve velkém tempu a od začátku dominovali. První velkou šanci měl hned ve 2. minutě stoper Ondřej Kúdela, který se dostal do zakončení po povedeném signálu a centru Petra Ševčíka. Zcela odkrytou branku ale netrefil. Hráči v sešívaných dresech pak i nadále hráli velmi agresivně a norská Valerenga si nevěděla na hřišti rady. Už v osmé minutě se navíc dostavila odměna za dobrý vstup do zápasu. Lukáš Červ ve středu hřiště skvěle získal míč, který následně putoval na levou stranu, kde si ho převzal Peter Olayinka, nacentroval na Lukáše Masopusta a jeho tečovaná střela zapadla za záda norského brankáře. Slavia tak velmi brzy vedla 1:0. V dalším průběhu první půle se obraz hry příliš nezměnil a Slavia stále držela míč na svých kopačkách, ovšem i Norové se začali po prospaném začátku na hřišti rozkoukávat. Další velkou šanci ale měli opět sešívaní. Už podruhé v utkání dobře založil akci mladý Lukáš Červ, který pohotově přenesl hru na Vladimíra Coufala. Ten zvedl hlavu, z levé strany nacentroval do vápna, kde se míč odrazil až k Petru Ševčíkovi a ten dobře vystřelil. Jeho projektil však obránce Valerengy tečoval na roh. Bohužel, Slavia si následně na konci první půle vybrala i smolný okamžik. Valerenga předvedla dobrou akci po své pravé straně a po centru se míč odrazil od ruky stopera Jaroslava Zeleného. Rozhodčí proto nařídil pokutový kop, který proměnil Vilhjalmsson. V samotném závěru se ještě Slavia snažila znovu získat vedení na svoji stranu, ale i přes velký tlak se do kabin šlo za nerozhodného stavu 1:1.
   Druhá půle pak začala prakticky stejně, jako ta první. Obří šanci ke skórování měl totiž další slávistický stoper, tentokrát Jaroslav Zelený. Toho na hranici malého vápna skvělým centrem vyzval k hlavičce Lukáš Masopust, ale obránce sešívaných mířil v mírném záklonu nad branku. Do sedmdesáté minuty se následně na hřišti odehrával tvrdý boj, ve kterém měla sice lehce navrch Slavia, ale větší šanci si nevytvořila. Za zmínku stojí akce střídajícího Nica Stancia, který v 67. minutě chytře využil chyby Valerengy, skvěle nacentroval míč za obránce na Lukáše Masopusta, ale těsně před ním zasáhl norský brankář. Velkou příležitost ke vstřelení branky měla v 79. minutě opět Slavia a znovu se v šanci ocitl stoper Jaroslav Zelený, kterému na hlavě skončil přesný roh od Nica Stancia. Obránce sešívaných bohužel míč namířil jen nad bránu. V 81. minutě navíc mohl vstřelit branku střídající útočník Petar Musa, který si sám vybojoval míč. Jeho střelu sice vyboxoval brankář, ale pouze na kopačky Vladimíra Coufala, jehož střelu obránci zblokovali na roh. Sešívané ale neproměněné šance mrzet nemusely, protože se na třetí pokus v 81. minutě konečně prosadil Jaroslav Zelený, který využil skvělého rohu od Nica Stancia a poslal Slavii do vedení 2:1. V závěru druhého poločasu ještě sešívaní pečetili výhru brankou na 3:1, když se po zisku míče od Petera Musy a skvostné přihrávce Oscara Dorleyho prosadil Lukáš Provod.
   Slavia tak porazila v rámci Atlantic cupu norskou Valerengu IF 3:1.

Rozhodčí: Andre Pereira (Portugalsko)

Diváci: 50

Trenér: Trenér Jindřich Trpišovský byl po vítězném utkání s Valerengou konečně spokojený s výkonem svého týmu, a to i přes jisté herní nepřesnosti. „Po zápasu s Aarhusem jsme si museli vyříkat všechny tři minulé zápasy. Teď to bylo první utkání, které jsme dobře odpracovali a ve kterém jsme se vrátili k pojetí fotbalu, které chceme praktikovat. Byl to odmakaný zápas se spoustou technických nepřesností, ta technická úroveň nebyla úplně dobrá. Běžecká a soubojová práce hráčů byla ale na mnohem vyšší úrovni. Hra byla také daleko organizovanější a v tom vidím určitý posun.“
   Desátý celek norské ligy Valerenga přišel trenérovi jako ideální soubojový soupeř pro zlepšení a natrénování soubojové fáze hry. „Soupeř měl několik šikovných hráčů hlavně ve středu hřiště. Působili na mě jako takový typický severský tým s jednoduchou přechodovou fází. Pro nás to bylo dobré, protože jsme absolvovali hodně soubojů po jejich nakopávaných míčích. Přirovnal bych je zhruba ke středu naší ligy. Je to soubojový tým, takže to pro nás byl trochu jiný zápas oproti těm předchozím. Potřebovali jsme zlepšit výrazně sbírání míčů po soubojích a na to byl tenhle zápas velmi dobrý.“
   Své první minutky v sešívaném dresu si odbyl i David Zima, který sešívané doplnil na soustředění po přestupu z olomoucké Sigmy. „Davidu Zimovi jsme dali GPS vestu a chtěli jsme zjistit, jak na tom je. Dali jsme ho na pozici defenzivního záložníka, protože je to jedna z variant. Odešel nám Suk, Laco nebude pravděpodobně první dvě kola dispozici a stejně tak Oscar kvůli kartám. Šestku nemáme, a proto jsme tam nechali zahrát Lukáše Červa, který je pro nás v tuhle chvíli jediný klasický štítový hráč, kterého máme k dispozici. Bude záležet na soupeři, ale pro první dvě utkání hledáme hráče pro tenhle post. Chtěli jsme vidět i Jardu Zeleného na stoperu, který na tréninku vypadá velmi dobře. Rádi bychom měli levou nohu na rozehrávku,“ přiblížil další možnou obrannou variantu.

Brøndby:
Schwäbe – Gammelby, Rosted, Maxso , Jung, Mensah (C) – Slimane, Frendrup, Vigen (67. Tibbling) – Hedlund, Mráz
Slavia:
Markovič – Holeš, Frydrych (C), Zima (51. Zelený), Křišťan – Dorley , Provod – Kosek (71. Červ), Hellebrand, Joao Felipe (61. Toula) – Musa (61. Júsuf)

Branky: 52. Mráz 1:0, 88. Tibbling 2:0

Průběh: Velmi omladěná sestava sešívaných podlehla i přes výborný výkon Jakuba Markoviče Brondby IF poměrem 0:2.
   Sešívané tentokrát na hřišti reprezentovala netradiční sestava, kterou trenér Jindřich Trpišovský zvolil, aby viděl v akci i mladší hráče, což před soustředěním avizoval. V základní jedenáctce se proto objevilo hned pět hráčů, kteří věkem nepřesáhli hranici dvaceti let, tedy brankář Jakub Markovič, stoper David Zima, obránce Jakub Křišťan, záložník Daniel Kosek a Brazilec Joao Felipe. První půle bohužel mnoho šancí na straně Slavie nepřinesla a hráči v černých venkovních dresech proti Brondby spíše bránili. Dánský klub si proti omlazené Slavii odbyl generálku na jarní část ligy. I proto byl nejvýraznější postavou prvního dějství mladý brankář Jakub Markovič, který se vyznamenal skvělými zákroky a své spoluhráče několikrát zachránil. Slavia měla naopak šancí jen poskrovnu. Hned v úvodu šel z levé strany dobrý centrovaný míč do velkého vápna, který našel Petara Musu. Ten si ovšem s míčem v dobré pozici neporadil. Stejný hráč pak ve 41. minutě utíkal prakticky z vlastní poloviny mezi obránci přímo na bránu Brondby, ale v rozhodující chvíli mu míč utekl. I proto se oba týmy po první půli rozešly smírným výsledkem 0:0.
   Druhý poločas začal šancí Slavie, Daniel Kosek si naskočil na centr Jakuba Křišťana, ale ani tahle spolupráce dvou mladíků branku nepřinesla. Bohužel, to se nedá říct o šanci Brondby, které šlo zásluhou Mrázovy střely v 52. minutě do vedení 1:0. Sešívaní ale jinak v druhé půli zlepšili pohyb i kombinaci, kterou řídili aktivní Oscar Dorley a Patrik Hellebrand. Čerstvou krev vnesli na hřiště i střídající Júsuf a Adam Toula. Ani přes aktivnější výkon se ovšem Slavii gól vstřelit nepodařilo. Proti čtvrtému týmu dánské ligy si hráči větší šance nevytvořili. Naopak. V samém závěru ještě Brondby dokázalo svůj náskok navýšit na 2:0, když Tibbling využil zaváhání obrany.

Slavia:
Kolář – Coufal, Kúdela (85. Holeš), Bořil, Zelený (85. Frydrych) – Ševčík, Červ (76. Júsuf) – Masopust (82. Hellebrand), Stanciu (9. Dorley, 82. Provod), Olayinka – Tecl (76. Musa )
Hammarby:
Blazević – Sandberg (40. de Brito), Fenger, Magyar , Söderström, Bojanic (72. Ludwigson), Junior, Andersen, Kacaniklic, Johannsson, Tanković (60. Rodić)

Branky: 3. Stanciu 1:0, 7. Masopust 2:0, 23. Bořil 3:0, 34. Tanković 3:1, 86. Ludwigsson 3:2, 87. Coufal 4:2

Průběh: Hráči Slavie vyzvali v generálce na jarní část domácí soutěže švédský celek Hammarby IF. Po skvělé první půli nakonec sešívaní zvítězili 4:2.
   Sešívaní naskočili do generálky na stadionu v Lagosu, kde v sobotu večer panovalo deštivé a větrné počasí. I tak se ale od samého začátku hrál rychlý a aktivní fotbal, kterému nechyběly ani branky. Aktéři utkání se na hřišti ještě ani nestačili rozkoukat a Slavia už vedla. Hned ve 3. minutě utkání Peter Olayinka výborně zapresoval obránce Hammarby, ten pod tlakem hrubě chyboval a špatnou přihrávkou vybídl ke skórování Nica Stancia, který se neostýchal a sešívaní tak rychle vedli 1:0. O čtyři minuty později ale bylo ještě veseleji. V sedmé minutě totiž skvěle zafungovala spolupráce mezi Stanislavem Teclem, který naskočil s kapitánskou páskou, a Lukášem Masopustem. První jmenovaný na hranici velkého vápna připravil míč tomu druhému a Lukáš Masopust skvělou střelou na zadní tyč nedal brankáři Hammarby žádnou šanci. Slavii dodalo brzké vedení sebevědomí a na hřišti pak jasně dominovala. Červenobílí dobře kombinovali a snažili se využívat děr v obraně švédského celku. Svůj tlak navíc potvrdili i dalším gólem, to když ve 23. minutě využil Jan Bořil zmatek ve vápně Hammarby a po standardní situaci a z blízkosti propálil vše, co mu stálo v cestě. Na tabuli skóre tak rázem svítil průběžný stav 3:0. Třetí branka jakoby hráče v sešívaném lehce uklidnila a i přes fakt, že i nadále na hřišti drželi míč právě oni, si své šance začalo vypracovávat i Hammarby. Varování, že i soupeř umí hrát fotbal, přišlo ve 34. minutě. Samostatnou akcí se na levé straně předvedl Stankovic a z úhlu střelou překonal Ondřeje Koláře, čímž snížil na 3:1. Tím ostatně stanovil i konečné skóre první půle, která už další šance ani branky nepřinesla, i když Slavia dál držela míč a snažila se o iniciativu.
   Druhý poločas začal velkou příležitostí Hammarby, které dostalo šanci skórovat z přímého kopu na hranici velkého vápna, střelu ale skvěle zneškodnil Ondřej Kolář. Taktovky se pak znovu ujala Slavia a dvě velké příležitosti v rychlém sledu měl záložník Peter Olayinka. Nejprve v 53. minutě po rohu Petra Ševčíka pálil do boční sítě a o tři minuty později jeho střelu z úhlu kryl brankář Blazević. Na hřišti pak následovala klidnější pasáž hry, ve které nedošlo k žádným větším příležitostem ani na jedné straně, byť měla Slavia více ze hry. Přibližně po osmdesáti minutách mělo větší šanci Hammarby, dobře ale opět zasáhl Ondřej Kolář. Branek se diváci na stadionu dočkali až v poslední desetiminutovce. Nejprve po zaváhání obrany snížilo Hammarby v 86. minutě, Slavia na sebe ale s odpovědí nenechala dlouho čekat a Vladimír Coufal v 87. minutě po samostatné akci vrátil dvougólové vedení na stranu sešívaných. Červenobílí tak i díky jeho brance v generálce porazili švédský celek 4:2 a soustředění v portugalském Algarve zakončili výhrou.

Rozhodčí: Nuno Alve (Portugalsko)

Diváci: 50

Trenér: Sešívaní mají za sebou poslední přípravné utkání před zahájením jarním ligových bojů. I přes vítězství svého celku ale zůstával Jindřich Trpišovský při hodnocení jeho výkonu značně kritický. „S generálkou celkově i přes výsledek asi spokojený být nemůžu. Zranil se nám hned na začátku Nico, dostali jsme dva zbytečné góly. Spokojenost to není, je to takový průměrný pocit. Měli jsme tam dobré věci do ofenzívy, dobře jsme do zápasu vstoupili, mohli jsme vidět zajímavé individuální výkony, dost šancí. Nechci to ale příliš přeceňovat, protože v přípravě vypadá každý jinak a Hammarby je v jiné fázi přípravy než my. Neproměnili jsme spoustu šancí a stále chybujeme po ztrátě míče, kdy situace špatně vyhodnocujeme. Soupeř tak měl spoustu brejkových šancí, ze kterých nás i potrestal. Byl to lepší výkon než v minulých zápasech, ale naše hra musí být ještě lepší, kultivovanější, uhlazenější.“
   Hlavním nedostatkem bylo v zápasy s Hammarby stejně jako celý podzim podle trenéra neproměňování šancí. „Vzhledem k naší podzimní potenci jsou čtyři góly pěkné. Nechci se rouhat a říkat, že nejsem vůbec spokojen. Například ale Peter Olayinka měl ve druhé půli tři tisíciprocentní šance a gól nedal. To nás stále provází a s tím nemůžu být jednoduše spokojený. Situaci u čtvrtého gólu jsme vyřešili skvěle, ale v jiných případech nejenže z toho nebyl gól, ale naopak z nich plynuly brejky pro soupeře. Za góly jsem rád, ale procentuální využití brankových příležitostí je určitě nízké,“ mrzí trenéra.